PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bebek Hamsterlar

lones
04-27-2009, 11:59 AM
Selamlar..
Yawrularım 8.gününde gayet sağlıklı durumdalar renkleri belirginleşip tüyleri çıkmaya başladı 2 beşiktaşlı diğeri pamuk gibi :) 15.gününden itibaren ek olarak ne her türlü ne yem önerirsiniz evde kendim hazırlayabileceğim ? biyerde ekmek kırıntıları ile süt okumuştum..

lones
04-27-2009, 05:32 PM
Birde şunu sormak isitiyorum elimde kaplumbağlarımın vitamini var içine A,C,B1,B6,D3 ve E vitaminleri bulunuyor bunu hamsterlarım için kullanmamda bir sakınca warmıdır? kaplumbağlaramın yemine 1-2 damla sıkıp öle veriyorum acaba suyuna 1-2 damla damlatsam faydasını görürmüyüm..
Birde muhabbet kuşumdan kalma bir vitaminim war onuda suyuna katardım..

hamsteradmin
04-27-2009, 06:55 PM
Merhabalar, ek besin önerileri için doğum ve beslenme bölümlerindeki başlıkları inceleyebilirsiniz, orda birtakım önerilerde bulundum. Burda da kısaca örnek vermek gerekirse, haşlanmış yumurta sarısı, beyazıyla harika bir protein kaynağı ve büyümeyi hızlandıran özelliğe sahip.Yumurta sarısı, az beyazı, az tuzlu beyaz peynirle, karıştırılıp ezilerek besleyici bir ek yem olabilir. Haşlanmış baklagiller nohut, fasulye, mercimek, haşlanmış sebzeler havuç, patates, brokoli, kendinize haşladığınız pirinç veya makarnadan yağsız az miktarda verilebilir. Marketlerde satılan laktozsuz sütten sulandırmadan verilebilir. Yoğurt minik bir kapta verilebilir, çok faydalıdır.

Vitaminlerin dozajları veya karışıma eklenmiş maddeler yazıyor mu bilemiyorum ama türden türe değişik etki yapabilecek bir şeyler olabilir. O nedenle olur demek istesem de pek öneremiyorum. Veterinerlere ücretsiz olarak uğrayıp danışabilirsiniz.

Sağlıkla büyüsünler :)

Sevgiler

lones
04-27-2009, 07:11 PM
çok teşekkür ederim..

hamsteradmin
04-27-2009, 10:18 PM
Rica ederim, haşlanmış havuç,patates, brokoli verirken bir damla zeytinyağı da çok fayda sağlayacaktır, yalnız ishal olmaması için küçük bir damla. Çoğu vitamin yağda çözünüyor ve faydalı hale geliyor, aynı zamanda zeytinyağının çok çeşitli faydaları var.

Bebişlerin resimlerini isterseniz profilden albümünüze koyabilirsiniz :)

Sevgiler

Mustafa96
08-24-2009, 05:32 PM
normal sütün içine biraz su karıştırıp versek olurmu

hamsteradmin
08-24-2009, 05:37 PM
pek iyi olmaz, su karıştırınca daha zararlı hale geliyor, sade haliyle de laktozu sindiremiyorlar, laktozsuz süt al marketten illa vereceksen ama süt vermek gerekli değil.

KRAL
09-06-2009, 08:59 PM
Birde şunu sormak isitiyorum elimde kaplumbağlarımın vitamini var içine A,C,B1,B6,D3 ve E vitaminleri bulunuyor bunu hamsterlarım için kullanmamda bir sakınca warmıdır? kaplumbağlaramın yemine 1-2 damla sıkıp öle veriyorum acaba suyuna 1-2 damla damlatsam faydasını görürmüyüm..
Birde muhabbet kuşumdan kalma bir vitaminim war onuda suyuna katardım..

adı üstünde kaplumbağa vitamini diyor deilmi sakın verme.

eti cici bebe veerebilirsin 1 adet yararlıdır. onun dışında brokoli çok önemlidir sık sık ver ;)

jaferix
09-22-2009, 02:35 AM
konu açılmıştı.