PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Duman..

evanturkey
09-20-2009, 08:13 PM
Merhabalar, herkesin bayramı kutlu olsun öncelikle.. Sizlere dumanı tanıtmak istedim.. Görüşmek üzere hoşçakalın

Çiko
09-20-2009, 08:40 PM
İsmine yakışır bir hamsterın var bende çok istedim ama burada renk seçmek pek mümkün olmuyor ayrıca seninde bayramın kutlu olsun:)

hamsteradmin
09-20-2009, 10:22 PM
Dumiş yeni mi yoksa Karamel'in yavrularından mı? :) Çok tatlıymış maşallah.

evanturkey
09-20-2009, 11:14 PM
Teşekkürler:: Dumiş yeni evet:: Karamel'e arkadaş olsun diye aldım.. Gerçi aynı kafeste değiller ama dışarıda görüşürler:: İlerleyen zamanlarda şuan düşünüyorum yaklaşık 2 3 ay sonra belki karamele de eş olur::

KRAL
09-20-2009, 11:28 PM
ya kusura bakma herkezin kararına saygı duyuyorum sakın yanlış anlama ama ben bir türlü syrianları sevemedm.... ne yazıkkı sevemedm ben genelde dwarf hayranı olmamdan gelen bir şey olsa gerek.....

ama bn pek sevmedm dumanı.... :/

hamsteradmin
09-20-2009, 11:44 PM
Zevk meselesi tamamen :)

Çiko
09-20-2009, 11:47 PM
Biliyormusun dumanın tüyleri tıpkı bir rozet tüylü ginepigin tüylerine benziyor benim Poohnunda tüyleri aynen böyle uzun ama dümdüz hep talaş yapışıyor:D

evanturkey
09-20-2009, 11:55 PM
Evet hamsteradminin de belirttiği gibi tamamen zevk meselesi:D Bana da gonzales vb. türleri çekici gelmiyor.. Çirkin değiller tabi ama insanlarla aralarında mesafenin daha fazla olduğu duruşlarından belli:D:D Bu arada çiko dumanında aynen öyle ya kafesten çıkarmadan önce talaşları topluyorum kuyruğundan :D Birde çok evci ya yatağımın üzerinde bırakıyorum dolaşıyo dolaşıyo pıt geri giriyo içeri::

Çiko
09-21-2009, 12:00 AM
Gonzalesler aslında çok şirin hatta robovski hamsterlarda öyle ama seninde dedigin gibi insanlarla aralarında mesafe olması gerekir:).Ben poohya bir kap yaptım akşamları oarda dolaşıyor içinede eski çoraplarımı peçeteleri yırtım attım onu kafesine alacagım dedigim an pooh tüp peçeteleride arkasında getiriyor :):p

hamsteradmin
09-21-2009, 12:06 AM
Gonzales ve robolar biraz daha egzotik hayvan severlerin zevkine hitap ediyor gibi geliyor bana da :) İguana beslemek isteyen biri gonzalesten zevk alır gibi yani, ama suriye hamsterı daha kedici köpekçi insanlara hitap ediyor sanki :)) Genelleme tabi bu, istisnalar vardır.

KRAL
09-21-2009, 12:57 AM
aynen öle admin ben egzotikleri severim nadir ve ender olan petleri beslemeyi tercih edeerim =)

hamsteradmin
09-21-2009, 01:40 AM
Hamsterın hangi türü olursa olsun onlara ender rastlanan bir tür muamelesi yapılamaz zaten, malum hayvanlar her koşulda üreyebiliyorlar, özel ortam vs istemiyor :) Gerçek bir hayvansever nadir bulunup bulunmadığına bakmadan gerçek sevgiyi tercih eder bence. :)

evanturkey
09-21-2009, 02:09 AM
Bence de!!! Kesinlikle.. Olurda eve bir tane tazmanya şeytanı ya da keseli porsuğumsuyu eve alıp ev hayatına adapte edip buna ilave olarak üretmeyi başarabilirsen ancak özel birşey yapmış olursun (: Önemli olan sevgi... Beslemekte olduğun canlı herkeste olabilir ya da olmayabilir önemli olan bu değildir.. Önemli olan bence sadece aranızdaki bağ, beslediğin canlının karakteri... Mesela evimde 2 farklı kedi var biri tekir( Gırgır ) diğeri chinchilla ( Pepel) .. Tekir sana veya bir başkasına basit sıradan bir tür olarak gelebilir ama benim için gırgırın cins olup olmamasının önemi yok... Önemli olan onun bana adapte olması ikisi arasında hiç bir fark yok gözümde.. Ya da gouldian finch kuşlarım türkiyede üretebilmeyi başaran insan sayısı çok azdır.. Çok özel ve farklı kuşlardır (maddi olarakta) Ama onlar ele alınıp sevmeye gelmiyor... Eeee rahat rahat dilediğince dokunmadan ( yok bunalır mı rahatsız olur mu vs. vs. )ele alıp sevemeden sevgi ne kadar olur ? Dokunmak = Sevgi

KRAL
09-22-2009, 12:26 AM
evet mesela bir video da görmüştüm aslanı kücükken alıp besliyolar sevgi şevkat veriyolar çok büyünce mecburen hayvanat bahçesine veriyolar fakat aradan yıllar geçmesine rağman o aslanı görmeye gidiolar ve aslan hemen koşup boynuna sarılık onlarla oyun oynuyo çok güzel bir durum =)

Gonzales
11-08-2009, 11:31 PM
hareket açısından dwarf çok cazip benim için :) dumanın rengi müthişmiş maşallah

hamsteradmin
11-09-2009, 12:59 AM
dwarf gonzalesin orjinal isimlerinden biri zaten.dwarf, campell.

WayOfDeath
11-09-2009, 12:20 PM
Bende senin bayramını kutlarım.Gerçekten rengide ismine yakışmış.

-ErgünCan-
11-13-2009, 02:09 PM
Bunn adı kömür olmalı çok şirin ...