PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaşınma


Kubimix
13.10.09, 12:02 AM
Bi arkadaşıma hamster aldık sora benimkiyle onu yanyana koyduk kavga etmeye başladılar ayırdık sora yine koyduk yine ettiiler ayırdık onunki çok vahşi elde durmuo bi kere aldım taa nerden zıpladı ve birinin elini ısrmış.o hayvan kaşınıodu.şimdi bnm hayvanda çok kaşınmaya başladı.ısırıomuş gibi.aynı onunki gibi önerileriniz neler?ve vahşi konusunda?

hamsteradmin
13.10.09, 01:33 AM
Vahşilik için sakin davranıp yemekle motive etmekten ve zamana bırakmaktan başka çare yok. Sert ve ani hareketler yapmayın, diğer hamsterlarla aynı yerde bulundurmayın ki daha agresif olmasın.

Kaşınma konusuna gelince, kaşınmaları normaldir, tüylerin arasında minik siyah böcek tarzı bir şeyler var mı yok mu ona bakabilirsin, yakınlardaki bir vet.e gösterebilirsin, büyük ihtimalle sadece kendini temizliyordur.

Kubimix
15.10.09, 08:27 PM
Arkadaşım onu biraz korkutmuş.(çok vahşiydi bnde öle davrandım dedi)ama ele gelmio uzatınca hemen ısırıo.yemek tabağına yemek koyuyo hemen hepsini alıo ksesine götürüo yattaıı yere sürekli.tabakta yem yok orası dolu..deişik bi hayvan arkadaş çok istio ele almak ama vahşi olduu için çok korkuo..

hamsteradmin
15.10.09, 09:34 PM
Sevgi ve sabırla daha iyi olacaktır, vahşi diye vahşi davranmak yerine, sabırlı ve nazik davranmak daha çok işe yarar.

Kubimix
15.10.09, 09:52 PM
bişey sorcam aldıığımız yerde siyah hamsterlar vardı ve ayağa kalkıp bi anda geriye takla atılıolardı(çarpılıomuş gibi)öle kalıolardı bikaç saniye sora düzelip yana atıolardı kendilerini çok komik oluolar ama neden öle yapıo olabilirler çok şaşırmıştık.

hamsteradmin
15.10.09, 10:41 PM
Bilemiyorum çıkmaya çalışıyor olabilirler.

kılkopat
16.02.14, 04:40 PM
Biti varsa bulaşmış olabilir bnmkine öle olmuştu ama veterinere götürüsen iyi olur