PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Piglet(ıslık?)

Çiko
09-13-2009, 11:25 PM
Ya ben artık emin bir şekildediyorum ki ikisininde cinsiyeti aynı+Piglet hamile mamile degil sanırım bir rahatsızlıgı var:( Onunla oynarken fark ettim bazen uykuya dalıyor yada uykuya dalmasada gözleri kapanı veriyor ve böyle fıs fıs fıs diye bir ses çıkarıyor hemde sürekli herhalde önemli birşey degildir:(İkiside aynı cinsiyette madem dedim kendi kendime küçüçük bir ihtimal en azından Piglet hamile olsaydı ama malesef şişkinligi büyük olmasından yada başka bir şeyden sanırım günün bir çogu uyuyarak hatta evnde geçiriyor saat 13-14 sularında çıkıyor ve kafese bıraktıgım mandalları yada telleri kemiriyor arada çarkına biniyor iniyor kafesin tellerine bir türlü tırmnamıyor ve en sonun da yine yuvasına giriyor ben uyandırmsam birşeyler vermek için sanki kendisi hiç uyanmıyor ve sanırım çiko onda nefret ediyor pigleti çiko için yaptıgım oyunlanına bıratım şefaf kutu oldugu için(kafes) çiko gördü ve kafesi talan etti bir ara pigleti çıakarıp çikoyu kattım biraz sakinleşti sonra çikoyu kafesine bıraktıgımda hiç öylece sesizce durdu üst katta ve hatta fotosunuda çektim ve bir ara uzanarak kaskatı dondu çok garipti ve en sonunda indi ve yuvasına gitti :(
Fotolarını çektim ama bir türlü alamıyorum hafıza kartında kartan alır almaz sizinle paylaşacam artık umudum kalmadı zaten ve hatta farklı cinsiyet olsalar bile pekte sevinmem ama en azında benim Pigletide bir görün oda hımtılın teki hatta çikodan bile daha uzun şişman:o

hamsteradmin
09-13-2009, 11:31 PM
Piglet'i muayene ettir istersen veterinere.

Çiko
09-13-2009, 11:51 PM
Öyle düşünüyordum bene ama önce veteninere sormam lazım anlıyormu?Bugün gittim kapalıydı bence hafta sonu diye birşey olmamsı laım bu ne ihmal karlık ayrıca fiyatlara netten baktım muyane (pet)20 tl hiç fena degil ayrıca fazla istese cezaymış yani tebirli gidecegim umarım anlıyordur ama resimlerini görseniz hiç birşeyi yok hatta çikoyla ynayana gelince çiko daha saglıksız görünüyor pigletin tüyleri maşşal çok kabarık ve şişman aslında ikisinide çok seviyorum ama ne kadar çok isterdim yavruları olsun:( artık bri dahaki bahara belkide ondan sonraki bahara:o

hamsteradmin
09-14-2009, 12:01 AM
Hamile olup olmadığını anlar, tür önemli değil. Çoğu zaman muayene parası da almıyorlar. Sen git.

Hamster_fun
09-14-2009, 12:57 AM
Ya ben artık emin bir şekildediyorum ki ikisininde cinsiyeti aynı+Piglet hamile mamile degil sanırım bir rahatsızlıgı var:( Onunla oynarken fark ettim bazen uykuya dalıyor yada uykuya dalmasada gözleri kapanı veriyor ve böyle fıs fıs fıs diye bir ses çıkarıyor hemde sürekli herhalde önemli birşey degildir:(İkiside aynı cinsiyette madem dedim kendi kendime küçüçük bir ihtimal en azından Piglet hamile olsaydı ama malesef şişkinligi büyük olmasından yada başka bir şeyden sanırım günün bir çogu uyuyarak hatta evnde geçiriyor saat 13-14 sularında çıkıyor ve kafese bıraktıgım mandalları yada telleri kemiriyor arada çarkına biniyor iniyor kafesin tellerine bir türlü tırmnamıyor ve en sonun da yine yuvasına giriyor ben uyandırmsam birşeyler vermek için sanki kendisi hiç uyanmıyor ve sanırım çiko onda nefret ediyor pigleti çiko için yaptıgım oyunlanına bıratım şefaf kutu oldugu için(kafes) çiko gördü ve kafesi talan etti bir ara pigleti çıakarıp çikoyu kattım biraz sakinleşti sonra çikoyu kafesine bıraktıgımda hiç öylece sesizce durdu üst katta ve hatta fotosunuda çektim ve bir ara uzanarak kaskatı dondu çok garipti ve en sonunda indi ve yuvasına gitti :(
Fotolarını çektim ama bir türlü alamıyorum hafıza kartında kartan alır almaz sizinle paylaşacam artık umudum kalmadı zaten ve hatta farklı cinsiyet olsalar bile pekte sevinmem ama en azında benim Pigletide bir görün oda hımtılın teki hatta çikodan bile daha uzun şişman:o

Hamster kesinlikle çiftleşmek istiyor. O olgunluğa gelmiş. Bizimki de kırmızıyla vurguladığım hareketleri sergiliyordu.

Çiko
09-14-2009, 01:00 AM
Ama fıs fıs sesini piglet uzanarak donma hareketini ise çiko yapıyor:( demek oluyorki ikiside dişi.:(:confused:

Hamster_fun
09-14-2009, 01:06 AM
Hamsterlar 1 ayını doldurduktan sonra cinsel organları belirginleşiyor. Erkek olduğunu testislerinden anlarsın. Testisleri yoksa zaten dişidir.

Çiko
09-14-2009, 01:18 AM
Ya acaba pigleti degişsem mi? Nede alıştım ama hazır ailem izin vermişken 2. hamstera erkek almak istiyorum çünkü ikisninde yok testisleri pet sahibi açınca konuşacam kabul edersen degişecem ama seviyorumda ya aslında 3 hamster alsam ama yok ya ailem pigleti bile zor kabul etti off aklım çok karıştı acaba çiftleştirmek için besleyen birinden ödünç alsam aslında buda bir fikir ama ya ne şansızım ya 2. hamsterımı alıyorum ve 2. hamsterımda dişi:(:( ama bende istiyorum hamile hamster beslemek o anı yaşmak sonra yavrularını büyütmek beslemek:( ya pet sahipleri neden bu kadar cahil keşke bildigimi yapıp karamel renginde olanını alsaydım aslında onunda biraz rahatsızlıgı vardı gibime geldi ama testis olsa hemen göze çarar degil mi? ben tüm resimleri kontrol ettim baktım testilser baya büyük oluyormuş ama bazen içlerinede çekiyorlarmış

Çok üzüldüm ya oysa ne heveslerim vardıda hepsi kırıldı:(

Hamster_fun
09-14-2009, 01:25 AM
Testisler çok açık bir şekilde belli eder kendini. Piglete alıştıysan ve iade etmek istemiyorsan dediğin gibi çevreden bir erkek hamster bulup çiftleştirebilirsin. Çok fazla doğurduğu için zaten hepsine bakamazsın erkek sahibine de yavrulardan verebilirsin.

Yavruları sahiplendirmen çok önemli. Onun planını yapmadan çiftleştirmeyi düşünmemeni öneririm. Petshopda hayvancıklar ziyan oluyor. 7 yavrumuz var doğumdan önce sahiplerini belirledik. Hiç açıkta kalmayacak şekilde yuvalarını bulduk. Bunuda göz önünde bulundurmak gerekli ;)

Çiko
09-14-2009, 01:32 AM
Ya çiftleştire bilsem zaten bulurum ben yavrulara sahip ahbab sayılan bir petci arkadaşım var oda hamster ürünleri satıyor ama hamster yok onda ona vercem seve seve alır.(dı.):(:(:(:(

hamsteradmin
09-14-2009, 03:01 AM
Varsayım üzerine ikisinin dişi olduğuna kanaat getirdin yine. Öncelikle ikisinin cinsiyetinden emin olmalısın. Sonrasında da ikisi aynı cinsiyette olsa bile onları oldukları gibi sevmelisin bence.

Çiko
09-14-2009, 12:53 PM
Varsaymıyalım admincim ikiside dişi:( sanırım bugün degiştirmeye gidecegim.:(

Çiko
09-15-2009, 12:25 PM
Hamster admin ben bugün yeni açılan vete. gittim.Önce pek anlamam dedi ama tavşanlardan iyi anlarım yani cinsiyet ayrımları aynıymış eline al ve altından bak dedi bundan sonra:)Piglet önce çok yoracak gibi geldi ama bir türlü eline alamadı en sonunda kafesin kapagını açık bıraktım ve piglet masasına geldi,tabi gelir gelmez güzel bir dışkı bırakı verdi :p(oda hediyemiz olsun:D)
cinsiyeti=Dişi
gebe=Degil
Saglık=çok iyi(sadece kafesi küçük diye uyukluyormuş yapacak birşeyi olmadıgı için)

Ücret=5 tl:rolleyes:

hamsteradmin
09-15-2009, 05:47 PM
Diğerinin cinsiyetine niye baktırmadın

Çiko
09-15-2009, 06:26 PM
Çikonunkine eve gelir gelmez ben baktım aynı pigletin altı gibi yani çikoda dişi:(
Petçiyle konuştum getir degiştirelim dedi ama hiç içim el vermiyor :(İkilemdeyim:confused: aslında daha afzla baklanmadan geri vermek en iyisi olacak herhalde:(

hamsteradmin
09-15-2009, 06:27 PM
Bence en güzeli sana gelen kısmeti tepmemektir :)

Çiko
09-15-2009, 06:39 PM
Kısmetime erkek çıksa evet tepmezdim ama bilmiyorum çiko kadar yaramazda degil aslında daha yeni bıraktım elimden şimdi yine uyuyor.Tam bir suriye hamsterı ama çikoda suriye her nedense piglet daha yavaş ve daha bana geldiginin 5. günü elimden hiç indirmedim desem yeridir oysaki çikoyu ancak 5. ayında aldım ya ben tecrübe kazandım ya çikoda var bir şeyler yada piglet çok yaşlı:oÇiko tam bir gonzales hani her ne kadar boyu öyle olmasada aynı şekilde kilosuda ama tavrı sergiledigi hareketler bunu gösteriyor hani belkide gonzalestir diyecem ama imkansız mesela pigledi elime aldıgımda hiç yaramazlık yapmıyor sanki kedi yavrusu elime alıyormuşum gibi oluyorum ama Çiko ısrarla sanki beni eline alma alsanda sıkma ve çok çabuk yere bırak diyor:o

Keşke diyorum keşke hani bir mucize olsada babam bana git üçüncü hamsterınıda al dese ama imkansız

Neyse artık Piglete bugün veda edeyim onun adınıda çikonun yavrularaında birene katmak nasip olur inş. Sadece 5 gün 5 günde baglanı verdim:(

hamsteradmin
09-15-2009, 06:46 PM
Piglet yaşlı değil bence, uslu olması için yaşlı olması gerekmiyor, karakterleri değişir birinden diğerine. Bende aynı anneden doğan iki dişi vardı, biri azman gibiydi hareketliydi, diğeri de dünya iyisi, sakindi.
Bence bu kadar tatlısı da denk gelmişken geri verme, demek ki o senin şansınmış. Sonuçta yavrular olsun istiyorsun, pigletle çiko da bir zamanlar başka annelerin yavrularıydı, yavrular da büyüyünce pigletle çiko gibi olacak. Hepsi hamster neticede, aynılar. Onlarla ilgilenerek sevgini çoğaltabilirsin, keyif alabilirsin.

İstanbul'daysan Piglet'le Çiko'ya bir eş bulabilirsin böylece bir değil iki dişin doğum yapar belki :D

Çiko
09-15-2009, 07:36 PM
Keşke İstanbulda olsaydım patner bulmak çok kolay olurdu bakalım gece boyunca düşünüp taşınacam benim heveslerim var onların kırılmasınıda istemiyorum ama pigletide geri vermek istemiyorum sabaha kadarda zamanım var pufff:confused:

jnR Cech
09-15-2009, 09:52 PM
ama Piglette çok uslu onun gibisini çok zor bulursun