PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterim Çarkta Dönmüyor

TerminuS
11.09.09, 04:12 PM
Hamsterimin 2 katlı,borulu,ona özel ev'li yeterince geniş bi kafesi var,ama çarkında dönerken hiç görmedim,ne yapabilirim?

dark_moon
11.09.09, 04:18 PM
bendede 2 haftadır aynı soru war oglum 3 katlı ev war 2 carkwar ama dönmeyip deli gibi demirleri kemiriyodu dısarı cıkarmak zorunda kalıyodum yoksa gercekten delıır gıbı oluıyo:(sonra annelerler yavruyu buyuk kafese tasıyınca erkegımıde eskı kafese koydum ve ondakı cark demır olanlardan bılıyosundur hıc durmadan 1 gece boyunca cevırdı ama dıger plastık olanları reddedıyo maalesef :rolleyes:diycegım demır carkla rahatladı yanı:eek:

murat
11.09.09, 05:25 PM
aynen benim hamsterimda dönmüyor sonra canı sıkılıyor tabi deli gibi telleri kemirmeye başlıyor

elmyra
11.09.09, 08:12 PM
Syriansa hamsterlarınızın türü yavruyken alıyorlar sanki heveslerini. Büyüdükten sonra çok nadir biniyorlar ya da hiç binmiyorlar. Bende 3 tane var ve üçüde aynı durumda. Endişe edecek bişey yok eğer egzersiz yapmasını istiyorsanız hamster topuna koyabilirsiniz.

Çiko
12.09.09, 11:07 PM
Ya aslında kafesi yeteri kadar büyükse çarka gerek yoktur,çünkü kafeste yürüfügü için yeteri egzersizi yapıyordur ve gerek kalmıyordur çarka.

dark_moon
12.09.09, 11:14 PM
cıko kardes cok genel konusmussunben kesınlıkle katlmıyorum :S (maalesef dıyerekten:)) benım erkek hamsterım 3 katlıd delırııp cevırmıyodu sımdı mınık tek hemsılık kafste mutlu mesu cevırıyo demı carkı ama demırı cevıryo sadece dıger kafeste 2 tane plastık wardı buyuk boy ama nafıle delırıyodu resmen

Çiko
12.09.09, 11:23 PM
Ya ÇİKO hiç kulanmadı kendi çarkını çünkü kafesinin 2 katı vardı ve merdivenden okadar çok inip çıkıyorduki zaten yeteri egzersizi yapıp yuvaya tekrar yatmaya gidiyordu.Piglet çarkını döndürüyor ama çikoyla aynı çarklar yani çikoda piglette o çarklara sıgmıyor pigletin sıgma ihtimali hiç yok zaten ama piglet döndürüyor nasılmı çarkın içine girmek yerine üstünde koşu yapmayı tercih ediyor çok güzel döndürüyor valla:D

KRAL
13.09.09, 06:27 PM
1. neden sığmıyor olabilir.
2. neden yaşlı olabilir
3. neden şişman olabilir üşeniyordur
4. çarkını sevmemiştir çarkını değiştirebilirsin.

İsmail
14.09.09, 02:17 AM
veya ismail'in 3ncü göbekten akrabası olabilir.... ismailin de dünyaya gözlerini açtığından kelli henüz çarkta dönmüşlüğü yok... 2 ayağının üstünde durduğu zaman (ayak değil direk yere çöekn kıçının üstüne oturmuş oluyor aslında) tıpkı örgü ören nineme benziyor, bi resmini çekiim gösteriyim anlarsınız... topunu da sevmez oldu eskisi kadar... eskiden saatlerce dönerdi, artık içinde durup sadece sağını solunu kemiriyor... kolestrol, trigliserid resmen tavan yaptı... yakında beloc zok'a başlıcam...

ecm92
16.09.09, 09:31 PM
bence carkına sıgmıyordun benm eski hamstrmda öyleydi carkına sıgamadıgı için binemiyodu :D

batu91
06.11.09, 12:58 AM
ya bende de kafesin özel çarkı vardı kafese ait ama kırldı böle delikten geçip didiodu çarka yerini benimsemişit ama deiştirdm plastik çarklardan aldım onada binmioo aynı sorunlar bnde de var demir çark işe yarıomuu ??

pamuk123
06.11.09, 11:34 AM
çarktan kaynaklanmıodur çark küçük gelio olabilir mümkünse eski çrkla aynı bytta bi çark al yada aynı çarktn bul blkide hamiledir yada yawrulamıştır bnmkide ywrulamadn önce çarka hçç binmiodu ywruladı hala binmio

batu91
06.11.09, 05:54 PM
:D:D:D erkek de çark boyuda aynı zaten dün çıktı içnde biraz durdu böle 1 2 adım atar gibi oldu okdr dahada binmedi eski çarkı kırlmadan önce çok sevioduuu yani akşam başalrdı sabah 5 e kadar koaşrdı şimdi böle olunca tuaf gelioo ne bilim pet şhopd aldığım yere gitiim dediler alışır mrk etme die ama bakalımm..

nahutaby
27.03.14, 02:15 PM
acil yardım edin hamster aldım daha yavru çarka biniyor ama dönemiyo çarkta sorun olabilirmi ? ve kafesin üst kısımından atlıyo bişey olurmu ?:(

HANNA
27.03.14, 02:39 PM
bi elinizle çarkı konturol edin.belki dönmüyor.kafesden atlanmak hoşuna gidiyor qaliba.bunu çok sık mı yapıyor.ama yine de bi şey düşünüb bunun karşısını alın.