PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterim.com Kuralları


hamsteradmin
09-13-2009, 11:28 PM
Değerli üyelerimiz , forumdan daha iyi faydalanmak kaliteli bir ortam oluşturmak için lütfen aşağıdaki kurallara uyalım. Kurallarla ilgili üyeler en fazla 3 kez uyarılır. 3 uyarı sonrasında açıklama olmaksızın üyelik iptal edilir.

1- Dini kurallara, ahlaka, temel hak ve hürriyetlere, örf ve geleneklere aykırı mesaj göndermek yasaktır. Mesaj gönderme yoluyla tehdit etmek, aşağılayıcı bilgiler içeren mesaj göndermek, küfür, hakaret, taciz vb. fiilleri işlemek, dini cemaat, vakıf ve dernek vb. hakkında tartışmaya sebep olabilecek mesajlar yazmak, forumlarda siyasi propoganda yapmak yasaktır.

2. Gereksiz yazı ve konu başlıkları açarak forumu alakasız konularla meşgul etmemeliyiz. Gönderilen mesajların içeriği, konuyla ilgili olmalıdır. Konu ile alakası olmayan ya da uygun görülmeyen mesajlar, kurallara aykırı olarak eklenmiş resim, video, link gibi materyaller açıklama olmaksızın ilgili moderatör yada admin tarafından kaldırılabilir. Bu nedenle öncelikle kuralları okuyunuz.

3- Herhangi bir forumda konuyu ikili muhabbete dönüştürmek yasaktır.

4- Mesajlarda mümkün olduğunca "chat" dili kullanmamaya özen gösterelim. Türkçe dilbilgisi kurallarına dikkat edelim, kimsenin mesajlarına müdahale etmek istemiyoruz.

5- Forum, kategorilere ayrılmıştır. İçeriğine göre, bu kategorilerden uygun olanına mesajınızı gönderebilirsiniz. Eğer aynı mesaj aynı bölüme birden fazla gönderilir veya aynı mesajın birden fazla kategoriye gönderildiği belirlenirse ilgili mesajdan sadece bir tane kalana kadar diğer mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.

6- Her mesajin içeriğinden, sadece ve sadece yazarı sorumludur. Mesaj içeriklerinden dolayı site ve forum yöneticileri sorumlu tutulamaz.

7- Başlıklarda büyük harf kullanmak ve "çok önemli, acil yardım" gibi konusu belli olmayan başlık açmak yasaktır. Başlık, ihtiyaç duyulduğunda kolayca ulaşılabilmesi için içerikle alakalı olmalıdır. Haber verilmeksizin düzeltilebilir.

8- Küfür, hakaret, tehdit, sataşma, aşağılama, propaganda, kişi hak ve özgürlüklerine saygısız içeriğe sahip imzaların yazılması yasaktır.

9-Üyelerin imza bölümünde veya mesajlarda site linki kullanmaları yasaktır . Başka bir sitenin reklamı yapılamaz. İmzalarda kişisel/kurumsal reklamlara yer verilemez, büyük puntolar kullanılamaz. İmzalar uygun görülmediği takdirde açıklamaya gerek duyulmadan yönetim tarafından kaldırılabilir.

10- Merak ettiğiniz konuyla ilgili başlık açmadan önce forumları detaylı olarak inceleyiniz. Çünkü aynı konular defalarca cevaplanmıştır.

11- Forumda her üyemiz kurallar dahilinde istediği kadar konu açma ve açılan konulara cevap verme hakkına sahiptir. (Bu kuralımız forumda yazmış olduğunuz konuların daha fazla kişi tarafından okunmasını ve açılan konulara katılımın artmasını amaçlamaktadır. Ama her mesaja abartarak ve sürekli "sağol " ve sadece "teşekkür" şeklinde flood yasaktır.) Gerekli olmadığı halde "quote" (alıntı) yaparak yer işgal etmeyiniz.

12- Sitenin çöpçatan siteleri gibi kullanılması ve spam olarak özel mesajlaşma yasaktır. Şayet sizi mesajları ile rahatsız eden bir üye varsa site yönetimine durumu iletiniz.

13- Hayvanların çiftleşme vb görüntülerini fotoğraf ya da video olarak yayınlamak, pornografiye gidebilecek detayda bilgi vermek yasaktır. Bu kuralla yaşı küçük üyelerin korunması ve hayvanların görüntülerinin kötü amaçla kullanılmasının engellenmesi amaçlanmaktadır.

14- Site kuralları değiştirilebilir ya da yeni kurallar eklenebilir. Eklenen veya yenilenen her kural geriye dönük işleyebilir.

15- Kurallara aykırı bir mesajla karşılaştığınızda site yönetimine özel mesaj atarak bildirebilirsiniz.

16-Mesajlara resim eklerken Post Reply tuşuna tıklandıktan sonra üstteki ataç işaretinin yanında ok işareti görülecektir. Ok işaretine tıklayarak resim yükleme sayfası açılır.Bu şekilde eklenen resimlerin sayfada küçük önizlemeleri çıkar ve bunlara tıklanarak resimler büyütülebilir. Az yer kaplaması nedeniyle bu yöntemi tercih ediyoruz, başka bir siteden yapıştırılmış veya linki verilmiş resimleri kaldırıyoruz ve site özelliğini kullanarak tekrar yüklemeniz gerekiyor.

17- Doğruluğundan emin olunmadığı veya uzman olunmadığı halde fikir paylaşarak ya da kesin hükümde bulunarak yanlış yönlendirme yapan, genel ahlakı etkileyecek yazılı veya görsel materyal yayınlayan, katılımcı olarak kitleleri kötü yönde etkileyen, insanların ve hayvanların zararına olabilecek bilgi veya düşünce paylaşımında bulunan üyeler uyarılır, durumun tekrarı halinde üyelikleri iptal edilir.

18- Yönetime özel mesajla hamsterlarla ilgili soru sormayınız, uygun yere başlık açınız. Msn istemeyiniz. Sitemiz açılan soru-cevaplarla bilgi arşivi oluşturmaktadır.

19- Yönetim, site üzerinde uygun görmediği başlık, resim, mesajları silme hakkını saklı tutar.

20- Banlanan üyelerin tekrar üye oldukları tespit edildiklerinde uyarı almadan yeniden banlanacaklardır.

21- Kuralları okumamak, uymamak için bahane sayılamaz. Burada bulunan her üye bu kuralları okumuş ve kabul etmiş addedilir.

Hamsterim.com'a ait, resim, materyal, özgün bilgiler izinsiz kullanılamaz, alıntı yapılamaz. Kullanıldığı tespit edildiği takdirde yasal yaptırım uygulanır.

KRAL
09-17-2009, 03:19 AM
imzama bile koydum o kadar çok sevdim bu kuralları anlatamam....

hamsteradmin
09-17-2009, 01:56 PM
Memnun değilsen üyeliğini silebilirim.

jaferix
09-18-2009, 12:13 PM
kurallar bence çok uygun çoğu sitede buna benzer kurallar var

Pamuk V Armi
12-07-2009, 09:30 PM
bncede çok uygun kurallar yani

Hmstr
02-23-2010, 05:02 PM
bencede fena değil kurallar.her yerde vardır böyle kurallar.

yalin08
03-06-2010, 12:07 AM
kurallar hiç fena değil tersine çok iyi hemen hemen her sitede var böyle kurallar

Sino98
07-10-2010, 12:13 PM
Çoğu forumda bu tür kurallar var uygun bence

Lop (:
01-01-2011, 09:19 PM
Kurallar gayet uygun.. (:

cıtırcık ve pıtırcık
01-01-2011, 11:57 PM
evet de ne oldu ya? kim memnun değilmiş?

mert_kral
08-14-2011, 03:31 AM
Bu kurallar bızım ıcın var arkadaslar rahatsız olan ceker gıder haksızmıyım