PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pakizemm ..

-ErgünCan-
03.11.09, 07:00 PM
Pakizemm ..
arkadaşlar Syria hamster olan Pakize adlı kızımı bu gün kafesten çıkardım elime yemini aldım marul aldım kraker aldım krakerin %25 ini yedi elimi hep kokladı yanlız kaçmaya kalkıor elime alınca bazen durup kokluor bide gözleri inanılmaz bi şekilde pörtlekleşti kendini sıkıor cidden korktum elime aç iken mi almalıyım yoksa elimden kaçmaya çalışınca bırakmalı mıyım ..

snaxyz
03.11.09, 08:24 PM
Aslında benim hamsterim yok ama bir kaç senedir hamsterları araştırıyorum.Bir kaç gün içinde alıcam.Bu yüzden hamster hakkında bir çok bilgim var.Eline açken ya da tokken eline alman farketmez.Yeniyse Korkmasını nedeni sana alışmamış olması büyük ihtimalle.Bu arada bence eline yemek yedikten bir kaç saat sonra al.Böylece ne aç ne tok olur yediklerinide sindirmiş olur.

hamsteradmin
03.11.09, 08:26 PM
Eline alma süren başlangıçta kısa olsun, sıkıldığında kafese geri bırak.

-ErgünCan-
03.11.09, 08:54 PM
Yha nasıl desem kraker aldım elime henüz 2 gün önce aldım belkide nedeni bu ama krakeri yemeğe kalktı bide dün kardeşimle tartışırken farkında olmadan üfledim sanırım korkuttum kızımı neyse ben konuma geleyim elime alıorm bi duruor 5 sn sonra kudruruo serçe parmakla bastırmadan okşuorm fakat kaçıor ne yapmalıyım

hamsteradmin
03.11.09, 10:26 PM
5 sn iyi bir süre, öncelikle en önemli olan güvenini kazanmaktır, güvenini kazandıktan sonra istediğin zaman eline alıp sevme şansın olur, 2 gün olmuş henüz aceleci olma, nazik ve sabırlı bir yaklaşımla kısa sürede alışacaktır.

-ErgünCan-
03.11.09, 10:34 PM
Teşekkürler 1.5 aylık alma şansım olursa alıyım mı anneden yeni ayrılmış 9.30 dan sonra kafesi ırısrıor elilmle tüğlerini oksuorm çok pis kaçıor çarkına binmior bide çok çırpınırsa gözleri çok büyüyor dediim gibi pet shoptan 1.5 aylık alma şansım olursa alayım mı bide alışırmak için ne yapmalıyım kısaca açıklarsan iyi olur tekrardan teşekkürler

hamsteradmin
03.11.09, 11:23 PM
Şu anki hamsterı ne yapacaksın peki?

-ErgünCan-
04.11.09, 05:38 PM
Admin abi bu hamster 3 aylık ayrıca yorumlara almadan önce baktım bu ısırmıor hiç bişi yapmıor gözlerini acaip büyütüor korkutuor beni 1.5 aylık bi hamster alma şansım olursa alıyım mı die sordum veya bu büyük kafese 2 suriye besliyebilir miyim tek suriye mi beslemeliyim veya alıştırmak için ne yapmalıyım dediim gibi ısırmıor

hamsteradmin
04.11.09, 06:46 PM
Önceki mesajında ısırıyor yazmışsın anlamadım. Suriyeler bir arada aynı kafeste yaşayamıyorlar, kavga edip yaralanıyorlar. O yüzden ikinci bir kafesin varsa ancak orda besleyebilirsin diğer yavruyu.

-ErgünCan-
04.11.09, 07:19 PM
Hayır ısırmıorr hızlı yazarken hata yapmış olabilirim ... Benim asıl sorum 1.5 aylık hamster varsa değiştiriyim mi aslına benm kısmetim o değiştirmemeliyim fakat daha 3 gün oldu bu nedenle şansım olursa değiştireyim mi

hamsteradmin
04.11.09, 08:22 PM
Bence de o senin kısmetin, şansın değiştirmemelisin, ayrıca bıraktığında onu kimlerin alacağı iyi bakılıp bakılmayacağını da düşünmelisin. Kendin karar ver.

qnr
04.11.09, 09:04 PM
admine katılıyorum.herhangi bir nedenle de olsa da dostunu bırakma derim :)

-ErgünCan-
04.11.09, 11:20 PM
Arkadaşlar bir kartona aldım her gün alıorm bu gün sosis verdim birazını yemiş birazını taşımış yarın akşam yeni bir kafes gelior kartondan çıkmaya çalışırken ayaklarının altına sokjtum elimi yardım ettim çıkmasına sonunda çıkamadı çırpındı arada bi elimde kaçtı elimle fındık yedirdim yedi keseciklerine doldurdu sonra bi kenara boşalttı fındıkları biraz elime aldım iki avucumda 10-15 sn durdu sonra kafesine aldım böle giderse kaç günde alışır yatağın üstüne alıcam fakat kaçmasın ??

-ErgünCan-
04.11.09, 11:23 PM
Yha bu gün bir kartona aldım fındık yedirdim biraz yedi o arada elimle sevdim kaçmadı sonra fındıkları bir kenere boşalttı kartondan kaçmaya çalışırken elimle hafif kaldırdım serçe parmağımla sevdim sonunda ısırıor gibi oldu ama ısırmadı 1 saat takıldık ben onu sevdim elimle avucumda 15 sn kadar tutma şansım oldu böle giderse ne kadar sürer alışması elimde 3-4-5 dk kalması

qnr
04.11.09, 11:24 PM
hamstera et verilmezzz..... sosis verilirmi yaa... :)

qnr
04.11.09, 11:29 PM
et ve et ürünleri hamstırları vahşileştirir :)

elmyra
05.11.09, 12:03 AM
Sana alışması zaman alır, biraz sabırlı olman gerek. Her gün ilgilenmelisin. Yavaş yavaş alışacak ve istediğin kadar elinde kalacaktır. Elinin yemek kokması ısırmasına sebep olabilir yani ısırmaz belki de ısırır gibi bakar. Bir de sosis gibi ürünleri vermemende fayda var beslenme bölümünü okursan iyi olur.

hamsteradmin
05.11.09, 12:16 AM
elmyra'nın dediklerine ilave olarak yiyecekler kafesin içinde bozuluyorlar, aynı gün yemediğini geri almalısın kafesten. Elinde 3-4 dk durması çok uzun bir süre, hamsterlar yapıları itibariyle hareketlidirler zaten, kendini onun yerine koy ve böyle bir pozisyonda 3-4 dk kalmak isteyip istemeyeceğini düşün. Yemek vererek belki zamanla kucağında uyumasını sağlayabilirsin ya da en azından korkmamaya başlar ve sıkıldığı halde elinde durabilir.