PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kafesimde Kurtçuklar Oluştu ?

lones
14.04.09, 07:52 PM
Selamlar..
Temizlememin üzerinden tam 1 hafta geçtiği için yeniden temizlemeye kadar werdim 4.günden itibaren ufak sinekler görüyor bunların dışarıdan geldiğini düşünüyordum.Torbanın içine boşalttığım zaman tabanda kıvranan yawru kurtçukları gördüm kurumamış hamster çişlerinin içinde yürüyorlardı o kadar pamuk talaş kağıt havlu koymama rağmen hiç bir faydasını göremedim zaten onları eşeleyip kazıyolar bu kurtçuklara bir çağre yokmu arkadaşlar..
Ve hamsterim hıçkırık benzeri kasılma ve ses çıkarıyor temizlerken farkettim diğer bir şey ise kağıda emilmiş kan idi acaba kurtçuklarmı yaptı yoksa kendinimi yaraladı elime alıp iyice incelememe rağmen birşey göremedim.
2 suriye hamsterım war genelde iyi geçinmelerine rağmen arada dalaşıyolar umarım kendileri yapmıştır bu yarayı..

hamsteradmin
14.04.09, 10:29 PM
Hamsterınızda parazit olma ihtimali var, veterinerle görüşüp hamsterınıza parazit ilacı vermeniz gerekiyor. Kan dışkısından veya kusması sonucu çıkmış olabilir, kan da paraziti gösteriyor. Kasılmalar da büyük ihtimalle parazitten. Gecikmeden veterinerinize gösterin.

MoLLy_OsCaR
03.06.09, 07:07 PM
Bolfo Parazit Tozu öneriyorum. O kurtçuklar sinek larvalarıdır. O gördüğünüz ve karasinekten çok farklı küçük sineklerin larvalarıdır. Bunlar da dışkı ve çürümüş yemek artıklarından kaynaklanır. Kafesinizi düzenli olarak temizleyin!

cıtır&kıtır
04.06.09, 07:28 PM
evet vete götürmek ve danışmakda fayda var...ilk önce evdeki sineklere bir çözüm bulun sonra kafesi iç dış çok güzel sabunlu su ile temizleyin..eger kurtcuklar devam ediyor ise hamstrdan kaynaklanan bir durumdur..benim kaplumbağalarımın akvaryumunda bi, ara çok sık larvalar görüyordum ama sineklerin kökünü kurutunca sorun ortadan kalktı..vete gitmeniz ve sinek önlemi almanız lazım..benim de kafese karıncalar dadandı :mad: allahım ya yem koyuyorum bi bakıyorum karıncalar tek sıra muazzam bir şekilde gidiyorlar tırmanıp kafese giriyorlar..ve yemleri çalıyorlar :( zaten şu karıncalardan yaz gelince kurutulamıyoruz öldürmeyede asla kıyamıyorum..annem ilaçlayacak artık.. :rolleyes:

qusularr
08.08.09, 10:37 PM
arkadaslar ben nolr nolmas diye bütün hamster ilaçlarını onlara evde yemi esyası için bi çekmece yaptım ona koyuyorum her türlü ilacını falan aldım şimdi ikiside cok sağlıklı kawga ettiklerinde birbirlerini yara bere içinde bırakıyorlar bnde oraya kanayınca kıyamyorum peceteyle kanını alıyorum sonra krem sürüyorum yarın yara geciyor tavsiye ederim;):D:cool:

hamsteradmin
09.08.09, 12:17 AM
Suriyeler birlikte yaşamaz, yara bere açacak kadar kavga ediyorlarsa ayrı kafeslere almalısın bir an önce.

CooLMaSTeR
12.08.09, 10:13 AM
bendede bi ara kurtlanma oluyodu..beyaz beyaz çok küçük iğrenç şeyler...ama bi kere çamasır suyuyla yıksa sonra sabunla sonra da suyla iyice durula bi kaç sefer...bişi kalmıyo... /// yara bere veriyolarsa birbirlerine kafesleri ayırmak şart....çünkü ilerde daha büyük kavgalarda birbirlerini öldürme ihtimalleri olabilir (Allah Korusun.)

qusularr
15.08.09, 05:54 PM
Suriyeler birlikte yaşamaz, yara bere açacak kadar kavga ediyorlarsa ayrı kafeslere almalısın bir an önce.

tmm yeni kafes alır almaz ayırıyorum:)