PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sayın adminn lütfen

-ErgünCan-
11-01-2009, 08:40 PM
Ben elimde dolaşacak uysal bir şey istiorm sanırım syrian [suriye] almalıyım kafesim 2 katlı üst tarafta bir kulubem var aşağıda çarkımız suluğumuz talaşımız ve bir kaydırağımız yakında foto ile gösterecem bu büyüklükte bir kafes 2 doğacak çocuklarımız :) a yeter mi çiftleştirmek için hangi tür almalıyım yoksa daha büyük bir kafes alana kadar tek mi beslemeliyim size sormak istedim :confused:

hamsteradmin
11-01-2009, 08:53 PM
Suriyeler tek yaşarlar aynı kafeste birden fazlasına bakmamalısın kavga ediyorlar ve yaralanıyorlar. Çiftleştireceksen bir kafesin daha olmalı ve çiftleştireceğin zaman haricinde bir araya gelmemeliler. Çok hızlı ürerler doğacak çocuklarımız diye düşündüğün 1-2 yavruysa yanılıyorsun bazen bir doğumda 11' i buluyor sayıları yavruların. Sürekli çiftleştirirsen içinden çıkılmaz bir hal alır.

Benim tavsiyem bir tane alıp imkanlarını onun için kullanman ve ilgilenip tadını çıkarman. Sevgiler

-ErgünCan-
11-01-2009, 11:32 PM
Teşekkürler sen hangi tür tavsiye edersin hangi tür besliorsun

hamsteradmin
11-02-2009, 02:37 AM
Ben Suriye hamsterı tavsiye ederim, daha uysal olmaları nedeniyle. Görüntüleri de bana daha sevimli geliyor. Gonzales beslemişliğim de var ama Suriyeler favorimdir.

WayOfDeath
11-08-2009, 11:30 AM
bence gonzales al derim zaten gonzalesi kendıne alıstırdıgında senı ısırmaz ve 2 tane aynı kafeste besleyebılırsın şahsen ben kendim aynı kafeste 2 tane gonzales(campbell) bakıyorum.Benim favorımde gonzales(campbell).

-ErgünCan-
11-09-2009, 10:22 AM
Yhaw yanlız benimki 2.5 aylık wayofdeath dedi ki alışması bayaa sürer ne kadar demek istedin ?? bide admin 2.5 aylık bi hamster bayaa büyük mü

WayOfDeath
11-09-2009, 11:35 AM
tabiki de büyük :)

snaxyz
11-09-2009, 12:11 PM
evet büyük.normalde ilk aldığında 4-8 (haftalık)yaşında olmasına dikkat edilmelidir.seninki 10 haftalık.yani biraz büyük.

WayOfDeath
11-09-2009, 12:30 PM
Ne 4-8 haftalığı :D alırken 3 haftalık alıcaksın en iyisi :D

hamsteradmin
11-09-2009, 04:35 PM
3 haftalık hamster henüz sütten kesilmemiştir.

WayOfDeath
11-09-2009, 04:50 PM
ben kendi hamsterimi 3 haftalıkken aldım !

hamsteradmin
11-09-2009, 06:50 PM
Sen 3 haftalık almışsın ama doğru olan sütten kesilmesini beklemektir. Anne sütünde bütün canlılar için doğal bağışıklığı oluşturan antikorlar vardır. Bu antikorlar bir hayvanın yaşam boyu sağlıklı olmasını sağlar. Her hayvanın belli bir sütten kesilme yaşı vardır. Anne sütündeki yağ oranı diğer sütlere göre de çok farklıdır, içeriğindekileri başka bir besinden alması da mümkün değil bir hayvanın. Kendimize alıştıracağız diye hayvanları doğar doğmaz ayıramayız.

snaxyz
11-09-2009, 07:58 PM
evet.4 haftalıkken yavrular sütten kesilir.

elmyra
11-09-2009, 08:31 PM
2.5 aylık bir hamsterın ele alışması belki uzun sürebilir ama çokta ümitsiz değil durum. Ben 6 aylık bir hamsterı sahiplendim (Kavun:). Gerçi prtshoptan değil sahibinden aldım ama alıştığı kişiden ve yuvadan ayrılmıştı, fakat kendi evimde beslediğim hamsterlarımdan daha sıcak kanlı cana yakın bir hayvan. Onun için büyük olması vs. gözünü korkutmasın hiç.

WayOfDeath
11-09-2009, 09:58 PM
Sen 3 haftalık almışsın ama doğru olan sütten kesilmesini beklemektir. Anne sütünde bütün canlılar için doğal bağışıklığı oluşturan antikorlar vardır. Bu antikorlar bir hayvanın yaşam boyu sağlıklı olmasını sağlar. Her hayvanın belli bir sütten kesilme yaşı vardır. Anne sütündeki yağ oranı diğer sütlere göre de çok farklıdır, içeriğindekileri başka bir besinden alması da mümkün değil bir hayvanın. Kendimize alıştıracağız diye hayvanları doğar doğmaz ayıramayız.
Zaten aldığım 3 haftalık gonzales pet shopta ayrı bir şekildeydi.Yaklaşık 3 , 3.5 haftada ayırmak gerekiyor zaten.

hamsteradmin
11-09-2009, 10:41 PM
Petshoplara bakarsan onlar hayvanları karışık halde tutuyorlar, hangisine ne olduğu belli değil. 4 haftadan önce anne sütünden ayırmamak gerekir.

ReaLMasteR
11-11-2009, 10:29 AM
:) evet byk