PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterı kendine alıştırmak ??

gnzls11
09-21-2009, 10:22 AM
Ben hamsterı alalı 1 hafta oldu (suriye hamster) ama bir türlü kafesin içine elimi uzatıyorum elime yem koyup hiç gelmiyor elimi kokluyor gidiyor.Kıvırcık,brokoli koyuyorum onu da ancak ben bırakınca yiyor yardım lütfen??

hamsteradmin
09-22-2009, 12:38 AM
Nazikçe korkutmadan eline almayı deneyip sırtını okşayabilirsin. Eğer korkmuyorsa tutmaya devam edersin, fazla panik olursa yavaşça geri bırakırsın ve sonra da yiyecekle ödüllendirirsin. Başka bir gün tekrar denersin.

KRAL
09-22-2009, 12:49 AM
bu işler hemen olmaz =) bu işin tek yolu sabırdır =) bıkmadan usanmadan sinirlenmeden deniyceksin, ve başaraıcaksın ;)

jaferix
09-22-2009, 05:14 AM
bunu sevdim

jaferix
09-22-2009, 05:14 AM
Nazikçe korkutmadan eline almayı deneyip sırtını okşayabilirsin. Eğer korkmuyorsa tutmaya devam edersin, fazla panik olursa yavaşça geri bırakırsın ve sonra da yiyecekle ödüllendirirsin. Başka bir gün tekrar denersin.

bunu sevdim:cool:

Çiko
09-22-2009, 01:25 PM
Egereki sabır sabır derseniz ve beklerseniz hiçbirşey yapmazsanız daha sonrasında elinize hiç alamazsınız mesela ben çikoyu çok zor alıyorum çünkü küçükken hiç almadım e şimdide büyüdü ve alışması zor oldu:)

gnzls11
09-22-2009, 06:23 PM
birde benım hamsterım gece 1 den sonra genellikle çarkta donuyor ve acayip bir ses yapıyor carkta donmesi. Acaba carktan mı kaynaklanıyor ? yardım ltfen...

KRAL
09-22-2009, 06:48 PM
gnzls11;

BİR KAÇ çözüm önerileri veriyim sana

1. çarkın dönen yerine zeytin yağıyla yağlayabilirsin büyük bir ihtimal geçecektir
2. çarkı deiştirebilirsin ona da bi miktar yağlarsan daha rahat dönecektir
3. hala özülmediyse çark ile kafes teline temas eden yere yağlayabilirsin veya takur takur ses çıkmasın die peçete veya kumaş parçası koyabilirsin.