PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yawrular

pamuk123
12.11.09, 01:59 PM
yawrular bugün 12.günündeler talaşı değiştirsem bişey olurmu elime fln alsam bugün kafeste gezmeye başladılar:)

qnr
12.11.09, 05:51 PM
katı yem tüketmeye başladılar mı :) 15 günü bekle derim :)

pamuk123
12.11.09, 06:48 PM
katı yem tüketmeye başladılar mı :) 15 günü bekle derim :)

başladılar ztn 12.günlerini doldurdular elime almak içinmi 15 gün bekliyim yoksa talaşı değiştirmek içinmi

qnr
12.11.09, 07:00 PM
her ikiside :)

elmyra
12.11.09, 07:41 PM
15 gün beklemene gerek yok. Yem yemeye başladılarsa, kafeste geziniyorlarsa kafesi temizleyebilirsin artık. Yavrular tüylenmiştir sanıyorum artık anne tarafından pek bir tehtit altında olmamalılar. Önce anneyi sonra yavruları çıkart kafesten. Hızlıca temizleyip geri koy. O süreçte yavrularıda eline alabilirsin ama çok hızlı ve dengesiz hareket edeceklerdir dikkatli ol.

pamuk123
13.11.09, 11:53 AM
dün elime aldım çok tatlılar ilk biraz kortular sonta alıştılar bide dün elime almadan baya bi önce biri delirmiş gibi bağrıyodu taa içerki odadan duyuluyodu gitim baktım bişeyi yoktu tüylendiler gözleride açıldı cinsiyet belli olurmu şimdiden ya anneyi elime alamıyorum nasıl çıkartıcan kafesten

elmyra
13.11.09, 03:34 PM
Benim yavruların birinde de öyle bir sorun olmuştu. Bağırıyordu ciddi ciddi. Sanırım çok korkup paniğe kapılıyor ortamı değişince kafese tekrar koyduğumda bağırması geçiyordu ve en yabanisi (ısırma anlamında değil) ele gelmeyeni oydu. Ona ayrıca vakit ayırmak gerektiğini düşünüyorum. Anneyi neden eline alamıyorsun?

pamuk123
13.11.09, 04:40 PM
cok saldırgan ya sürekli ısırıyo bende korkuyorum oyüzdende alamıyorum yawrularda öyle bisorun yok

elmyra
13.11.09, 05:56 PM
Hamster topu varsa eğer onun içine alabilirsin, kafesin kapağına tutman yeterli olur. Eğer yoksa geniş bir kutuya alabilirsin içinden çıkamayacağı. Sonra kutu yardımıyla geri koyarsın yerine ama çok uzun tutma içinde. Kafesi temizlemek içinse temizleyip hemen geri koy ki huzursuz olmasın hayvan. Yavrular alışmaya çok uygun bir dönemde ondan ısırmazlar sanmıyorum:) Aslında anneyide korkmadan alıştırsan ne güzel olur. Kolay gelsin şimdiden

İsmail
16.11.09, 12:08 PM
öncelikle yavrular hayırlı olsun, allah analı babalı büyütsün, umarım hepsi sağlıklı bir şekilde büyür ve yaşarlar... bir de yanlış anlamazsan konu başlıklarında ve içeriğinde türkçenin kendi alfabesi dşında harflerle kullanılmasından rahatsız olduğumu dile getirmek isterim, bence herkes bu konuda gereken özeni göstermeli, evet burası bir forum devlet dairesi değil ama yine de ben bu konuda burası bir forum, bir internet ortamı da olsa özen gösterilmesini hem tüy üyelerden hem de forum yöneticilerinden rica ediyorum... tabiki önce kendimden... saygılar.

hamsteradmin
16.11.09, 03:22 PM
İsmail, Türkçe'ye özen göstermek konusunda sana katılıyorum, arkadaşımız daha önce sesli harfleri de yazmıyordu o nedenle gelişme var :)) Kurallarımızda zaten dili doğru kullanmakla ilgili bir madde var ama sıkıcı olmamak için bu özveriyi üyelerden bekliyorum. Eksik harfler veya yanlış yazımların olduğu bir mesaj gerçekten göz yorabiliyor. Sevgiler

pamuk123
18.11.09, 11:37 AM
İsmail, Türkçe'ye özen göstermek konusunda sana katılıyorum, arkadaşımız daha önce sesli harfleri de yazmıyordu o nedenle gelişme var :)) Kurallarımızda zaten dili doğru kullanmakla ilgili bir madde var ama sıkıcı olmamak için bu özveriyi üyelerden bekliyorum. Eksik harfler veya yanlış yazımların olduğu bir mesaj gerçekten göz yorabiliyor. Sevgiler

tamam bidahakine dikkat ederim

hamsteradmin
18.11.09, 09:09 PM
:) Keyfine bak