PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterim uyuz oldu lütfen yardım:(((

screech
09-09-2009, 02:40 AM
selam arkadaşlar. hamsterimin sol kalca ve bakak kısmında tüyler döküldü baya seyreldi aldığım petshop a götürdüm uyuz olmuş dedi bi şampuan verdi bunla yıka dedi. eve geldim yıkadım güzelce kuruttum. şimdide hamster habire kendini ıslatıyo her yerini ıslatım kaşıyo ovuyo dana yalamış gibi gezio üşütücek die korkuyorum. ne yapmam gerek lütfen yardım edin

hamsteradmin
09-09-2009, 02:55 AM
Öncelikle böyle bir hastalığı petshopun teşhis etme ihtimali çok düşük, bunun için yeterli bilgiye sahip değiller. Hamsterınızı google'dan veteriner araştırıp en yakın veterinere götürün ve gerçek problemi öğrenin.Doğru teşhisi aldıktan sonra gereken ilaç tedavisini de veteriner söyleyecektir. Petshopun verdiği şampuan normal bir şampuandır ve hiçbir etkisi olduğunu sanmıyorum.
Fotoğraflarını çekip koyarsanız belki fikir verme şansım olur. Yarın vakit kaybetmeden veterinere götürün ve eczaneden gereken ilaçları alın derim.

screech
09-09-2009, 04:59 PM
selamlar öncelikle cevabınız için teşekkürler bugün veterinere götürdüm mantar başlangıçı dedi. gözleride kısık olduğu için damla verdi. o şampuanı kullan dedi ilerleme olursa ilaç tedavisi yapıcaz dedi. mantar için ne yapmam gerek dikkat etmem gereken şeler varmı.