PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Bir Hamster Aldım Ama..

hedehodo
11-06-2009, 01:29 PM
Arkadaşlar ben yaklaşık 7 sene önce bir hamster beslemiştim ve yaşlandığı için 4 sene önce ölmüştü.. geçen hafta kız arkadaşımla gezerken " ay ne tatlı ay ne şirin" falan dedi.. ben de hemen gittim aldım.. ama öyle bir anlık gazla alındığı için, petshoptaki eleman sanki bi canavar satıyomuşcasına "ver 20 lira ver, al kafesiyle götür" dedi.. eve getirdim.. besledik falan.. ama mocha isimli bu hamiş.. hiç hamiş değilmiş.. yani bundan önceki hamsterım safiş de elimi ısırırdı da, bu kadar düşmanmışcasına değil.. inanılmaz ısırıyo.. tamam hareketli kokusu yok, normal bi hasmter ama inanılmaz yabani.. akşamları yemle kafesinden çıkarıp sokmak içinde köşeye kafesiyle sıkıştırıyorum çıkıcak yer aramak için kafese tırmanıyo ve içeri giriyo (yanlış anlaşılmasın köşeye sıkıştırıyorum derken kaçıcak yer bırakmıyorum tek çare olarak kafesine giriyor) alıştıramadım 1 haftadır.. dün bir devrim yaşadık ve sadece beslerken sırtını sevebildim.. elime fındık fıstık koydum kafesten içeri soktum direk elimi ısırdı.. böyle çılgın sedat tadında bir hamiş kendisi.. ne yapmalıyım ?:confused:

hamsteradmin
11-06-2009, 06:56 PM
Büyük ihtimalle çok fazla el değiştirmiş, havadan kafese atılmış, iteklenmiştir. Petshoplarda hamsterlara yapılan muameleye dikkat ettin mi bilmem, uyuyan hayvanlarını elleriyle karıştırarak uyandırırlar, bir tanesine bakmak istersin gösterir sonra hop diye içine atar. Böyle bir ortamda hayvanların vahşi olması çok normal. Kafesiyle beraber satıyorsa da muhtemelen bir başkasının bıraktığı bir hamsterdır. Geldiği yerde de en basiti küçük bir çocuk tarafından sıkıştırıldıysa neden vahşileştiğini anlamak mümkün.
Seninki gibi çok vahşi bir hamsterı lezzetli yiyeceklerle elinde besleyerek evcilleştiren ve elde yemek yiyen sevecen bir hamster haline getiren bir tanıdığım var. O yüzden onu olduğu gibi gerçekten kabul ettiğinizde ve sevdiğinizde, ilgilenmeyi de sürdürürseniz kısa zamanda huyu değişecektir. Lezzetli yiyecekler deneyin, beslenme bölümüne bakabilirsiniz. Alıştırana kadar bazı tavizler verilebilir yiyecek konusunda.

hedehodo
11-09-2009, 11:32 AM
teşekkürler elimden geleni yapacağım..