PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mubiş Mi, Hamster Mı?

DişisLy
09-23-2009, 04:02 AM
Düşündüm taşındım dedimki benim minik yavrular görmeye ihtiyacım var. Casper'ın durumu ortada, onu artık çiftleştirmeyeceğiz. Ayrı kafeste duruyorlar. (: Şaşucan'ımın kafesi yeterince geniş, 5-6 Campbell rahatça yaşıyabilir. Ama sadece 1 tane dişi almayı düşünüyordum. Sonra baktım muhabbet kuşum yalnızlık triplerine girmiş. Acaba ona mı eş alsam dedim. Annemde ona eş alırsan bizden uzaklaşır dedi. Böylede yalnızlık çekiyor gibi. Benim kararım %70 yeni dişi bir hamster almak yönünde. Şimdi kafamı duvarlara vuruyorum keşke annemleri dinleyip yavruları sahiplendirmeseydim diye. Zorda olsa, 2 günde bir kafes temizlemekte gerekse bakardım. Neyse gelelim konumuza. . Dişi bir muhabbet kuşu mu önerirsiniz, dişi bir hamster mı?

Bu arada atlamayalım şu küçük ayrıntıyı;
Muhabbet kuşum konuşmaya başladı, eğerki yanında dişi olursa annem konuşmayı unutacağını söyledi. Gün geçtikçe yeni kelimeler öğreniyor. .

hamsteradmin
09-23-2009, 04:27 AM
Muhabbet kuşunun konuşması o kadar önemli değil bence. Ama ikinci bir muhabbet senin için pek keyifli olmayacak gibi geldi bana :) Temizliği, ilgisi bir taneden daha zor olabilir, mesela bana kedilerimin tuvalet kaplarından daha zor geliyor kuş kafesi temizliği : ))
İkinci bir kuşu da kafese kapatmak cabası...Son zamanlarda buna içim elvermez oldu. Yeni bir hamster al ya da elindeki bebiklerle yetinmeyi öğrenmeye çalış. :)) Zor bir ders ama. En azından onlara daha iyi bakabilme şansın olur (Zaten iyi bakıyorum diyeceksin ama daha fazla vakit geçirmek ve mutlu etmek her zaman mümkün)

DişisLy
09-23-2009, 08:08 AM
mesela bana kedilerimin tuvalet kaplarından daha zor geliyor kuş kafesi temizliği : )

Kesinlikle. . 3-4 günde bir temizlememe rağmen çok kötü batıyor. 2. bir muhabbet kuşunun bana zor geleceğini düşünüyorum bende. Dişi bir hamster almayı düşünüyorum şimdilik bakalım. Ama dediğiniz gibi elimdeki bebişlerle yetinmeyide bilmeliyim. (:

Teşekkürler. (:

KRAL
09-23-2009, 11:11 AM
hamster alda bu seferde syrian al be deişiklik olsun =) almassanda güzel bi renk dişi dwarf al =)

DişisLy
09-23-2009, 11:22 PM
hamster alda bu seferde syrian al be deişiklik olsun =) almassanda güzel bi renk dişi dwarf al =)

Syrian bende düşünüyorum ama Syrian'la Dwarf çiftleşemez maalesefki. xD

Dwarf alıcam o yüzden. Dediğiniz gibi güzel renkli bir dişi alıcam. Beyaz düşünmüyorum bu sefer. (:

DişisLy
09-24-2009, 05:34 AM
Evet bugün alıyorum dişi hamsterı büyük ihtimalle. (:

KRAL
09-24-2009, 02:57 PM
Evet bugün alıyorum dişi hamsterı büyük ihtimalle. (:

hadi bakalım hayırlı olsun =) fotograflarını bekliyorum =)

DişisLy
09-25-2009, 02:47 AM
hadi bakalım hayırlı olsun =) fotograflarını bekliyorum =)

Sabaha kadar oturupta sabah uyuduğum için bu güne kaldı. xD

Alır almaz eklerim fotoğrafları tabiki. (=

DişisLy
10-17-2009, 07:16 PM
Evettt, aldım meleğimi. (: Adı Holy. Erkek dediler ama daha elime alıpta bakmak nasip olmadı. :)

Resmide bu :
[Only Registered Users Can See Links]

Pamuk V Armi
12-08-2009, 01:54 AM
hamsterın çok tatlıymış hayırlı olsun.ama bence hamster çünkü mubişler biraz gürültücü.hamsterlar çarkı dışında çok gürültücü değiller.

hamsteradmin
12-08-2009, 04:09 AM
Adına da kendisine de bayıldım :) Nerden aldın merak ettim

DişisLy
12-17-2009, 12:11 AM
Adına da kendisine de bayıldım :) Nerden aldın merak ettim

Özür dilerim biraz geç cevap verebildim. (: Petshoptan aldım maalesef, burada hamster üreten yokki sahibiyle konuşup alayım. :/

Bu arada ben cinsiyetini hâlâ çözemedim Syrian olduğu için. Fotoğraflarla karşılaştırdım ama benim beceriksizliğim sanırım. xD Olmıyor. :/

hamsteradmin
12-17-2009, 12:14 AM
Senin beyaz dişiyle karşılaştır çok farklı değil, testis olup olmadığına baksan yeter :)

DişisLy
12-17-2009, 12:18 AM
Senin beyaz dişiyle karşılaştır çok farklı değil, testis olup olmadığına baksan yeter :)

Gördüğüme göre erkek gibi. Ama yine de emin değilim. :/

hamsteradmin
12-17-2009, 12:30 AM
Zamanla erkekse testisleri büyür, emin olursun :D

Leke
12-17-2009, 04:51 PM
Bu arada ben cinsiyetini hâlâ çözemedim Syrian olduğu için. Fotoğraflarla karşılaştırdım ama benim beceriksizliğim sanırım. xD Olmıyor. :/

Bence kendini beceriksiz olarak düsünme.Bende bir Syrian sahibiyim.Cinsiyetini ne kadar fotograflarla karsılastırırsam karsılastırıyım bende emin olamıyorum.Aldıgım yer disi demisti ama büyük bir ihtimalle erkek.Yani sanırım :D Bu konuda bende beceriksizim :p

Pamuk V Armi
12-17-2009, 07:40 PM
aslında biraz bekleyip büyüyünce 6-7 memesi olup olmadığına bakın.varsa kızdır yoksa erkektir.edep yerine bakmanıza çok gerek yok

Leke
12-17-2009, 09:01 PM
erkeklerde de meme bulunuyormus.