PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar bir sorun varr

-ErgünCan-
02.11.09, 09:04 PM
arkadaşlar dahga yeni 2.5 aylık syria bir hamster aldım gonz düşünüordum fakat kırmızı gözlü idi sağır dır fln die almadım neyse arkadaşlar bana nası alıştırabilirim annem çıkarttırmıor kafese elimi mi sokmalıyım elimde bi kutu karton var kafesi içine koyup kapaağı açıp çıkmasını mı beklemeliyim lütfen yardım

İsmail
02.11.09, 09:59 PM
arkadaşlar dahga yeni 2.5 aylık syria bir hamster aldım gonz düşünüordum fakat kırmızı gözlü idi sağır dır fln die almadım neyse arkadaşlar bana nası alıştırabilirim annem çıkarttırmıor kafese elimi mi sokmalıyım elimde bi kutu karton var kafesi içine koyup kapaağı açıp çıkmasını mı beklemeliyim lütfen yardım

Ben de bizim ismail'i aldığımda 3 aylıktı ama zaten seçerek almıştım, petshop'ta elime almış sevmiştim... syrian hamster'lar daha uysal ve evcildirler, bence eline ilgisini çekebilecek bir yiyecek alarak kafesin içine sok ve bir parça tatmasını sağla... sonra yavaş yavaş yiyeceği kendine doğru çekerek kafesten çıkmasını ve eline gelmesini sağla, eğer uysal bir hayvansa ve senden korkmazsa rahatlıkla elinde verdiğin yiyeceği yiyecektir... Havuç, marul gibi sulu sebzeler tercih edebilirsin....

qnr
02.11.09, 10:00 PM
sen hamsterına iyi yaklaş ki oda sana iyi yaklaşsın elinle yem yedir.seslen yanına gittiginde.sesini tanısın.yem koy avucuna kafesin içine sakince sok bir iki ısırır elini korkma yemek olmadıgını anlayınca bırakır.böle böle sana alışır.:D kolay gelsin umarım bagınız iyi olur :D

-ErgünCan-
03.11.09, 06:58 PM
arkadaşlar Syria hamster olan Pakize adlı kızımı bu gün kafesten çıkardım elime yemini aldım marul aldım kraker aldım krakerin %25 ini yedi elimi hep kokladı yanlız kaçmaya kalkıor elime alınca bazen durup kokluor bide gözleri inanılmaz bi şekilde pörtlekleşti kendini sıkıor cidden korktum elime aç iken mi almalıyım yoksa elimden kaçmaya çalışınca bırakmalı mıyım ..