PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster topu

murat
28.09.09, 12:44 AM
Merhaba arkadaşlar ben hamster topunun hamsterları eğlendirdiğini düşünmüyorum bu konuda sizin de görüşlerinizi almak istedim.Benim hamsterim hamster topuna girmeyi hiç ama hiç istemiyor,hamstertopuna koyduğumda da çıkmak istiyor,korkuyor ve çıkmak için kemirmeye başlıyor,ayrıca hamsterların topu çevirmelerinin çıkma isteklerinden kaynaklandığını düşünüyorum.Küçük bir topun içine hapsedilmiş şekildeler,siz olsanız ne yapardınız?

hamsteradmin
28.09.09, 01:43 AM
senin snow fazla özgür olduğu için kafesin dışını iyi biliyor bu nedenle ona daraltıcı geliyor olabilir. gonzalesler zaten yapı itibariyle hareketliler/sıkıntılılar. :) fingerboard'la eğlenen kaç hamster vardır diye düşünürsek snow'un hamster topundan sıkılması normal.

evde serbest gezme imkanı olmayan ve kafesten sık çıkamayan hamsterlar hamster topunu kafesten çıkabilecekleri tek ortam olarak algıladıkları için seviyorlar ve koşarak rahatlıyorlar.

koşullar, tür ve tabi her hamsterın karakterinin farklı olması da etken.

Ç4K1L
01.10.09, 09:06 PM
topun eğlenceli olduğunu düşünen bizlermiyiz acaba :)
özgürce dolaşmak varken nie girsin :)
bizde denedik topu içine koyar koymas çiş yaptı
bi süre beklices sonra yine denices. dönme dolabında hep dönüyorlar
ama topu keşfedemediler sanırım...

Çiko
01.10.09, 09:40 PM
Bence biraz zaman verin içindeyken hem öyle çabuk susayan yada açıkan hayvanlar degildir en az 2 gün aç ve susuz kalabilirler,Hamster tpoum hiç olmadıgı için bilmiyorum ama kapalı bir çarkım vardı bir ara top olrak kulandım,gayet tabi döndürdüler valla:)