PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çiko+Piglet

Çiko
09-16-2009, 09:41 PM
Çiko
550

Anüsü=
551

Piglet
552
553

549

Piglet nasıl ?sizce ya ya Çiko nasıl?:rolleyes:

hamsteradmin
09-16-2009, 09:59 PM
Bence Piglet süper ben olsam vermem :) Çiko da tatlı ama konu Piglet'in gidişi diye onu önce söyledim. :)

Çiko
09-19-2009, 01:19 AM
Yeni hamsterımı aldım karamel renginde ERKEK adıysa Pooh..!:)

KRAL
09-19-2009, 01:46 AM
arkadaşım sen neden sürekli hastalıklı hamster alıp duyuyorsun çok merak ediyorum?

özellikle aralarından hastalıklı olanlarımı seçiyorsun?

ayrıca köpek ilaçını hamster a verme amacınıda anlamış deilim?

köpekle hamsterin bünyesi bir mi sanıyorsun?

ayrıca 2 saat pigleti övdün madem seviyodun neden verdin?

sen laf olsun torbo dolsun diyemi hamster bakıyorsun?

canın sıkılınca bunu beyenmedm diyip atıosun yenisini alıyorsun sanırım benim izlenimim bu

ayrıca sürekli çiftleştirme çabasındasın?

senin çikon büyük çiftleşmezler erkek kücükse parçalar !

çiftleşirken dişiyi kücük alıcaksınız !

nese sözlerimini burada noktalıyorum. yanlışlarını yazdım umarım tekrarlamassın nede olsa hepimiz birer hayvanseveriz.

Hamsterim.com Kuralları :

[Only Registered Users Can See Links]

hamsteradmin
09-19-2009, 03:04 AM
Çiko, Piglet'i çiftleştiremiyorsun diye verdin, şimdi de çiftleştiremeyeceğim diyorsun o zaman niye yerinden ettin Piglet'i? Köpek ilacı kesinlikle başka bir hayvana verilmez. Veterinere danışmadan, sağdan soldan duyumla insan ilacı, hayvan ilacı ve hatta petshop tavsiyesi ilaç kesinlikle vermeyin hayvanlarınıza.

Kral, haklı olup olmaman bir yana, karşındaki insana biraz daha saygılı bir üslupla yaklaşmanı öneririm. Bir de mesajın sonuna kuralları niye kopyaladın, konuyla alakası nedir?

Ayrıca hasta hayvanları almak da bir erdemdir. Onların da bakıma ihtiyaçları var. Bunda yanlış bir şey göremiyorum. Sadece aldıktan sonra geri vermemek vs şikayet etmemek ve ona en iyi şekilde bakmak lazım.

elmyra
09-19-2009, 03:34 AM
İki hayvanı illa da illa çiftleştiricem yavru görmek istiyorum diye oyuncak etmek doğru değildir. Sonra verdiği Pigletle ilgili anılarını neden yazıyorsun? Acıyalım mı üzülelim mi? Hani ücretsiz bir hayvan alışveişiyse bu keşke bu sitede herkes hayvan sahibi ve sevgi ve özveri bilen insanlar burdan şansını deneseydin keşke.Pigleti vericem desen ben alırdım dünya tatlısı bir hayvanmış. Herkes nasıl alıştırırım derken sen üç günlük hayvanı eline alıp fotoğraf çekebilmişsin.Şimdiye kadar çok hayvan besledim( kedi, köpek,kuş,kertenkele,su kaplumbağası....) ve bu hayvanları telef etmektense en güzel şekilde bakmaya çaba gösterdim. Ya Çiko kısırsa? Napıcaksın? Neden oldukları gibi sevemiyorsun? Tek zevkin yavru hayvan görmek. Derdin de buysa bi zahmet herkesin hamster sahibi olduğu bir sitedesin burdan Çikona uygun bir eş bulmak için çırpınsaydın. İki gün sonra tek gözü ve adı olmayan bu küçük erkek hamster için öldü maalesef yazsan hiç şaşırmam. Sevmek böyle koşullu bişey değil çok üzgünüm sende çocuk değilsin ve o acımasızlıkta olduğuna inanmıyorum inanmak istemiyorum. İlla pet shoptan sadece faydalanacağınız süre kadar hayvan alıp geri iade etmektense bu platformda çiftleştirmek istediğiniz hayvanı ve cinsiyetini yazarakta dostluk kurduğunuz insanlarla bunuda yapabileceğinize inanıyorum. Bu daha etik ve duygusal bir yol olurdu.

KRAL
09-19-2009, 01:41 PM
benim 1 gonzaleslerim 1 dişi 1 erkekti ve 2.den biri kısırdı !

ve bunlara iyi bakımla 4 yıl boyunca yaşattım ve hiçbir zaman değiştirmeyi düşünmedim !

her ne olursa olsun hayvanlarınız iyi ortama alışıyor öle olunca petshopta bocalayıp ölüyorlar.

Çiko
09-19-2009, 08:12 PM
:eek:İnanmıyorum size hakkedende ya gerçektende inaanmadım şimdi(elymra,hamsteradmin) Ben eger gerçektende zevk ve şevk ugruna evcil besleseydim Çikonun tek kulagı yoktu onu almazdım tüyleri dökülüyordu onu almazdım ben kesinlikle acıları oynamıyorum çok yanlış anlamakla beraber dinlemeden yorum yapmışsınız biz burada bir yarışmada(ses, müzik ,gösteri) degiliz ki ben neden acıtasyon yapayım.Bitmedi benim neden hastalıklı evcil aldıgımı zaten anlayan anlamıştır bir pet shopa gidinde hangisnin tüyü daha kaba hangisnin vicudu tam hangisi daha güzel diye evcil seçmem aralarında genelde yalnız olanını hatta bir rahatsızlıgı olanını kör olanını kulagı olmayanı alırım alırım ki onlara iyi bakıp insanların yüznü utandırmak için neydi ne oldu dmeleri için pooh nun bende 2. günü ve düne göre daha iyi ve hatta en azından artık hapşurmuyor ve pooh dün onunla oynarken kapalı gözünü bana açtı pet shop sahibi nede yaptıysa poohyu eline almazken pooh daha bugün elime geldi söylediginiz laflar hatta hakaretler kendinize yakıştı mı? ben konu açıyorum cevap yazanlar hep belliydi şimdide karşıma geçip Bana piglet süper bir hamsterdı dmeyin lütfen madem öyle piglet bendeyken fikirlerinizi paylaşsaydınız(hamsteradmin hariç) ben ilede çiftleştirme peşinde degilim ve heleki üretme çok lu yavru bakımında hiç degilim sadece sitedeki o mutlu hamster topluluklarını görünce özendim pişmanmıyım hiç degilim Siteden çekip gidecekmiyim hiç gitmiyecem,Ciftleştirecek miyim tabikide,Yavrulatacakmıyım elbette,Hamsterlarımdan menunmuyum tabikide.Ben pigleti verdimde pişman oldum dedim mi? hayır demedim ben ne dedim peki onu anlıyabildiniz mi? hayır ,ben keşke pigletede bakabilseydim dedim degiştirdigimeyse hiçmi hiççç pişman degilim olmamda.Şimdi hayvan severligin ne oldugunu bilmeyenler kalkıpta bana hyvansverlikten hiç bahs etmesinler daha düne kadar sitede bir benim robovski hamsterım var birtek bende var tr. kimsede yok diyen ben degildim,Heleki hamsterımı yavrulatıp yavrulatıp siteler üzerinden satn yada yuva arayan ben hiç degilim eger ki tüm bunlara ragmen bir yeni evcil alıp cinsiyet mevzusundan dolayı degiştirmem beni hayvansevmeyen yapıyorsa hayhayy..! Ben Hayvan sevmeyenim:p

KRAL
09-20-2009, 01:07 AM
1- ben hayvanların çiftleşmesine karşıyım birçok msjımda belirttim.

2- robo türkiyede evet bende var ne var bunda? al bul koy resmini siteyi terk edeyim?

3-hala piglet vermeseydim diosun ee ozaman git al pigleti 3 tane hamsterin olsun

4-madem kör sakat hayvan beslemekten zevk alıosun nie pigleti verdin?

çok çelişkili sözler sölüosun.

hamsteradmin
09-20-2009, 03:12 AM
Çiko, biraz sert gelmiş olabilir ama arkadaşların yorumlarında haklı oldukları yerler var. Siteden gitmek vs demişsin öyle bir beklentisi yok kimsenin.

Kral, hayvanların çiftleşmesine değil ticari amaçlı üretilmesine, bilinçsiz çiftleştirilmesine ve kötü koşullarda bakılmalarına karşı olmak lazım, yoksa onların da temel ihtiyaçlarından biridir çiftleşmek, varoluşları böyle.

Son olarak sizden ricam birbirimizi eleştirirken yapıcı eleştiriler yapalım, karşılıklı suç atmaya dönüştürmeyelim başlığı. Pişman olacağımız ya da duymak istemeyeceğimiz sözler söylememekte fayda var. Bunu ister tavsiye ister uyarı olarak kabul edin.

Bu arada Çiko, umarım yeni hamsterının sağlığı iyidir ,ona bir veteriner ziyareti yaptırabilirsin, gözüyle ilgili yapılabilecek ne var öğrenirsin. Olan olmuş zaten, şimdi elindeki hamsterlara sahip çıkıp en iyi şekilde bakarsın.

Çiko
09-20-2009, 09:57 AM
Teşekür ederim hamsteradmin.Dünde kapalı olan gözünü elimdeyken açtı kapalı olan gözünde beyaz sarı bir perde var yani o gözünü açsada görmiyecek ama olsun açmak için okadar çaba gösteriyorki oda şimdiden muzurluga başladı drumu iyiyr giderse vete. götürmeye ihtiyaç duymam, sanırım 2 aylık çünkü henüz elimin yarısı kadar ama up uzun tüyleri var.Ayrıca Kral "Piglet" sapasaglamdı sakat veya kör yada bir kualgı eksik degildi Pigleti geri verme sebebimi hala anlamışdegilsin BoşVER o ZAMAN.:)

hamsteradmin
09-20-2009, 10:26 PM
Pigleti sakat bir hayvan almak için vermedin diye biliyoruz, çiftleştirebilecek bir erkek hamster almak için vermiştin, yanlış mı?

Gözü için yapılabilecek bir şeyler olabilir, damla veya merhem tedavisiyle bazen gözler açılabiliyor, götürmeni tavsiye ederim vet.e. Ufakken iyileşme şansı yüksek olur genelde, belki de sadece mikrop kapmıştır.

Çiko
09-20-2009, 11:45 PM
Kesinlikle hamster admin dogru anlamışsın sen ama anlamayanlar var.Vete. bayramdan sonra gitmeyi düşünüyorum,ama mikrop kaptıgını düşünmüyorum oda şimdiden başaldı yaramazlıga kafesini kemirmeye :)

hamsteradmin
09-21-2009, 01:43 AM
Hadi bakalım, elinden gelenin en iyisini yaparsın :)

jnR Cech
09-21-2009, 10:26 AM
1- ben hayvanların çiftleşmesine karşıyım birçok msjımda belirttim.

2- robo türkiyede evet bende var ne var bunda? al bul koy resmini siteyi terk edeyim?

3-hala piglet vermeseydim diosun ee ozaman git al pigleti 3 tane hamsterin olsun

4-madem kör sakat hayvan beslemekten zevk alıosun nie pigleti verdin?

çok çelişkili sözler sölüosun.
Sende gereğinden fazla yükleniyorsun ! Birincisi hayvanlar çiftleşmesse nasıl çoğalacaklar.
İkincisi Robo Türkiyede bir sende değil ama diyeceğim bu değil görmemişin robosu olmuş tutmuş.....
Üçüncüsü adamın zevki kendisine kalmış bunu sen sorgulayamazsın ;)
Vesselam

Çiko
09-21-2009, 12:26 PM
Ya ben dün pooh ve çikoya yaptıgım kutunun içine ikisinide kattım:) Çiko kaskatı olmuş bir vaziyetteydi hatta kuyrugu resmen taş gibiydi ben çikoyu ilkez böyle gördüm pooh önce okladı yaladı ama pooh küçük oldugu için bir türlü üstüne çıkamadı bir kaç kez aslında çikonun kafasını tutup çıktı üstüne ama bu çok kısa bir süreligine oluyordu çünkü pooh hep kendini temizliyor ve yalıyordu dedigim gibi aynı şeyelri yapıp duruyordu ama hemen iniyordu ve kendini temizliyordu yaklaşık 45-50 dk boyunca aynı yerde kaldılar dün gece 24,00 da başladı işte 24.45-50 gibide bitti bittigini çikonun kendisine gelipte poohya saldırmasından anladım,artık ayıptır söylemesi pooh birşey becerdiyse çiko hamiledir sanırım olmasada en azından çikonun çiftleşme gününü ögrendim şimdi her dört günde bir tekrar olduguna göre hesaplamam iyi olur.Şimdi çiko hamileyse sizce akvaryum tipi kafese mi? alsam iyi olur yoksa tel kafeste kalamsı daha mı? iyi.?
İşte bu?Ama çarkını çıkaracam.
Tel kafes 35*25
Bu kafesinki ise 40*30(çark ve yuva kısmı ahricinde.)
573
574

KRAL
09-21-2009, 11:42 PM
Herkeze hayırlı forumlar.

Çiko
09-22-2009, 12:11 AM
Ne alaka :S

elmyra
09-22-2009, 12:23 AM
''ben konu açıyorum cevap yazanlar hep belliydi şimdide karşıma geçip Bana piglet süper bir hamsterdı dmeyin lütfen madem öyle piglet bendeyken fikirlerinizi paylaşsaydınız(hamsteradmin hariç) ''
Hamsteradmin hariçse geriye ben kalıyorum:) Bende Piglet konusunda çok fazla fikir paylaştım eski başlıklara bakıp görmeni isterim. Pigleti verdikten sonra yazdıkların anılarla dolu, pişman olmuş gibiydi onun içinde bu tür yorumlar yaptık, silmesen görürdük. Ayrıca bu sitede hayvanseverliği sorgulamak manasız. Kimse sana hakaret etmedi ve siteden git demedi, yanlış anlamış olmalısın.
Bayram nedeniyle hiç giremedim siteye yoksa moderator olarak görevlerimi yaptığımı düşünüyorum ve şuanda cevap verme istediği duydum. Poohla ilgili gelişmeleride okudum ve çok sevindim. Umarım bu sefer herşey senin için yolunda gider.

Çiko
09-22-2009, 12:39 AM
Teşekür ederim ama biz piglet konusunu kapatmıştık olsun yinede ben cevabı gidcegi yere defalarca yoladıgı mı düşünüyorum.:o