PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dişi Hamileyken Erkek Tekrar Çiftleşmek İster mi?

jaferix
25.09.09, 08:48 PM
Benim hamsterim var ve erkek kızla çiftleşmek istiyor ama kız da istemiyor kız kavga falan da başlatmıyor sadece yavaş bir şekilde ittirip bırakıyor ve gidiyor ??

-------------------------------------
Hamileliğin belli olduğu andan itibaren iki ayrı kafeste bakman gerekir. Sebepler:

1. Erkeğin hamilelik nedeniyle gergin olan dişiyi rahatsız etmesi
2. Doğumdan sonra yavrularla annenin rahat bir ortamda ve yalnız olmalarının gerekmesi.Annenin yavrularını yememesi için de önemlidir.
3. Türüne göre değişmekle beraber babanın yavrulara zarar verme ihtimali.
4. Anne baba ve yavruların birbirleriyle kısa sürede çiftleşebilecek hale gelmelerinden ötürü doğum patlaması olmasını ve yeni doğum yapan anneden sağlıksız yavrular doğmasını engellemek. Annenin vitamin-mineral kaybını önlemek.

Ne yapılabilir:

Hamilelik anlaşılınca dişi ve erkek ayrı kafeslere alınır. Yavrular sütten kesildikten sonra (1 ay civarı) erkekler babanın yanına koyulur. Dişiler anne sorun çıkarmıyorsa anneyle kalır.

hamsteradmin
25.09.09, 08:53 PM
Hamileliğin belli olduğu andan itibaren iki ayrı kafeste bakman gerekir. Sebepler:

1. Erkeğin hamilelik nedeniyle gergin olan dişiyi rahatsız etmesi
2. Doğumdan sonra yavrularla annenin rahat bir ortamda ve yalnız olmalarının gerekmesi.Annenin yavrularını yememesi için de önemlidir.
3. Türüne göre değişmekle beraber babanın yavrulara zarar verme ihtimali.
4. Anne baba ve yavruların birbirleriyle kısa sürede çiftleşebilecek hale gelmelerinden ötürü doğum patlaması olmasını ve yeni doğum yapan anneden sağlıksız yavrular doğmasını engellemek. Annenin vitamin-mineral kaybını önlemek.

Ne yapılabilir:

Hamilelik anlaşılınca dişi ve erkek ayrı kafeslere alınır. Yavrular sütten kesildikten sonra (1 ay civarı) erkekler babanın yanına koyulur. Dişiler anne sorun çıkarmıyorsa anneyle kalır.

luck
25.07.11, 03:27 AM
luck normalden iri ve dombili gebe olabilirmi yemek ve talaşları sürekli telaşla eşeliyo ve yığıyo bi kenara altında yatıyor doğum yaparsa kafeste neler bulundurmalıyım tşk.bana geleli 4 gün oldu çifleşme yaptımı bilmiyorum 3 cü elden geldi bilgim yok bakamadıkları için aldım hiç bir şeyini eksik etmiyorum kilomu aldı gebemi yardım lütfen

panaromic
01.02.12, 11:28 PM
2 tabe hamster ım vardı..ya hamster ım 3 hafta önce doğum yaptı 6 tane yavru oldu. sonra dün akşam yne bir doğum oldu..erkek sandıım da mı dişi yoksa bunlar bu kadar kısa sürede doğuma hazır oluolar mı..şuanda tekrar oynaşıolar yahu :D anlamaıdm bişi ben

harfendaz
28.03.13, 02:27 AM
Forumda başka bir yerde gonzalesler için erkeğin de kafeste olmasının bir sorun yaratmayacağı, hatta erkeğin dişiye yavruların bakımında yardımcı dahi olduğu yazılıydı. Fakat burada farklı şeylerden bahsediliyor. Bunlar hangi tür için?

Lulu
08.04.13, 01:02 AM
Gonzaleslerde dişi ile erkeğin yavruları birlikte baktıklarına bende birkaçkez tanık oldum, ama suriye hamsterlarında biraz tersine işliyor galiba olay.

yağız
13.06.13, 05:20 PM
2 tabe hamster ım vardı..ya hamster ım 3 hafta önce doğum yaptı 6 tane yavru oldu. sonra dün akşam yne bir doğum oldu..erkek sandıım da mı dişi yoksa bunlar bu kadar kısa sürede doğuma hazır oluolar mı..şuanda tekrar oynaşıolar yahu anlamaıdm bişi ben hahahaha :D seninkilerde boş durmuyomuş :D

Venüs,Sputnik,James
15.06.14, 10:21 AM
valla benimkiler hiç boş durmuyo şuan hamile sanırım hala kucak kucağa :D

Venüs,Sputnik,James
15.06.14, 10:21 AM
Neyi yanlış yaptım bennn :D :D :D

Aşigo64
02.01.18, 02:58 PM
bende de çift suriye var 11 aralıkta çiftleştiler ayırdım 22 gün geçti hala doğurmadı acaba tutmadımı