PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cinsiyet?

puke
03-20-2009, 02:00 AM
yaa az önce bi yerde eğer tek bakacaksanız dişi hamster tercih edin çünkü erkekler çiftleşme gereği duyar ve buna bağlı sağlık problemleri ortaya cıkabilir diyen bi video izledim ama tek bi hamster aldım ve erkek mi dişi mi diye hiç sormadım alırken cidden bi problem çıkar mı ya da ben kendim anlayabilir miyim dişi mi erkek mi olduğunu bir de son olarak erkekse illa yanına dişi almam gerekir mi?

Çok soru sordum ama aklım karıştı hamsterıma sırf böyle basit birşey yüzünden kötü birşey olsun istemiyorum.. :confused:

cıtır&kıtır
03-20-2009, 09:05 PM
korkmana gerek yok okadar arkadasım..bazılarıda erkek alın der cunku dişiler genelde 4 gunde bı cıftlesmeye hazır oldukları ıcın o dönemlerede sinirli olur diyenler de var..cinsiyete gelince bak için rahatlasın cinsel organı ile makatı birbirlerine yakın ise dişi uzak ise erkek..bu sitemizde ve nette fotoları mevcuttur..;)
sevgilerle:)

cıtır&kıtır
03-20-2009, 09:06 PM
bu arada yanına eş alma konusuna gelince hamsterınızın türü neydi?
:confused:

hamsteradmin
03-21-2009, 05:49 AM
Dişi de erkek de yaratılış itibariyle çiftleşmeye ihtiyaç duyar ama çiftleşememekten kaynaklanan bir hastalık olacağını sanmıyorum. Bence dişi erkek fark etmeden size yakın gelen bir hamsterı alabilirsiniz. Veya iki ayrı kafeste dişi ve erkek çift olarak besleyebilir, belli zamanlarda bir araya getirebilirsiniz.Bana sorarsanız ben dişi derim, çünkü erkek hamsterın testisleri erişkin hale geldiğinde itici görünebiliyor. Fakat sevdiğiniz zaman dişi ya da erkek fark etmeyecektir.

Sevgiler