PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : merhabaa

karamelim
09-23-2009, 11:49 PM
selamlaar, bn aranıza yeni katıldım, henüz bi hamster sahibi değilim , ama inş. olmak üzereyim, sormak istedğim şu, bnm yavrularla birlikte 4 tane tavşanım var, ama yavruları ve dişi tavşanım olan kimyonu sahiplendiricem, sadece erkek tavşanım karamel benmle kalıcak. kimyonu sonradan karamel yalnızlık çekmesin diye almıştım, çok hırçın ve asi bi tavşan olduğu için gidiyor ve bnde bi hamster almaya karar verdm, dha öncede beslemiştm, fakat kısa bi süre sonra ölmüştü. bidhada almadım ve 1 yıldır tavşan besliyorum, şmdide karameli hamsterla birlikte beslesem bi sorun olurmu diye sormak istedim, kafesleri fln ayrı dururda, ne bileyim bn bi zorluk çıkarmı acaba.? bu konuda deneyimli olanlar varsa bna yardımcı olabilirlermi.? sitede dha yeniyim nereye konu açtım Allah bilir.:) kusuruma bakmayın, biraz karışık bi site.konu açma yerini bulana kadar canım çıktı..:)) neyse cevaplarınızı bekliyorum, çokta teşekkür ediyorum..

elmyra
09-24-2009, 12:07 AM
Aramıza hoş geldin, zamanla alışsın o kadar karmaşık sayılmaz aslında ;) Ben tavşan beslemedim şimdiye kadar ama ayrı kafeslerde baktığın sürece elbetteki bir hamster sahibi olabilirsin. Sonuçta yalnızca bir hayvan değil kedi, kuş, hamster veya kaplumbağayı bir arada besleyen çok arkadaşımız var ve hiçbir sakıncası yok. Sadece ikisininde bakımını, temizliğini ve ilgini aksatmadığın sürece bir zorluk çıkmaz. Ama hamster almadan önce sitede beslenme, bakım gibi konuların hepsini okumanı öneririm.

hamsteradmin
09-24-2009, 12:36 AM
Merhaba, aramıza hoşgeldin :) Zorluk olup olmaması sana bağlı. Ama bunu sorduğuna göre sanki kendini o sorumluluğu almaya hazır hissetmiyorsun gibi geldi bana, ne dersin?

Çiko
09-24-2009, 10:50 AM
Bak 2 evcile birden bakmak heleki bu evciller sürekli ilgi ve bakım isteyen evcillerse senin bolca zamanın olması gerek gerçi daha önce 4 tavşana baktıgını söylemişsin bence besleyebilirsin hamsterda ama sorumluluk büyük.:)

karamelim
09-24-2009, 04:23 PM
hosbuldukk:D valla kendimi bu sorumluluğa hazır hissediyo gbiyim ama karar veremedim, bn hayvanlara aşırı düşkün biriym, yani hani birden çok hayvanım olsa yinede bıkmadan usanmadan bakarım, yeterince zmanım olmasa bile her dakka ilgilenmeye çalışırım. hadi bakalım yaa, bi kimyonu ve yavruları sahiplendiriyim, bakıcam artık, yeniden çok teşekkür ederim cevaplarınız için. almayıda çok istiyorum çnkü, o ölen hamsterımıda çok seviyodum ama çok asabi bi hamsterdı, beni çok ısırıyodu, bana geleli 1,5 ay olmuştu ama hç ellettrmiyodu, snrada öldü zaten:( bide karşıma yine ölen hamsterim gbi bi hamster çıkar diye korkuyorum. sürekli ısıran, ellettrmeyen.

hamsteradmin
09-24-2009, 07:55 PM
aldığın hamster ya da her ne olursa olsun sonuna kadar sahip çıkmak üzere al bence. o nedenle içine sinmeden, emin olmadan alma.

karamelim
09-25-2009, 08:26 PM
çok teşekkür ederim yaa, almaya kararlıyım, bakarım yaa birden kendime güven geldi, saolun cevaplarınız için. kafes sipariş vericem şmdi iyi bi pet shop arıyorum, kafesinin dekorunu bile düşündüm:D hatta bi köpecik var küçücük ona başka küçük bi ayının kazağını giydirdim alıcağım hamstera arkadaş olsun xD tekrar çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

hamsteradmin
09-25-2009, 08:39 PM
rica ederiz. :)