PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cinsiyet

Kubimix
18.09.09, 04:12 AM
Ben bir hamster aldım..Alırken cinsiyetini sormadım.(sorsamda adam bilemezdi ilgilenmiodu zaten)şimdi elime alamadııım için cinsiyetine bakamıorum..nasıl bakabilirim?elime aldıktan sora arkasınamı bakçam..(ama elimde durmuo ki):confused:

murat
18.09.09, 02:03 PM
anüs kısmına bak,erkekse cinsel organıyla anüsü arasında yaklaşık yarım cm aralık vardır ve popsunda testisleri vardır,dişiyse cinsel organıyla anüsü arasında yok denilecek kadar az boşluk vardır.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

hamsteradmin
18.09.09, 06:10 PM
Cinsiyet tanımlama resimleri diye bir başlığımız var, karşılaştırabilirsin.

Kubimix
18.09.09, 08:07 PM
Ya Köpük şimdi yem kabının içinde gözleri kapalı ama yemek yiyio o arada baktım bnde poposuna nokta kadar yerde bi yarık var başka bişey göremedim orası pembeydi geri kalan kısmı tüydü..

hamsteradmin
19.09.09, 12:45 AM
Yarık derken ne kastettiğini anlamak zor. Fotoğraf çekebilirsen belki anlayabiliriz. En kolayı senin burdaki resimlerle kıyaslaman.

KRAL
19.09.09, 01:59 AM
her şeyden önce buna cevap verebilmek için;

hamster'in türü nedir_? (syrian mı ? Campell mı_?)

daha sonra;

hamsterin poposunun altında şişlik var ise o büyük ihtimal erkektir.

ve ayrıca dwarflarda gözlenlemiş olduğum kadarıyla erkek dwarfların dişilere göre kuyru kısmen daha uzun ve seyrek tüylüdür.

ayrıca diğer gözlemlediğim bir konu işe kemik yapılarıdır. dişinin erkeğe göre kemik yapısı biraz daha yumuşak ve kısmen esnektir.

kubilay bey ! resim çekip koyarsanız 30 saniye içinde hemen cevaplandırabilirim

Saygılar

Mert K.

Kubimix
19.09.09, 03:44 PM
Resim çekemiyorum Kusura bakmayın ama büyük ihtimal suriye (gonzales olamaz onlar alttaydı)Küçük beyaz kırmızı gözlü..

hamsteradmin
19.09.09, 05:24 PM
Suriyeler gonzaleslere göre biraz daha iri olurlar.

Kubimix
19.09.09, 06:16 PM
Öle zaten gonzalesler minicikti

köfte
20.09.09, 02:39 PM
yarık gibi bir şey var dediğine göre sanırım erkek. çünkü erkek hamsterlara arkadan baktığında testisleri biraz büyümüşse yarık gibi duruyor,benim şirinin o yarık denen yere hep kakası sıkışır da :)