PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster favori yemekleri?

Alicannike
11-19-2009, 11:01 AM
Merhabalar benim küçük bir sorum var.Hamsterım 1 aylık ama çok fazla yemek yemiyor.Hamsterıma fındık ceviz havuç ve tuzsuz dakota çekirdeği veriyorum.1kere ufak parça burçak bisküvilerinden verdim sadece onu afiyetle yedi.Sizin hamsterlarınızın çok sevdiği besinleri yazarsanız sevinirim.

carissmatic
11-19-2009, 12:40 PM
ben hamsterlar için özel hazırlanmıs bütün gereksinimlerini karsılayan yemlerden kullanıyorum içinde çekirdekten fıstıgına kadar hersey var ayrıcada tuzsuz haslanmıs yumurta peynir ve patates de veriorum az olarak... ve kestaneyi çok sevio :D

elmyra
11-19-2009, 10:29 PM
Beslenme bölümünde epey bir yiyecek yazılı aslında hatta yem tarifi bile var. Haşlanmış yumurta besleyeci bir gıda mesela ben de onu öneririm. Carissmatic 'in dedikleri dışında brokoli ve karnıbahar verebilirsin bunları biraz haşlarsan ve çok çok az zeytinyağı damlatırsanda faydası olacaktır. Sen kuruyemiş diyebileceğimiz ürünleri daha çok tercih etmişsin sebze ağırlıklı beslemeyi dene bakalım biraz. Belki faydasını görürsün:)

Alicannike
11-20-2009, 12:03 AM
Yorumlar için sağolun dediklerinizi deniyeceğim.

KarameL
11-24-2009, 04:48 PM
ben hamsterlar için özel hazırlanmıs bütün gereksinimlerini karsılayan yemlerden kullanıyorum içinde çekirdekten fıstıgına kadar hersey var ayrıcada tuzsuz haslanmıs yumurta peynir ve patates de veriorum az olarak... ve kestaneyi çok sevio :D

kestaneyı gercekten cok sevıolarmıs dun farkettım tepsının ıcıne gırdı yemes sandım bole yerken kabugu elıne aldı ters dondu ole yedı falan oldum gulmekten :D gercekten kestane sevıyor..ben havuç,arada salatalık,kaşar peynırı (tuzsuz) verıyorum bıde fınfık fıstık cok sevıyor..yalnıs benımkı napsam su ıcmıyor :S bende onu cosemedım hıcccccc su ıcmıo havuc ve salatalıktan alıyor dıe dusunuorum ama son bı kac gundr vermedım gene ıcmıyor su :S

elmyra
11-24-2009, 05:02 PM
Belki senin görmediğin zamanlarda içiyordur. Havuç ve salatılığı az vermeni tavsiye ederim, havuç şekerli bir gıda salatalıkta fazla sulu. Hem onlardan su ihtiyacını karşılamıştır haklısın ama salatalık sıklıkla verildiği taktirde ishale sebep olabilir.

CroCo
12-04-2009, 09:33 PM
Bencede elmyra haklı. Bende başta su içmiyor sanıyordum fakat içiyor. Suluğuna çizik at farkı göreceksin.

Gonzales
12-05-2009, 04:31 PM
Slm arkadaşlar Ben en son Champion aldım ama benimkiler hiç beyenmedi acaba bana hem ucuz hemde kaliteli bir yem önerebilirmisiniz? En fazla 15 lira olmalı...Admin ve arkadaşlar cevap bekliyorum...

elmyra
12-05-2009, 06:51 PM
Witte Molen öneririm. 500 gr 5-6 lira civarındadır.

-ErgünCan-
12-05-2009, 07:05 PM
evet abi yha daha acemi idim kıvırcıı ıslak ıslak veriodm hem koku hemde ishal yapıodu artık az ve kurulamış şekilde verioprm

hamsteradmin
12-06-2009, 02:05 AM
Beslenme bölümünde önerilerimiz var.

Pamuk V Armi
12-07-2009, 08:30 PM
hamsterlar ne versen yerler.tahtayı bile.