PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yavrular gene öldü

alpsarica
05.10.09, 03:52 PM
arkadaşlar benim bir dişi bir erkek hamsterim var.Onları çiftleşmeleri için yanyana koydum çiftleşt,ler ondan sonra dişi 16 gün sonra doğurdu 5 tane yavru ama hepsi ertesi gün öldü.Ama ben vaz geçmeyip tekrar çiftleştirdim bu seferde 9 tane doğurdu ama hepsi gene öldü.Ne oluyor anlamıyorum dişinin yanına bir kere gittim o gittiğimdede doğurduğunu görüp hemen dışarı çıktım ertesi gün hepsi ölmüştü.Ne yapmam gerek dişiyi ve erkeği sadece hamster yemiyle besliyorum maruldu brokoliy falan vermiyorum.Ne olur yardım edin hamsterlerden soğumaya başladım:confused::confused::confused:

hamsteradmin
05.10.09, 05:15 PM
Anne ve baba aynı kafeste mi? Anne babadan biri yavruları boğuyor olabilir ya da bir tür mikrop nedeniyle yavrular ölüyor olabilir ya da sadece genetik bir bozukluk nedeniyle ölüyorlardır. Bunu tahmin etmek zor.

Hamsterlardan soğumaya başladım demişsin, hamster ya da herhangi bir hayvan beslemek onun yavrularını görmek için değildir, tam tersi önemli olan hayvanın kendisidir. Elindeki hayvanlarla iletişim kurmaya, onları sevmeye onların da seni sevmesini sağlamaya çalış, vakit geçir, yiyecekler ver, mutlu et, böylece onları mutlu sağlıklı ve ilgili görünce sen de mulu olursun. Hamster topu al, dişi ve erkeği ayrı kafeslere al, daha fazla doğum olmasın bence. En azından çok uzun bir süre.

Çiko
05.10.09, 06:31 PM
Ya dişi hamstera yani anne hamstera yem dışında birşey vermdigini demişsin peki sence gerekli protein ve mineralleri yemle saglıyabiliyorlar mıdır ?Tabikide hayır hamster yeminin yanı sıra dedigin yeşilikleri ve süttü ,yogurtu(ikiside sulandırılarak.)meyveydi daha bir çok şey vermen lazım dmek yavrular proteinsizlikten ölüyordur belkide annelerinin sütü olmuyordur yada ne bileyim belkide henüz anne hamster 1-2 aylıktır ee 1-2 aylık hamster zar zor kendine bakarken 5 veya 9 yavruya nasıl baksın ve onları ne ile beslesin bence sen önce güzelce beslemeyi ögren(hakaret degil yanlış anlama.)ha beslemyi bilmiyorum der isen yada ne vercegini nasıl yedirecegini bilmiyorsan yeterli bilgiyi hem bu site dahil olmak üzere bir çok evcil site ar oralarda bakabilirsin ama hazır burdasın yeteri bilgi var burda:)

alpsarica
06.11.09, 02:16 PM
buradaki verilen bilgilerle ola çıkarak tekrar çiftleştirdim yaklaşık 2 haftalık oldular.Fakat kafes çok pis kokuyor sizce talaşları değiştirsem birşey olur mu???

hamsteradmin
06.11.09, 06:50 PM
Çok sık çiftleştiriyorsun anne ve yavruların sağlıklı olabilmesi için annenin iyice beslenip birkaç ay dinlenmeleri gerekir.Olan olmuş artık iyi beslemeye çalış, anne agresif değilse talaşı değiştirebilirsin, duruma göre kararı sen ver.