PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tonton bana alışamadı!!!!

CroCo
16.11.09, 06:59 PM
Arkadaşlar yeni bir hemster aldım fakat onu çok sevdiğim halde bana hiç ilgi göstermiyor. Elimi falan ısırıyo. Sizce onun bana alışması için ne yapmalıyım? Birde hemsterim çok fazla uyuyor ne yapmalıyım?(ileti gönderirseniz sevinirim)

hamsteradmin
16.11.09, 07:02 PM
Ona seveceği yiyecekler vermeyi ve bol bol konuşmayı deneyebilirsin. Beslenme bölümümüzdeki yiyeceklere bak istersen. Fazla uyuması için yapılabilecek fazla bir şey yok. Öncelikle ona her gün aynı saatte ilgi göstererek yiyecek vererek güvenini kazanmakla başla. Sonra yavaş yavaş eline alma denemeleri yaparsın. Eline alıştığında ve verdiğin yiyeceklerle ilgilenmeye başladığında seni gördüğü anda hareketlenecektir. Tabi gündüz saatlerinde daha çok uyurlar, akşam 7den sonra yiyecek verip ilgilenmeyi denemelisin.
Kafesine sığabileceği büyüklükte bir çark alabilirsin. Belki hoşuna giden bir oyuncağı olmadığı için (çark gibi) sıkılıp uyuyordur.
Bunları denedikten sonra tekrar konuşalım :)

CroCo
16.11.09, 07:07 PM
Öneri için teşekkür ederim fakat kafesinde kaydırak ve çark var fakat bunlara hiç binmiyor?

Trgy
16.11.09, 07:22 PM
Benim fırlamada çark'a bir türlü alışamamıştı, kemirecek birşeyler verirsen onla meşgale olabilir, yada bırakın evin içinde dolaşsın :)

hamsteradmin
16.11.09, 08:12 PM
Evin içine bırakma önerisi tecrübesiz biri için çok yanlış çünkü anında ortadan kaybolurlar hamsterlar. Çarkı kendisine küçük değilse kullanmak istemiyordur. Yiyecek ve ele almayla ilgili yukarda önerdiklerimi her güne yayarak denemeye başlayabilirsin.