PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterimn tur Nedir ?

s.safakk
04-13-2009, 11:21 AM
:D hamsterimin turunu bilmiyorum :D yuzunu göstermedı yalnız :D coktatlı ustuturuncu karnı beyaz gozlerı sıyah gibi duruyo ama kırmızı ama cok bole kırmızıdeıl ısıkta bellı oluyo[Only Registered Users Can See Links]

hamsteradmin
04-13-2009, 08:47 PM
Merhabalar :) Görebildiğim kadarıyla Suriye hamsterına benziyor, türlerle ilgili koyduğum resimlere bakarak da ayırt edebilirsin :) Gözün kırmızı olması da pigment eksikliğinden kaynaklanıyor, normal bir durum diyebiliriz. Sağlıkla büyüt ve ona iyi bak :)

Sevgiler

episodetwo
06-19-2009, 03:15 PM
allah uzun ömürler versin çok tatlı ya :D

Agentzero
06-28-2009, 07:27 PM
guinea pig ile hamster arasındaki fark nedir???

hamsteradmin
06-28-2009, 07:42 PM
Tavşan'la hamster arasındaki fark gibi. İkisi apayrı iki türdür. Guineapig'in yetişkin boyu kedi yavrusu kadar olabiliyor, hamstersa ancak büyük bir avucu doldurur. İkisi çok farklı hayvanlar, google'dan detaylı araştırma yapabilirsin, sitemiz hamster sitesi olduğu için hamsterlarla ilgili fikir sahibi olabilirsin öncelikle.

Guineapig'ler yaklaşık 10 yıl yaşarlar, daha otçul beslenirler, taze sebze yerler, ürkek, hassas hayvanlardır, ısırmazlar, oburdurlar, sahiplerine alıştıklarında kucakta rahatça kalırlar, ilgi isterler, 30 cm.den yukarı çıkamazlar, atlayıp zıplama kapasiteleri yoktur, kendi türüyle bir arada yaşamayı severler..

Hamsterlarsa 2-3 yıl yaşarlar, kuru gıda ağırlıklı beslenirler, ısıranları da olabilir, kendi türüyle bir arada yaşamayı sevmez, çark döndürebilir, hareketli olabilir vb. Hamsterların yanaklarında keseleri vardır, yiyecekleri depolayabilirler.

Guinepig resimleri için tıklayın [Only Registered Users Can See Links]

Hamster resimleri için tıklayın [Only Registered Users Can See Links]

greldortrtr
07-03-2009, 04:12 PM
bn petshopa gittiğimde 4 tane guinepig ve 1 tane büyk tavşan vardı hepsi beyazdı.. guinepigler tavşanın koynunda yatıyorlardı..Hepside çok tatlıydı guinepigler nasıl bu kadar alıştılar o tavşana bilemiyorm..

hamsteradmin
07-03-2009, 05:37 PM
Guinepiglerin huyu tavşan gibi yumuşaktır, o nedenle sorun çıkarmadan yaşayabiliyorlar tabi sürekli olmaz.

xSoS
07-11-2009, 12:22 AM
Çok Güzel Bi Hayvan Allah Uzun Ömür Versin.

furkanaktas
07-17-2009, 07:04 PM
Ya benimde hemstrm var ama cinsini bende bilmiyorum ve merak ediyorum. Daha yeni sayılır küçüçük birşey:) bembeyaz kırmızı gözleri var cinsi nedir acaba ?

hamsteradmin
07-17-2009, 07:05 PM
Küçücük ve kırmızı gözlü deyince albino bir gonzales diyebilirim ama foto görmek gerek.

MoFiN
08-29-2009, 02:17 PM
Bende Bişey Sormak İstiyorum Sayın Hamsteradmin;:confused:
Benim Kuzenimin Hamsterı Doğurdu..Bende İçinden Bi Tane Aldım..Adını Mofin Koydum :):o
Şuan Sadece 5 Haftalık.Çok Narin Nasıl Hamster Bakarım Çok Araştırdım Ama Hep Aynı Şeyler Yazıyor.Acaba Sizin Bildiğiniz Farklı Şeyler Varmı??Nasıl Davranıcam ? Ne Yemek Vericem vb..:rolleyes:

hamsteradmin
08-29-2009, 02:28 PM
Forumumuzdaki öncelikli olarak beslenme bölümü ve diğer bölümlere bakarsanız yeterli bilgi olacaktır sizin için. Yine sorunuz olursa beklerim :)

MoFiN
08-29-2009, 02:40 PM
teşekkür ederimm :)

Mert K.
08-29-2009, 02:41 PM
hamster syrian (suriye) ginepig almayın tavsiye etmem kıskanc olabilir sizi çok kıskanırlar mesala evde sevgilinizde otururken kıskanır sürekli yemek ister elinizdeki çikolatadan canı çeker ister vermesseniz ağlar verirseniz mudlu olur deişik bir hayvan :)

Çiko
08-29-2009, 03:58 PM
Son cevapta ne demek istedigini anlamadım demek istedigin hem suriye hemde ginepig aynı özelliklerimi gösterir:confused:Wlla benimde suriye ama kıskandıgını görmedim.

hamsteradmin
08-31-2009, 12:42 AM
fındık, "gonzales" diye bir cevap yazmışsın ama neye cevaben yazdın anlaşılmıyor. İlk sayfadaki arkadaşın hamsterı Suriye. Yanıltıcı olmayalım ve anlaşılır cevap yazalım arkadaşlar, bu hepimizin işine yarar :)

fındık
09-07-2009, 12:10 AM
hamster syrian (suriye) ginepig almayın tavsiye etmem kıskanc olabilir sizi çok kıskanırlar mesala evde sevgilinizde otururken kıskanır sürekli yemek ister elinizdeki çikolatadan canı çeker ister vermesseniz ağlar verirseniz mudlu olur deişik bir hayvan :)

gonzelsten iyi huylu oldukları kesin,yada benim şansıma böyle çıktı :):)

fındık
09-07-2009, 12:16 AM
evet profilimden bakabilirsin :)