PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Robom Çarkı Kırdı !!!! :D

KRAL
09-21-2009, 11:54 PM
evet arkadaşlar yanlış duymadınız robom çarkı kırdı :D

nasılmı ???

gece yarısı saat 3 civarı robom çarkta dönerken birden çat die ses geldi kafese gidip baktığım robooom çarkı kırmış :D nasıl oldu bilgim yok ama kırmış çok aşınmadan olsa gerek diye düşünüyorum gerçekten çok garip bi durum :D geldiğimde zaten hemen yuvasına kaçmış dururmu haylaz :D hemen yedek çarkı taktım ve şuan gayet tempolu dönüyo
kırılan çark ise şuydu;

Şimdiki Taktığım çark ise habittail safarinin çarkı

9 nolu kural nedeniyle linkler kaldırılmıştır.

ehehe =)

elmyra
09-22-2009, 12:00 AM
Ahaha nazar değdi belki, robona;) Kırdığı çarkta sağlammış ama yenisi daha uzun ömürlü olucak gibi. Suç işlediğini bilen hayvanların davranışlarıda pek tatlı oluyor, haylaz cidden.

KRAL
09-22-2009, 12:10 AM
ayrıca kafesi baya genişleticem 3-4 tane çark koymayı düşünüyorum istediğinde takılır . bide ben robonun üstüne çok düşüyorum nedense çok seviyorum onu =)

nasıl baktığım hakkında bilgi vermek istiyorum biraz =)

3 çeşit yem kabı var;
1 . kaf wittle molen
2.kap witakraf
3.champion =)

2 tane suluğu var =)

1. de damacana suyu
2. de çeşme suyu (her gün tazelenmektedir)

altlık olarak;
kafesi 2 ye böldüm yarısında ince tozsuz kedi kumu diğer yarısında kokusuz talaşı var

genelde kumu seviyo debeleniyor falan tatlı bişe =)

tek hamster olduğu için 8-9 günde bir kafesini değiştiriyorum =)

2 tane yuvası var 2 yuvada pamuk var 1 sinde uyuo diğerine yem depoluyo =)

ve bir çok oyuncağı var (top,merdiven,borular v.s)

arkadaşlar bu yazıyı sakın yanlış anlamayın sadece normal hamster bakım stlim bu ben hamsterlara bu kadar değer veriyorum hava falan deil keşke elimde daha çok imkan seçenek olsa daha çok şeyler yapabilsem =)

elmyra
09-22-2009, 12:27 AM
Tüm seçenekleri sunmuşsun:) Seç beğen al olmuş, keyfi yerindedir. Fakat bak başka bir başlıkta kabız olduğunu okumuştum. Sağlıkla ilgili köşede şey vardı, tüy gibi hafif taban malzemeleri kabızlığa sebep olurmuş, sen de yuvasına pamuk koymuşsun ya tekrarlanırsa eğer yani yemden dolayı değilse, değiştirmeni öneririm.

KRAL
09-22-2009, 12:32 AM
Tüm seçenekleri sunmuşsun:) Seç beğen al olmuş, keyfi yerindedir. Fakat bak başka bir başlıkta kabız olduğunu okumuştum. Sağlıkla ilgili köşede şey vardı, tüy gibi hafif taban malzemeleri kabızlığa sebep olurmuş, sen de yuvasına pamuk koymuşsun ya tekrarlanırsa eğer yani yemden dolayı değilse, değiştirmeni öneririm.

yuvadan kastım

9 nolu kural nedeniyle link kaldırılmıştır.

burdaki ev bunun içinder uyuo bu yuvanın altında talaş var. ama içinde pamuk pamuk koymamın sebesi ise yuvuşacık yorgan görevi görmesi ve sıcak tutması =)

edit : ayrıca kabız olan hamsterim robo deil dwarf campell m sushi ve şuan gayet sağlığı yerinde sindirimi düzeldi ayrıca bu şartlar sushim içinde geçerlidir ayrım yapmıyorum =)

elmyra
09-22-2009, 12:36 AM
Anlamıştım yuvadan neyi kastettiğini zaten öyle anlatmışsın ki insanın gözünde canlanabiliyor kafes:) Hem kabız olan dwarf hamsterın sushiymiş şimdi tekrar baktınca gördüm. Sorun yok demek ki:)

KRAL
09-22-2009, 12:39 AM
yok gayet sağlıklılar robom delirmiş durumda çarkı kırarcasına ölümüne dönüyor ve çok hareketli elde de durmuyo yaramaz ve ayrıca sushi bugunlerde gaza geldi oda çok hareketli :D

dwarf
01-13-2010, 08:29 PM
habitrail safarinin çarkı en performanslı çarklardanlardır.anlamadım güzel ve sağlam çark ama kırılması garip

gokhanbilgin
07-15-2010, 03:53 PM
Abi sen ne yaptın ya vallahi bavo adam paraya acamıoyo çünkü o bir canlı ve bizim en yakın arkadaşlarımızdan biri seni çok tebrik ediyorum keşke hepimiz öle olabilsek(KrAl harikasın)

numlock01
07-21-2010, 04:19 AM
ayrıca kafesi baya genişleticem 3-4 tane çark koymayı düşünüyorum istediğinde takılır . bide ben robonun üstüne çok düşüyorum nedense çok seviyorum onu =)

nasıl baktığım hakkında bilgi vermek istiyorum biraz =)

3 çeşit yem kabı var;
1 . kaf wittle molen
2.kap witakraf
3.champion =)

2 tane suluğu var =)

1. de damacana suyu
2. de çeşme suyu (her gün tazelenmektedir)

altlık olarak;
kafesi 2 ye böldüm yarısında ince tozsuz kedi kumu diğer yarısında kokusuz talaşı var

genelde kumu seviyo debeleniyor falan tatlı bişe =)

tek hamster olduğu için 8-9 günde bir kafesini değiştiriyorum =)

2 tane yuvası var 2 yuvada pamuk var 1 sinde uyuo diğerine yem depoluyo =)

ve bir çok oyuncağı var (top,merdiven,borular v.s)

arkadaşlar bu yazıyı sakın yanlış anlamayın sadece normal hamster bakım stlim bu ben hamsterlara bu kadar değer veriyorum hava falan deil keşke elimde daha çok imkan seçenek olsa daha çok şeyler yapabilsem =)
Bu kafesin kirasını alıyomusun bare :D:D:D şaka bi yana bence fazla üstüne düşme Allah gecinden versin öldüğünü düşün.O zaman çok koyar ;):(