PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : küçük pigimm

devran
27.01.09, 10:56 PM
merhabalar benim hamsterımın kafesi iki katlı.aradaki hortumuyla yukarı çıkabiliyor.fakat dün gece o hortumuna talaş doldurmuş.ve bunun için üstün bir çaba harcamış.yemeği ve suyu üst katta.yemek yemediği için alt kattaki kemirme taşını yemiş baya bir,kuşlar için olan beyaz kemirme tasından almıştım ona.acaba onu bu kadar çok yemesinin bi zararı olur mu?? şimdiye kadar hiç yememişti.bi de o hortuma hangi psikolojiyle o kadar talaş sıkıştırdı da kendi yolunu kapattı merak ediyorum.şimdiden teşekkürler:)

missarch
30.01.09, 11:47 AM
üst katta kendine yuva yapmak istiyor olabilir:) benimki de sürekli pamuk, gazete filan taşıyor:)

hamsteradmin
31.01.09, 12:38 AM
Genelde borulara talaş tıkıyorlar, bu alan korunaklı olduğu için saklanma güdülerine uyuyor ve orayı yuva haline getiriyor olabilirler :) Bu da farkında olmadan üst kata gidişi kapatıyor. Siz de yemi alt katta bulundurursunuz. Kemirme taşını fazla yemesinin bir sakıncası olacağını sanmıyorum. :)

Belladonna
09.03.09, 05:50 PM
merhabalar.yaklaşık bir aydır jose adında bi hamsterm var=)aldıgımda miniciktiii gitgide büyüo tabi=)yıkanması konusunda bir cok yerde aynı şeyi okudum yani zorunlu olmadıkça yıkanmamalı biliorum ama jose nin kafesinde minik bir evi var ve ne bulursa o eve tasıo.orda yemek yio orda uyuo.en son bi dünya pamuk doldurdu ve bu sefer kısa bi süre içinde cok kirletti kafesini.çişini yaptıkca pamuk emdi tabi ve kendisi de kokmaya basladı.bu konuda ne yapabilirim bi yardım eli bana lütfen:)

hamsteradmin
09.03.09, 06:57 PM
Sevgili Belladona, ufak bir leğende ılık su içinde göğsüne gelecek kadar bir yükseklikte yüzdürebilirsiniz, tabi batıyorsa tutarak yardımcı olmak lazım. Bu şekilde kaba şekilde de olsa kirini atacaktır, daha sonra havluyla kurulayıp yine kuru havlu bulunan bir kova ya da kutunun içine koyabilirsiniz, bulunduğunuz yer de mümkünse petek yanı gibi sıcak bir yer olsun. Bir yandan da hafif devirde yakmadan kurutma makinesiyle kovanın içindeki ufaklığı kurutabilirsiniz. [Only Registered Users Can See Links]

Sevgiler