PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kavgamı oyunmu ???

Ç4K1L
01.10.09, 08:59 PM
bugün hemstırlarımız sebebini ve ne olduğunu bilmediğimiz bir durum içindeler..:confused:
aldığımız günden beri kardeş kardeş yatıyolardı yan yana :rolleyes:ama bu gün ne zaman yan yana gelseler erkek olan dişiye saldırıyo :eek:dişide ona ama canlarını acıttıklarını sanmıyorum :rolleyes:oyun gibi de duruyo... ikiside kaçmıyo çünkü devamlı alt alta üst üsteler sizce müdehale etmelimiyiz.....:confused:

Çiko
01.10.09, 09:38 PM
Suriye mi? gonzales mi? eger suriyeyse ayırma vaktinin geldigi anlamına geliyor yani diişi ayrı kafese erkek ayrı kafese alınmalı:)

hamsteradmin
01.10.09, 09:38 PM
Kavga ediyor olabilirler. Ya da yeterince büyüdülerse erkek çiftleşmek istiyordur dişi de istemediği için tepki gösteriyordur, kavgaya dönüşüyordur. Birbirlerine zarar verecek gibi olurlarsa ayırmanız gerekir. :)

Ç4K1L
02.10.09, 12:13 AM
türünün ne olduğunu bilmiyorum zaten daha pazar günü aldık 5 gün oldu.
4 gündür sorun yoktu.. resimlerini profile koyduk siz ne tür olduklarını soliyebilirmisiniz.
biri daha çok küçük çiftleşebilecek kadar büyük olmadığını düşünüyorum. beyaz olan için bu akşam annem hamile olabilirmi karnı çok büyümüş dedi :( daha çok yeniyiz bu konuda yardımlarınızı bekliyorum ayrıca ilginiz için teşekkürler...

hamsteradmin
02.10.09, 12:46 AM
Suriye hamsterı ikisi de. Çok küçük görünüyorlar çiftleşemezler diye düşünüyorum ama belli de olmaz, yaşam döngüleri çok hızlı olduğu için 1 aydan sonra çiftleşebiliyorlar.

Ç4K1L
02.10.09, 12:52 AM
hmm yani ananemi oluyorum acaba :( ay çok stres oldum şimdi daha kendilerine alışamadık bide çoğalırsa ne yaparım kafesleri küçük gelir :(

hamsteradmin
02.10.09, 02:25 AM
Albümde gördüğüm kadarıyla çok küçükler, hemen çoğalmayabilirler ama bir dişi bir erkeklerse aynı kafeste uzun süre bakamazsınız, sürekli çoğalırlar. Hamilelik süresi 15 gün olan bir hayvan türü hamster, çok hızlı ürüyorlar. Bir kere iki kere sorun değil ama sürekli aynı kafeste olurlarsa nüfus patlaması yaşarsınız. Anne ve yavruların sağlığı da tehlikeye girer. Eğer şu an hamileyse endişe etmeyin, yavrular ücretsiz verildiğinde kolayca sahip buluyorlar.

Dişi ve erkek olduğundan emin misiniz en önemlisi bu. Cinsiyet tanımlama resimleri var, cinsiyet doğum bölümünde, onlarla kıyaslayın.

Türleri Suriye hamsterı zaten. Suriyeler her halükarda kafeste tek bakılmalılar aslında.

Çiko
02.10.09, 02:19 PM
Aslında ikiside aynı yaştaysa gerçektende beyaz olanın karnı şiş gibi(yani şişkin.)ve aslında herşeyi ögrenmenin tek bir yöntemi var,oda veteninere götürmek vete. hem cinsiyetlerini söyler hemde dişi dediginiz hamsterın hamile olup olmadıgını anlar ve size söyler.Muyane parası pek sorun degil ben götürdüm 5 tl tek istedi,hatta kimi zamanda almıyorlarmış.