PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Banyo kumu

gmzckrc
27.10.17, 06:25 PM
Merhaba arkadaşlar,
Biliyorsunuz ki hamsterlar için kum banyosu (sand bath) diye bir ürün var. Ve onlar için gayet önemli, kafeslerinde bulunması gereken bir ürün. Tam olarak ne olduğunu bilmiyorsanız şöyle açıklayayım; bu kum şeklindeki ürünü bir kapa koyup kafesin içine koyduğunuz zaman hamster sırtını bu ürüne sürterek temizleniyor. Ve kendini doğal ortamlarında hissediyorlar. Yurtdışında oldukça yaygın olan bir ürün. Fakat Türkiye'de ne kadar aradıysam da bulamadım. Onun yerine alternatif ararken aklıma akvaryumların dibine konulan kumlar geldi. Taşsız, ince malzemeden olanlardan behsediyorum. Sand bath yerine bu tarz bir ürün kullansam sizce nasıl olur? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum.

raitaro
08.11.17, 11:33 AM
Aynı konudan bende muzdaribim. Konuya cevap da gelmemiş

gmzckrc
12.11.17, 09:25 PM
Cevap gelmeyince bir cesaret alıp denedim. Malum yarı ölü bir forum. Düzenli kullananı yok denecek kadar az. Akvaryumcudan en ince olan akvaryum kumundan aldım. Taşsız olanlardan. hamsterın sığabileceği bir kaba koyup, hamsterın yuvasına bıraktım. Koyduğum andan itibaren çok eğlendi. İçine girip yıkandı. Oynadı, kazdı, eşeledi, hatta tuvaletini kendiliğinden kabın içine yapmaya başladı. Tavsiye ediyorum her hamster sahibine. İçindeki malzemelere dikkat etmek lazım tabii. Bir poşetide 3-4 tl civarında kolayca kullanılabilir.