PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : son zamanlarda kokuları arttı!

bıcır_
17.09.09, 12:38 AM
ya hamsterlarımı ilk aldığım zaman sadece kafeslerini temizlemeyi geciktirirsem kokarlardı şimdi kafeslerini temizlediğim gün bikaç saat sonra koku gelmeye başlıyor az felan da değil bayaa kokuyolar! bu koku problemine bi çözüm bulamazsam evden gitmek zorundalar çünkü annem daha fazla tahammül edeceğe benzemiyor sizce büyüdüler diye mi kokuları arttı noluyo? nasıl giderebilirimm??

Hamster_fun
17.09.09, 01:15 AM
Bazı hamsterlar çişlerini kafes dışına yapıyorlar. Yani kafesin tellerine tırmanıp (bizimki öyle) ya da başka bir şekilde kafesin dışına yapıyorlar. Bizde sonradan farkettik ve etrafına gazete kağıtları serdik.

Koku bu yüzden kafesten gelmiyor da olabilir. Kafesi sürekli temizliyor ve hala kokuyu hissediyorsanız kafes dışına bir göz atın derim

devran
17.09.09, 01:45 AM
çam kokulu talaşlar var,öneririm diğerlerinden 1 veya 2 lira fazla en fazla.
büyümesiyle alakalı olcağını sanmıyorum.çiftleşme dönemlerin de de kokuları kat kat artıyor diye biliyorum.çözüm bulabilirsn hamstırın en azından hala yanında ..benmki kaçtı :(

hamsteradmin
17.09.09, 01:54 PM
Kafes çok sık temizlendiğinde veya çiftleşme istekleri nedeniyle yoğun idrar bıraktıklarında da koku artar.

jnR Cech
17.09.09, 02:54 PM
Hamsterın erkek mi ? eğer öyle ise çiftleşme gereği duyuyordur

qnr
17.09.09, 02:57 PM
benimkiler de dışarı yapıyordu ama şimdi kafeslerine alışınca yapmıyorlar artık..

bıcır_
19.09.09, 12:10 AM
biri kız biri erkek aynı kafesteler çifleşsinler o zamn kokmasınlarda :D benimkilerde bi ara kafesin dışına yapıyolardı şimdi yapmıyorlar çam kokulu talaşı deniycem ama sanırım gidicekler annem kışın heryer kapalı evin içi çok kötü kokar istersen biz sana papağan alalalım diyo yaa :(

hamsteradmin
19.09.09, 12:42 AM
Ufacık kafesin ne kokusu olacak yahu. İnsanlar evlerinde kedi köpek bakıyorlar kaç tane. Papağan bakmak çok mu kolay sanıyor annen? :)

bıcır_
19.09.09, 12:19 PM
yok valla cidden aşırı bi kokuları var ama benim için önemli diiil annemde hamsterlarım giderse çok üzülceğimi biliyo o yüzden papağan alalım diyo :D

hamsteradmin
19.09.09, 05:23 PM
Olmaz de :D