PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterım hareketleri...?

Çiko
10-08-2009, 08:09 PM
Benim(dişi)çiko hamsterım hamile yani bayramın ilk günün yani pazar gecesi ciftleştirdim,hamile ama bugün ya 17-yada 18.gün ama hala oratada fos yok hamile oldugunu pek ala anlıya biliyorum çünkü hem baya kilo aldı normlade bu kadar çabuk gelişmezdi yani bir anda kilo aldı gibi oldu sonra baya sinirlide tamama diyorum belki 20. gün veyahaut 21. gün doguru gayet normal yada belkide yanılıyorumdur hamile degildir e buda normal ama çiko eski çiko degil yani aslında eskidende baya yaramaz bir hamsterdı,ama şimdi tartışılmaz birşey oldu ya ben robo. hamster hiç görmdim ama bir kaç video izledim ve çiko resmen şuanda o hareketleri sergiliyor ya daha önce 2 suriye daha evime aldım hatta biri hala bende ama hiç biri çiko gibi degil artık öyle bir hızlı olduki dedigim gibi resmen robo. hareketleri büyük kafeste(44cm)1 ucdan diger uca yani yuva kısmına gitmesi saniye bile degil bazen öyle gidip geliyorki başım dönüyor akvaryum tipi kafes normalde hamsterlar tırmanamaz ama çiko ne hikmetse artık tırmna biliyor köşeden köşeden, hani eskiden kapı arasına tırmanırdık ya böyle elerimiz ve bacaklarmızla işte aynen öyle yapıyor yapmadıgı muzurluk yok:o o koca bir robo. oldu ya.

Niye böyle sizce ????

Hmaterlarda kırma ırk var mıdır yani köpkelerde olur ya?Acaba diyorum çikonun sahibi gonzales ve suriyemi çiftleştirmiş.?

hamsteradmin
10-08-2009, 10:06 PM
Suriyelerde de çok hareketli ve güçlü hamsterlar olabiliyor. Aynı doğumdan olma iki kardeş biliyorum, birisi çok uslu ve ürkek, diğeri de tam bir azmandı, daha kilolu, hareketli, hızlı ve güçlüydü. Hamilelik 16 gün sürüyor, tarihi yanlış mı hesapladın acaba? Hamsterlarını vermeye karar vermiştin sonra çiftleştirdin herhalde.

Çiko
10-08-2009, 10:34 PM
Evet vermeye karar vermiştim çiftleştirince beklemek istedim ,yanlış hesaplamadım kesin o16 gün ise hamile degil yani hamile kalmamış.Ne yapalım belkide en hayırlısı olacaktır,Hatta çiftleştirdimin ertesi günü bir mesjım da belirttim yazdım dmekki siz okumadınız?
Pazarı pazartesiye baglayan gece(12,00)Bayram.

Ya ben dün pooh ve çikoya yaptıgım kutunun içine ikisinide kattım Çiko kaskatı olmuş bir vaziyetteydi hatta kuyrugu resmen taş gibiydi ben çikoyu ilkez böyle gördüm pooh önce okladı yaladı ama pooh küçük oldugu için bir türlü üstüne çıkamadı bir kaç kez aslında çikonun kafasını tutup çıktı üstüne ama bu çok kısa bir süreligine oluyordu çünkü pooh hep kendini temizliyor ve yalıyordu dedigim gibi aynı şeyelri yapıp duruyordu ama hemen iniyordu ve kendini temizliyordu yaklaşık 45-50 dk boyunca aynı yerde kaldılar dün gece 24,00 da başladı işte 24.45-50 gibide bitti bittigini çikonun kendisine gelipte poohya saldırmasından anladım,artık ayıptır söylemesi pooh birşey becerdiyse çiko hamiledir sanırım olmasada en azından çikonun çiftleşme gününü ögrendim şimdi her dört günde bir tekrar olduguna göre hesaplamam iyi olur.Şimdi çiko hamileyse sizce akvaryum tipi kafese mi? alsam iyi olur yoksa tel kafeste kalamsı daha mı? iyi.?
İşte bu?Ama çarkını çıkaracam.
Tel kafes 35*25
Bu kafesinki ise 40*30(çark ve yuva kısmı ahricinde.)
Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın. Resmin ismi: 4158.jpg Görüntüleme: 6 Büyüklüğü: 20.8 KB (Kilobyte)
Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın. Resmin ismi: 4171.jpg Görüntüleme: 7 Büyüklüğü: 22.5 KB (Kilobyte)

hamsteradmin
10-08-2009, 10:42 PM
Fotoğraflar eklenmemiş niye öyle oldu

Çiko
10-09-2009, 02:21 PM
Çünkü cevabı kopyaldım buraya yapıştırdım ben bu mesajı başka konuda bayram gününde yazmıştım.
[Only Registered Users Can See Links]