PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İçim cız etti:(

marbling
09-23-2009, 11:44 PM
Mrb arkadaslar bugun bi petshopta gördüğüm içler acısı durumu sizlerlede paylaşmak istedim...

Kuzenıme hamster almak için bi çok petshop dolaştık.Burası küçük bir yer olduğu için hamster bulmak biraz zor.Herneyse bir petshopa girdik.Hamsterlar küçük bi kabın içinde birbirlerine büzüşmüş bir şekilde yatıyorlardı.(gonzales)Kuzenm dokunmak için elini uzattı birde ne göriyim:s hamsterlar daha yavru ve 3 tanesinin gözü oyulmuş bi şekildeydi:s O hayvanları o şekilde görünce içim cız etti.Çok kotu bi tabloydu bişiler yapmak istedim ama yapamadm malesef:S kuzenımle apar topar hemen çıktık petshoptn.O görüntüyü ömrüm boyunca unutamam herhalde....

hamsteradmin
09-24-2009, 12:36 AM
Anne ve yavruları alarak bir şeyler yapmış olabilirdiniz aslında ama tabi bu herkesin almak isteyeceği bir sorumluluk değil.

DişisLy
09-24-2009, 05:32 AM
Anne ve yavruları alarak bir şeyler yapmış olabilirdiniz aslında ama tabi bu herkesin almak isteyeceği bir sorumluluk değil.

Evet, keşke alsaymış arkadaş. . Sorumluluğu büyük ama onları o şekilde görüpte bırakamazdım. . Ailemden 1 ton laf yiyeceğimi bile bile getirip bakardım. :S

marbling
09-24-2009, 01:12 PM
imkanım olsaydı keske ama evdekiler çok buyuk sorun yaratırdı bunu bildiğim için alamazdm bi kaç arkadasıma söyledim bişiler yapmaya çalışacaklar bakalım inş bi çözüm yolu buluruz...

KRAL
09-24-2009, 02:56 PM
ya tüysüzse o gördüğünüz tablo gözleri daha açılmamış olabilir ! ama keşke alsaymışsınız çok büyük sevaba girebilirsiniz hem hamsterlar görmeleri zayıftır ses ve kokuylada çarkında dönebiilir yemek yiyebilirdi ama herkezi kendi vicdanına bırakıyorum.

marbling
09-24-2009, 03:22 PM
yavruydular ama gözleri açılmıştı kaç aylık diye sordum bilmiyorum dedi petshop sahibi 2 tanesini sahiplendik 4 tane kaldı geriye bişiler yapmaya çalışıyoruz...

Çiko
09-24-2009, 03:55 PM
Bende pet shopa 2. gidişimde gördüm beyaz suriye yavruları sanırım yeni 1 aylık olmuşlardır yaklaşık 7 tanesi aynı kafesin içindeydiler iki tanesinin kavga etigini gördüm ben ayırdım ama ya onlar ayırır mı? tabikide hayır,eve gelmeden önce pet shopçıyla konuştum en azından bir hayvan sever olarak degilde kar ve zararı bakımından anlatım bunlar dedim aynı kafeste beslenmez hepsi telef olur ve hiçbir kazancınız olmaz dedim ayrı ayrı kafeslere yerleştirmek lazım dedim bir süreden sonra, tamam eyvallah dedi.Sizde eger o acınası görüntüleri görüpte buna mani olmanın yolu arıyorsanız tek yol shaiplenmek degildir tabi eger sahiplenecek kadar hem maddi hemde manevi desteginiz varsa sahiplenipte bu durumua mani olabilirsiniz ama bir diger yolsa pet shop sahibiyle konuşmaktan geçer ama sakın onu yargılamak yerine ona akıl verin şöyle yapınca daha fazla kar edersin ama böyle yaparsan hep zarar edersin hayvanlar telef olur... gibi kaybedecekleri para olunca en güzel şekilde bakarlar:)

marbling
09-24-2009, 04:32 PM
konustum biraz petshop sahibiyle ama hiç oralı bile olmadı adam ticari yönune bakıyor sadece vakit buldukça gidip bakıorum ama çok kuçukler ve sanırım sütten kesilmeden alınmışlar annenın yanından anne yoktu stn kafeste hepsi çok minikti tuyleri falan dökülmeye baslamıştı 4 tanesi hala duruo arkadaslarla bişeyler yapmaya çalışıoruz ilginiz içinde çk teşekkur ederm..

hamsteradmin
09-24-2009, 07:54 PM
bunları kimse almaz vs diye ikna edip alabilirsiniz hepsini elinden ama o kadar yavruya bakma imkanınız var mı bilemiyorum.

Çiko
09-24-2009, 08:26 PM
Bakbildigince bakarsın eger alırsın zaten umudu tükenmiş yavrular kendini bırakır ama hala hayata tutunmaya çalışanlarda orada heder olur işte en azından hamster adminin dedigi gibi elinden alsan bakar sonrada sahiplendirirsin.:o

Çiko
09-24-2009, 08:38 PM
Bakbildigince bakarsın eger alırsan zaten umudu tükenmiş yavrular kendini bırakır ama hala hayata tutunmaya çalışanlarda orada heder olur işte en azından hamster adminin dedigi gibi elinden alsan bakar sonrada sahiplendirirsin.:o

jnR Cech
09-25-2009, 08:40 PM
Evet, keşke alsaymış arkadaş. . Sorumluluğu büyük ama onları o şekilde görüpte bırakamazdım. . Ailemden 1 ton laf yiyeceğimi bile bile getirip bakardım. :S

ne dersen de daha bu yaşta anne yüreğine sahipsin sen :)

Pamuk V Armi
12-07-2009, 08:22 PM
ay yazık yavrum bnm.kusura bakmayın ama öyle **** petşopçu yapmasınlar.iki kurş ne hallere düşürüyolar hayvanları.