PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterim Normal mi

dragon-black
26.10.09, 06:04 PM
Arkadaşlar yeni bir hamster aldm . Siyah gözlü tüyleri açık kahverengi gibi.alalı 3 gün oldu ama ne zaman baksam hep uyuyor sabah bakıyorum uyuyor öğlen bakıyorum uyuyor akşam-gece de bakıyorum hep uyuyor.(merak etmeyin ölmedi nefes aldığını görüyorum ayrıca kafese sallıyınca uyanıyor)Sizce böyle sürekli uyuması normal mi

hamsteradmin
26.10.09, 06:40 PM
Yapısı öyle demek ki ve aldığın yerde ilgilenilmediyse uyuyarak zaman geçirmeye alışmıştır. Beslenme bölümünden ona ilgisini çekmek için verebileceğin yiyeceklere bakabilirsin bu şekilde uyanır ve iletişim kurarsın, eline alıp sevmeyi, hamster topu alıp koşmasını sağlamayı deneyebilirsin, böylece daha aktif hale gelebilir.

dragon-black
26.10.09, 06:57 PM
tmm da zaten kafesinde çarkı war ama hiç dönmüyor.Çarka baktım normal yani dönmede zorluk fln yok nie böyle oldu ki

hamsteradmin
26.10.09, 07:01 PM
Bilemiyorum ama kafesteki çarktan söz etmedim, kafesin dışında kullanılan hamster toplarını deneyebilirsin, ayrıca hem vitamin almasını açısından hem de iletişim kurmak açısından beslenme bölümündeki çeşitli yiyeceklerden verebilirsin. Bu şekilde herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığını yiyeceklere yönelişinden anlarsın, eğer çeşitli yiyeceklere karşı tepkisizse, kendi yemini ve suyunu da içmiyorsa veterinere muayene ettirebilirsin, verdiğin yiyecekleri alıp yiyorsa yavaş yavaş kendine alıştırma şansın olur, her gün bir şeyler vermeni bekleyeceği için heyecanlanır ve aktif hale gelir diye düşünüyorum. Önce söylediklerimi dene istersen. Sevgiler

dragon-black
26.10.09, 07:17 PM
Tamam teşekkür ederim