PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gonzalesim Hamilemi?

Gonzales
08.11.09, 07:48 PM
arkadaşlar daha 2 gün evvel aldım ama dişi olan gonzales erkeğe göre baya hareketsiz kafesin evinden genelde çıkmıyor erkek kadar, mamasınıda yeterince yediğini zannetmiyorum. çarkıda kullanmaz oldu. hamilemi lütfen acele arkadaşlar. eğer hamileyse başka bir kafesim yok almam şartmı ?

dişiyi talaş toplarken goruyorum erkek kadar olmasada. sıksık talaş toplama çabası içindeler. lütfen yardım

teşekkürler..

(satıcı 2si içinde 1.5 aylık dedi)

WayOfDeath
08.11.09, 08:00 PM
eger hamileysse erkeği ayırman için bir kafes şart

Gonzales
08.11.09, 08:12 PM
hay allah keşke bir tek erkek alsaydık.

hamsteradmin
08.11.09, 08:13 PM
Bunun kesin cevabını vermemiz mümkün değil. Zamanla belirtilerin artması durumunda anlarsın, zaten hamilelik 16 gün sürüyor. Her şekilde iki ayrı kafes dişi ve erkek bakımında gereklidir, hem yavrular için, hem de sürekli doğum olmaması için bir noktadan sonra ayırmak gerekir.

Gonzales
08.11.09, 08:23 PM
peki diyelim ayırdık yeni doğan yavrularda çiftleşmek isteyecektir belli bi zamandan sonra. çiftlikmi kurucaz hehe :) yorum için teşekkürler

WayOfDeath
08.11.09, 08:59 PM
doğanları da yaklasık 2-3 haftalıkken ayırıcaksın ki zaten.kafes almana gerek olmaz erkekleri çiftleşen erkeğin kafesine , dişileride doğum yapan annenin kafesine koyarsın.

hamsteradmin
08.11.09, 09:12 PM
Başından beri anlatmaya çalıştığım o zaten :) Dişi ve erkeği ayırmalısın. Yavrular olursa, dişileri anneyle, erkekleri de babayla iki ayrı kafeste barındıracaksın.

WayOfDeath
08.11.09, 09:20 PM
evet ;) benim dediğimde bu ;)

Gonzales
08.11.09, 11:10 PM
anladim çok teşekkürler. bu canlılar büyüledi adeta beni. sizlerin eşliğinde tatlı bi aile kurucaz gibi :) bugün yavaş yavaş kendime alıştırmaya başladım yemlerle desteginiz için minnetarım