PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 Katlı Kafes.


egemen
09-25-2009, 12:48 AM
Ben düşündümde şu Pet Home Arezzo marka kafesten alsam. Katlar arası geçişleri kapatsam, onun yerine sitedeki damacanadan oyun alanından 2 tane yapsam, üst katta gonzales alt katta syrian yada tam tersi şekilde yerleştirsem iksinide besleyebilir miyim?

hamsteradmin
09-25-2009, 01:54 AM
Bu soru daha önce de soruldu. İki katlı kafesler aslında hamsterlara daha konforlu bir alan sağlamıyor, en rahat kafes en geniş kafestir. Tek bir hamsterın rahat etmesini sağlamak için üretilmiş iki katlı kafesin daracık katlarına iki ayrı hamster koymak onlara çok rahatsız olacakları bir şekilde bakmak demektir. Aradaki geçişleri kapattığınız malzemeyi de ittirerek veya didikleyerek sökebilecek kapasiteye sahip olduklarını da hatırlatmak lazım.

Daha fazla hayvanı daha az para ve emek harcayarak bakmayı hepimiz istesek de duyarlı olmalıyız. Aldığımız hayvana en iyi yaşamı sunmamız gerekir, eğer vicdanımız rahat etsin istiyorsak ve mutsuz, kafesini kemirip çıkmaya çalışan bir hayvan görmek istemiyorsak.

egemen
09-25-2009, 09:26 AM
tamam teşekkürler.

hamsteradmin
09-25-2009, 06:25 PM
rica ederim :)

toLqa
09-25-2009, 07:47 PM
Hamsteradmin kesinlikle haklı hamster lüks bir hayvan deil dublex yada triplex ev yerine geniş bir alan onun için ideal tabi bu alana bikaç ufak detay da eklenmeli çark, tünel vs. :) aslında el yapımı kafes daha ideal olmaz mı hem maliyeti düşük olur... Hamsteradmin güvercinler için yaparlarya demir den kafes telleri ve tahta ile mesela zemini tahta olur kenarları ve üstü tellerden olur bide kapı yaparız ohh :D güzel olur aslında ama acaba tahtayı kemirip zemine fln zarar verebilir mi ?

hamsteradmin
09-25-2009, 08:42 PM
Zemin tahta yerine aliminyum,plastik vs başka bir şey olmalı ama tel aralıkları doğru ayarlanırsa el yapımı kafes süper olur tabi. Kim yapacak o ayrı :))