PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ya acil bi bakarmısınız

pamuk123
11-09-2009, 12:10 AM
:confused:minik annenin bacağında bi damla kadar kan gördüm ilk yawruları yedi sandım ama yawruların hepsi sapasağlam yawruların dişleri oluomu yada anne temizlenirken mi yapmıştır bi iki gndür falan öyle napmalıyım bide yavrular dokuz günlük oldu biri çok hareketli ne zaman gezmeye başlarlar kafeste bilgi verirseniz çok mutlu olurum

hamsteradmin
11-09-2009, 12:54 AM
doğum sırasında damlamış olabilir kurumuş kan lekesi gibi mi, yara gibi mi? birkaç güne kadar yürümeye başlarlar. elmyra daha iyi cevap verir yavruların gelişimiyle ilgili. yürümeye başladıkları zaman sert besin de yiyebilir hale gelecekler.

elmyra
11-09-2009, 02:39 AM
Bikaç gün içinde gezmeye başlarlar. Gözleri hala kapalıdır sanırım ama kafesin içinde artık katı yemleri onlarda aramaya başlayacak bu sebeplede yavaş yavaş dolanmaya başlarlar. Yavruların dişleri var evet ama onların anneye zarar vermiş olduğunu düşünüyorsan ben pek ihtimal vermiyorum. Bir daha kontrol et, adminin dediği gibi kurumuş bir kan mı yoksa yara mı yaraysa eğer yapman gerekenleri söyleriz.

pamuk123
11-09-2009, 11:45 PM
yara kurumuş kan gibi değil ama bugün kurumuş kan gibi olmuş dün normal kandı

hamsteradmin
11-10-2009, 12:36 AM
Eczaneden baticon alıp pamukla oraya sürebilirsin. Birkaç gün sürsen yara varsa kurur.

elmyra
11-10-2009, 02:52 AM
Bir kulak çubuğu yardımıyla eğer ki rahat durmuyor ve izin vermiyorsa çok hafif bir şekilde (batırmamaya dikkat et) bepanthen de sürebilirsin.

pamuk123
11-10-2009, 09:50 AM
şimdi gördüm yara iyiyleşmiş bi sorun yok saolun