PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : son günlerde geceleri deliriyor :S

KarameL
11-20-2009, 01:37 PM
yaklaşık 3 aydır beslediğim hamsterım normalde zaten çok hareketli ama son 2 gecede gecelerı 5 te kafesın içinde 4 donuyor cıkmak ıcın çabalıyor kafesın tellerını kemırıo (altı plastık yanları demır ) :S acayıp hareketlendi yanı..bir yerde okumustum çifleşmek istediğinde böyle yapıyormus dıye ama ben bı yerde de hamsterların 1 erkekle cıflestıgını okudum..benım hamsterım hedıye geldı bana ve daha onceden yavrulamıs..sebebi sizce ne olabılır bu cıldırma derecesındekı hareketliliğin..Teşekkür ederim..

...:::ÇıTıR:::...
11-20-2009, 02:11 PM
enerji verici bi yiyecek(muz olabilir) vermiş olabilir misin?

hamsteradmin
11-20-2009, 03:47 PM
Çiftleşme isteğidir büyük ihtimalle sebebi. Eğer her zamanki gibi düzenli dışarı çıkmasını sağlıyorsan, çiftleşmeyle alakalıdır. Zaten daha önce doğum yaptıysa belli bir hormon düzeni vardır o nedenle ihtiyaç duyuyordur.

KarameL
11-21-2009, 11:43 AM
bende öyle düşündüm ama sadece bır defa çifleşir demişlerdi bana ondan acaba başka sorunmu var dedim.En son havuç yedi her zaman yiyor zaten..
çifleşmek istiyosa pet shopa gotursem uygun cıftı nasıl anlıcam da alıcam :(

KarameL
11-21-2009, 11:44 AM
enerji verici bi yiyecek(muz olabilir) vermiş olabilir misin?

yok havuc verdım en son :S

hamsteradmin
11-21-2009, 05:13 PM
Çiftleştirmek istiyorsan iki hamster için iki ayrı kafes olmalı çünkü hamilelik 16 gün sürüyor, yavruyken anne babayla ve kardeşlerle bile çiftleşebiliyorlar, aynı kafeste korkunç bir nüfus patlaması yaşarsın. İki ayrı kafesin olmalı. Daha sonra Karamel'in cinsiyetinden emin olmalısın, cinsiyet doğum bölümündeki resimli açıklamalara bir bak bakalım. Emin olduktan sonra da karşı cinsten bir hamster alabilirsin, ama satıcının da anladığından emin ol.

KarameL
11-24-2009, 04:37 PM
Çiftleştirmek istiyorsan iki hamster için iki ayrı kafes olmalı çünkü hamilelik 16 gün sürüyor, yavruyken anne babayla ve kardeşlerle bile çiftleşebiliyorlar, aynı kafeste korkunç bir nüfus patlaması yaşarsın. İki ayrı kafesin olmalı. Daha sonra Karamel'in cinsiyetinden emin olmalısın, cinsiyet doğum bölümündeki resimli açıklamalara bir bak bakalım. Emin olduktan sonra da karşı cinsten bir hamster alabilirsin, ama satıcının da anladığından emin ol.

öyle bir nüfus patlaması evde de bır aıle içi patlama yaşatabılır benım acımdan :) suanda gene sakınledı gıbı eger gene aynı sekılde tepkı verırse artık ıı bı pet shopa gidicem napalım :) teşekkür ederim bilgiler için..