PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Syrian Mı Gonzales Mi ?

jaferix
09-18-2009, 12:30 PM
Hamsterlerin türünü okudum ama aklım karıştı... Alacacağım hamsterin hareketli, yanında başka hamsterle yaşaya bilen ve çokta minik olmayan bi hamster istiyorum sizce hangi hamster ?

murat
09-18-2009, 02:07 PM
hareketli kıpır kıpır bir hamster istiyorsanız campbell(gonzales),gonzalesler yanında başka hamsterla yaşayabilirler ama bazıları kavga da edebilirler,suriye hamsteri başka hamsterla yaşayamaz çünkü yuvayı sahiplenirler,minik olmayan diyorsanız suriye derim.Sanırım saydığınız özelliklerin hepsini birarada bulamazsınız.

hamsteradmin
09-18-2009, 06:09 PM
Hareketli ve başka hamsterlarla yaşayabilme özellikleri gonzaleste bulunuyor. Ama onlar biraz miniktir.

cal_cag
06-15-2010, 12:53 AM
benim hamstelerim aldığımda küçüktü .ama kısa süre içinde büyüü şimdi kocaman ve kıpır kıpırlar .üstlerinde 3 tane renk var birlikte yaşayabiliolar ama kardeşler acaba kardeş oldukları için mi birlikte yaşayabiliyorlar yoksa türleri yüzünden mi anlayamadım yardımcı olur musunuz?

LeoArryn
06-15-2010, 03:20 AM
TürLeri Syrian sa Birlikte Yaşayamaz Onlar KardeS OLsaLar biLe ,,, % 100 kavqa EderLer ,,
Ama Gonzales İseler Beraber Yaşayabilir Ler ,,, KAvga yada Anlaşamama Sorunu OLmaz,

ugurbaki
06-15-2010, 11:19 AM
Ben de epeyce bir düşündüm de bir çift gonzales almaya karar verdim.

xxMertcanxx
06-15-2010, 08:20 PM
bnm gonzaleslerimin kardesleri gitttiiiiiiiiiiii 1 i duruyo sadece yanlız basına öldükden 1 gün sonra kafesi kokluyodu her yeri geziodu kardeslerini arıyodu galiba :(

xxMertcanxx
06-15-2010, 08:21 PM
allah kmseye hasmter acisi wermesin :) :( :(

munky
02-10-2011, 04:12 PM
Amin!!!

munky
02-10-2011, 04:13 PM
Biraz geç olsada !!! :D

munky
02-11-2011, 07:05 PM
Arkadaşlar siyah suriye hamster olur mu? Bende siyah bir tane var petshoptaki kadının kendi üretimiymiş.Ben cinslerini sorduğumda bana bunlar hamster demişti bende suriye diyor heralde diyerek aldım ama bi linkte okuduğuma göre siyah renk suriye cinslerde değil avrupa cins hamsterlarda olduğu yazıyordu kafam karıştı .....

-ErgünCan-
02-11-2011, 07:55 PM
Avrupa falan alakası yok.Siyah olur.Ayrıca petshoplarda Gonzales /Hamster olarak ayrılıyorlar.Bu durumda hamster(Suriye) anlamına geliyor.Gonzaleste hem fikiriz.Resim ekle bakalım.

scrabyhams:)
05-05-2011, 06:17 AM
arkadaşlar yardım edin lütfen benim bir gonzalesim var.ve 1 aydır falan ben de ben ona çok alıstım, aslında o da bana baya alıstı ama çokk hareketli olduğundan fazla tutamıyorum elimde. Onun yanına bir eş almak istedim benimkisi dişiydi.2 gün önce pet shopa gittim ve gonzales yerine suriye getirdiklerini gördüm .aslında gonzalesin gelmesini beklicektim ama suriyelerde cok tatlı görünüyodu.ben de sevmek istedim ve birini elime aldım gercekten de cokk uysaldılar.dayanamayıp bir erkek hams aldım.gonzalesimin ona zarar vermesinden korktum fakat eve geldiğimde, suriye hamsterimi kafese koyduğumda gonzalesim çığlık atarak ondan kaçmaya basladı.aldığım günden beri hiç ses çıkardığını duymadım ama 2 gündür ne zaman suriye hamsteri yanına yaklassa çığırıyor.neyse 1.gün aynı kafeste tuttum onları ve alışmalarını bekledim. Suriye hamsterinin ona zarar vereceğini düşünmemistim diğerine göre daha uysal olduğu için.ama yanılmısım.gece seslerini duydum ama yine kaçtığını düşündüm çünkü sürekli bu sesi cıkarıyo yanyanayken. Ama sabah uyandığımda gonzalesimi elime aldım ve bir şey farkettim sanırım gece suriye olan gonzalesimi karnının altından ve cinsel organına çok yakın bir yerden ısırmıstı :((((( ve dişlerinin küçüklüğüne bakarsak en az 3 ısırık almıs olabilirr:( cokkk üzüldüm ve hemen ayırdım onları. tekrar yanyana koymayı denediğimde gonzalesim delirmiş gibi çığlıklar atarak oraya buraya kaçıyor ve suriye olan da onun üstüne saldırıyor. suriye benim elimde uysallasıyor ve çok da sevimli geliyrordu aldığımda ama şimdi ona çok kızıyorum ve sanırım geri vericem:(( şimdi size soruyorum gonzalesimin yanına suriye diil de bir tane daha gonzales alsam anlaşabilirlermi?? büyük ihtimal pet shopa gelicek olanlar yavru olcak benimkisi ise 1,5-2 aylık falan.yavruya bir zarar verirmi benim gonzalesim? bir de o ısırılan yerden dolayı bir şey olur mu tatlı scrabyme:((( ve gece bazı şeyler yapmış olabilirlermi????? lütfenn yardımm:((

cal_cag
05-22-2011, 01:56 PM
gonzalesin yanına suriye koymakla çok büyük bir hata etmişin suriye kendi kardeşleriyle bile kavga ediyor.o yarayı bir veterinere göstersen iyi olacak diğer gonzalesle kavga eder mi bilmem

WooLey :)
05-22-2011, 03:04 PM
kardeşim suçu suriyeye atmaya çalışma bişey bilmeden almışın hiç farklı tür yanyana yaşarmı ? gonzalesle gonzales yaşayabilir ama suriye suriye , suriye gonzales yaşamaz

Severus
09-17-2011, 05:38 PM
bende de aynı sorun var ben karnını ısıracağı son zaman da kurtardım . Bu gün hemen kafes alıcağız.

TomBikk
02-07-2012, 08:18 PM
benim syrianım var.Tüyleri çok uzun hep talaş yapışıyor

darkbasar12
04-20-2012, 11:50 PM
allah rahmet eylesin başın sağolsun :( allah kimseye acı yaşatmasın

Casper754
06-12-2012, 11:43 PM
ARKADAŞLAR BENİM HAMSTERIM IN HANGİ TüR OLDUGUNU SÖYLERMİSİNİZ...(profil resmimi onun resmi yaptım)

Alialp
06-13-2012, 12:33 AM
Seninki küçük bir suriye hamsterı olsa gerek :)

Alialp
06-13-2012, 12:35 AM
Scrabyhasmter ; suriyeyi geri ver,suriye kendi eşine bile saldırabilen bir hamster.Gonzonu tatile bırak yani yarası iyileşene kadar psikolojisi düzelir hem.İyileşince karşıcins bir gonzo al.Çiftleştir bakalım cinsel organlarında sorun varmı . Bu araada hemcinsini alma kavga ederler :)

Noqard
07-31-2012, 03:13 AM
bana 1 kez verdi çok üzüldüm inşllah bu yeni aldığım hamsterimde ölmez bide arkadaşlar bişi sorucam bizim hamsterin suluğu var hep ucundan su damlıo ya yemekler talaşlar kafasına yapıyışıyo neden öyle oluyo ? bende çıkardım suluqunu yaqrın geri vercem suluğu başka alacam

JohnSnow
07-31-2012, 12:00 PM
Türkçeyi daha düzgün kullansanız ne olurki anlamadım yani q yazınca havalımı olduğunu sanıyosunuz ?

nesli
10-20-2012, 11:10 PM
slm ben yeni katıldım aranıza hamsterlerimin cinsini çözemedim suriyemi gonzales mi :( yardımcı olurmusunuz... arada sesler çıkarıyorlar bide kavga mı ediyorlar oyunmu oynuyolar bilmiyorum arada boğuşuyorlar umarım birbirlerine zarar vermezler :(

nesli
10-22-2012, 03:01 AM
cevap veren yokmu ya :(( güncel bi site değil galiba :((

Hammy52
11-13-2012, 12:53 AM
Eğer profil resmindeki fareler ise %99 gonzales tir. Gonzales isede zaten kavga değil oyun oynuyorlardır

nesli
11-20-2012, 04:36 AM
Eğer profil resmindeki fareler ise %99 gonzales tir. Gonzales isede zaten kavga değil oyun oynuyorlardır
ama birbirine zarar vermeye başladılar :eek: :confused: ayırdım bende şiddetli geçimsizlik :)

srecnoo
12-22-2012, 08:35 PM
Scrabyhasmter ; okuduklarım karşısında gerçekten şok oldum yaşın kaç bilmiyorum gonzales ve suriye aynı kafese konur mu alırken hiç mi araştırma yapmadın gonzales çift yaşar suriye değil ve zaten zavallı gonzales sesiyle sana rahatsız olduğunu ve canının yandığını anlatmaya çalışmış gördüğün halde nasıl ayırmazsın... o zavallı hayvan yaralanmış eminim ölmüştür böyle şeyleri okudukça sinirden deliriyorum bakamıcaksanız almayın şu hayvanları alcaksanızda onunda canı olduğunu unutmayın bende 2 gonzales besliyorum arada kavga ediyorlar aklım çıkıyor birşey olcak diye hemen ayırıyorum kaldı ki bilinçsizce başka bir türü alıp yanlarına koycam genelde talaşın altındalar seslerini duyayım hemen fırlayıp bakıyorum talaşın altındalarsa bile elimle talaşları açıyorum birşey mi oldu yada kavga mı ediyorlar diye kaldı ki seslerini duycam ve umursamıcam trajikomik olanda alışmalarını beklemek imkansızı istemek gibi

srecnoo
12-22-2012, 08:41 PM
Hammy 52 ; Fare değil hemster ! Yanlış bilgi aktarmazsan sevinirim. Nesli Fotolar pek net değil ama gördüğüm kadarıyla gonzalese benzetemedim ben yüzü uzun geliyor sanki, suriye olabilir çünkü gri suriyede görmüştüm bu sitede tekrar tekrar baktım ama dediiğim gibi gonzalese benzetemedim

nesli
12-22-2012, 11:05 PM
grisi çok uysal beyazıda (ayrıca beyazı albino) çok hareketli biri suriye biri gonzales olabilirmi acaba kavga edip yaralıyorlardı birbirini ayırdım.arada görüşüyorlar :) şimdi 9 tane yavrumuz oldu 5 gri 4 beyaz 2 haftalıklar :) acaba yavrularda ilerde kavga edermi :(

srecnoo
12-25-2012, 04:10 AM
Suriye ile gonzales birlikte yaşamaz suriye ile suriyede birlikte yaşamaz arada görüşüyorlar dediğine göre gonzales olabilirler. İnşallah bende torunlarımı görürüm :) torun sevgisi bir başka diyorlar onlara daha düşkün olurum heralde :)

nesli
12-25-2012, 04:14 AM
kesinlikle torun sevgisi başka değerlerinin pabucu dama :) yok ya hepsini çok seviyorum darısı başına :)

srecnoo
12-25-2012, 04:16 AM
Neslicim fotoya tekrar tekrar bakıyorumda suriye gibi görüyorum gonzaleslere göre büyük geldi gözüme çünkü suriyenin vücudu uzun gonzaleslerin yuvarlak ve boyları ufak çünkü ben gonzales besliyorum böyle değiller

srecnoo
12-25-2012, 04:17 AM
İnş.tatlım ya :)

Jeurney
01-23-2013, 10:38 PM
Acil Ogrenmem Gerek....

Karbeyazı olanlarda gonzalesmi oluyor bi forum gonzales diger forum degil diyor ogrenmek istiyorum

Bady
01-19-2014, 09:53 PM
Gonzalez En İyisi Bence 2 Tane Gonzalesim Var İkisde Tatlı Haraketli Ve Küçük .

DYERMAKER
01-20-2014, 12:32 AM
Kar beyaz ve kırmızı gözlü olanlar fena ısırıyor.

sezqincavdar
04-11-2014, 02:14 PM
Selam arkadaşlar benim hamsterimin cinsi nedir sizce ben gonzales diye biliyorum [Only Registered Users Can See Links]

profumit
04-11-2014, 05:24 PM
suriye siyah bir suriye benim tomun aynısı

HANNA
04-11-2014, 05:27 PM
suriye.kendisi de uzun tüylü suriye cinsi.

fukara12
04-11-2014, 06:43 PM
amanın çok tatlı bu :D

theoriginal34
05-13-2014, 09:29 PM
2 erkek veya 2 dişi gonzales aynı şekilde kavga etmeden aynı kafeste yaşayabilirler mi ?

sezqincavdar
05-14-2014, 06:47 PM
Gonzalesler yaşarmış benimkiler suriye valla beşide bir yerde kucaklaşıp uyuyorlar hiçte kavga etmiyorlar hatta yiyeceklerini bile paylaşıyorlar kafeste 6 tane yuva var yalnız yaşamak istemiyorlar

berkvenedik
05-15-2014, 02:54 PM
Bence suriye ile gonzales kırması lazım sana :D Ama onu kendin yapcan galiba

sezqincavdar
06-02-2014, 01:04 PM
iki adet suriye hamsteri erkek bir arada kavga etmeden yaşıyor ama dişi olanlar birbirine saldırıyor benimkiler öyle

berkvenedik
06-09-2014, 10:09 PM
Suriyeler aynı bölgeyi paylaşmaya çalışangenç ve asi aslanlar gibidirler en uygun tanım bu :)

sezqincavdar
06-10-2014, 02:55 AM
Benim hamsterlarım bir aylık olmadan çifleşti çok şaşırdım 28. gününde çifleşmeleri normalmi bide annelerini geçtiler çok büyüdüler ama bugün başka bir hamsterim daha doğum yaptı 7 adet yavru geldi dünyaya anne ne emziriyor nede yavrularla ilgileniyor yavrular sağa sola saçıldı sanırım hepsi ölür ölürse bende o anneyi postalarım o yavrularına bakmıyorsa bende ona bakmam verrim birine ben hayırsız anne istemem :D

HANNA
06-10-2014, 02:11 PM
yavrularına bakmayan 28 günlük çiftleşmiş yavru mu?
yavrular 4-5 aylık olduklarında çiftleştirilmeliler.erken çiftleşme yavruya zararlı.

sezqincavdar
06-10-2014, 06:40 PM
Hayır 28 günlük yavru dün çifleşti 2 aylık ilk yavrularım vardıya 2 siyah 1 beyaz iki tanede krem rengi gri gibi erkek biri cılız zayıf bişeydi o yavrulardan beyaz olanı 13 gün önce doğum yaptı 6 tane yavrusu şuanda kendi yemlerini yiyebiliyor hafiften gözleri açılmış durumda siyah olanlardan birisi 8 adet yavru yaptı yavrular bugün 6 günlük oldular diğer siyah ise dün yavruladı 7 adet yavrusu var dün bakmıyordu bugün yuvadan çıkmıyor sanırım bakmaya başladı inşaallah yavruların hiç birisi ölmez hepsine bakar

sezqincavdar
06-11-2014, 04:17 AM
Bişey daha soracam bu hamsterların yavrularını başka bir anne hamster emzirebilirmi dün emzirmiyor diye başka Emziren hamsterın yanına koyacaktım yer falan eder diye korktum koymadım

HANNA
06-11-2014, 09:02 AM
bence emzirmez.çünki başka bi hamsterin kokusu geliyor ondan.deneye bilirsiniz.bakın yavrulara bi zarar deymesin.ama kediler emziriyor.kaç defa kendi gözlerimle gördüm bunu.

sezqincavdar
06-11-2014, 04:03 PM
Dünden beri yuvadan hiç çıkmadı anne sanırım yavrulara bakmıyor ölenleride yiyor karnını doyuruyor dün birtane erkek hamster verdim birine çok sevmiş çok güzel bu diyor :)

sezqincavdar
06-12-2014, 06:05 AM
Az önce yuvanın üst kapağını açtım baktım yavrular duruyormu diye 6 tanesi yaşıyor anne bakıyor birtanesi ölmüş onuda yemiş muhtemelen annenin protein ihtiyacı olacağını sanmıyorum bakımları oldukca iyi iki üç günde bir haşlanmış yumurta mutlaka veriyorum günlük maydanoz kesinlikle veriyorum havuç salatalık marul kavun karpuz çekirdeği fındık fıstık leblebi bulgur pilavu makarna ben ne yersem onlarda aynısını yiyor :D

HANNA
06-12-2014, 03:12 PM
sebze çok vermeyin haftada 2 kere yeterli.yoksa ishal olur.anne hamsterler zayıf,hayatda kalamıcak yavruları önceden yiyiyorlar.