PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhaba arkadaşlar

reno
23.01.17, 05:09 PM
Bende bu şirin hayvandan besliyorum 5 gündür hamsterlerla ilgili hicbir bilgim yok babam petshoplari gezerken carkta dönen hamsteri gorunce hoşuna gitmiş kendiside bilgi sahibi olmadan almış.Hamsterlarla ilgili arastirmaya baslayinca hamsterin kafesinin cok kucuk oldugunu carkinin kucuk oldugunu tanamen tavsan mamadiyla beslendigini disleri icin kemirilecek birsey olmadan petshop ortaminda bakildigini gordum suan hayvanin bir sulugu bir yemek kabi var carki cok kucuk ve sirtina carpiyo ikide bir inio tekrar cikio bir tuvalet rulosunu yariya bolup icine koydum onun icine bir tarafi acik kalacak sekilde yatiyor biraz hantal gibi kahverengi sirt kilkarina sahip karin kismi beyaz gözleri kırmızı çok sevimli ama mutlu degil gibi ona yeni bir kafes alacam oyuncaklar alacam suanki kafesi oyuncak kurmak icin cok kucuk suriye degil galiba boyutuna bakarak konusursak siması gonzales roborovski turlerine benziyor yaklasik 50 60 gram gibi 7 8 cm boylarinda tam olarak kac aylik maksimum boyutlarindami bilmiyorum biraz daha buyuyebilecegini hesap edersek boyle bir hayvana nasıl bir kafes alinmali hangi oyuncaklar alinmali yanina kendi cinsinden bir arkadas almam onu mutlu edermi hamster erkek.elime alistirmam icin onerileriniz nelerdir

BAMBİNO
23.01.17, 06:08 PM
Bazı hamster cinsleri arkadaşlarıyla iyi geçinemez. Hamsterin hareketliliğine göre de cisi anlayabilirsiniz her cinsin maksimum boyutları farklıdır fotoğrafını koyarsanız sizi daha iyi bilgilendirebilirim.

reno
24.01.17, 12:12 AM
Fotoğrafları atamadım bir türlü dosya gecersiz diyor yarın tekrar deneyeceğim bu arada sirtinda basindan asagi inwn siyah bir cizgi olusmus bugun dun yoktu o cizgi sonra gorusuruz

BAMBİNO
24.01.17, 12:09 PM
[Only Registered Users Can See Links]
Fotoğrafları bu adresten yükleyebilirsiniz

reno
24.01.17, 10:56 PM

reno
25.01.17, 05:01 PM

reno
25.01.17, 05:03 PM
Bu kafesin boyutu hakkinda ne soylersiniz bana cok kucuk gibi geliyor hamster icin hamsterinda icinde oldugu ideal bir kafes gosterebilirmisiniz

reno
25.01.17, 05:07 PM
birde hamsterin sirti carkin ortasindaki yere carpiyor ve sık sık dusuyor kucuk gibi carki yasadigim yer kucuk bir yer oldugu icin malzeme bulamiyorum bana onerebileceginiz birsey varmi dişleri için evi icin falan

BAMBİNO
25.01.17, 07:58 PM
Bu kafesin boyutu hakkinda ne soylersiniz bana cok kucuk gibi geliyor hamster icin hamsterinda icinde oldugu ideal bir kafes gosterebilirmisiniz
Kafes çok küçük değil fakat Hamsterin pek rahat edebileceğiniz düşünmüyorum. Etrafta rahatça dolaşabileceği bir kafes onun için daha iyi olur.

BAMBİNO
25.01.17, 08:03 PM
Eyer petshoplarda çark varsa hamster topu da vardır diye tahmin ediyorum. Eyer hamsteriniz için top alırsanız çarkın içinde yapıcağı egzersizi evin içinde yapabilir.veya jster topu takılı olan kafeslerden alabilirsiniz. Pamuğun kafesi ondandı. Gayet memnundum.

reno
25.01.17, 08:30 PM
Gittiğim yerdeki petshopa birisi birakmiş aslinda petshop sahibinin ne hamsterdan haberi var nede hamsterin neye ihtitaci oldugundan icinde bikac kus bi kac balik olan baskada hayvanin olmadigi kopek mamasi kedi mamasi satilan bi yer yani hamster icin hicbisey yok hayvanın bize alismasini elime gelmesini disari cikarmayi istiyorum onu hapis tutmak istemiyorum cok sevimli bi hamster roborovskilere benziyor ama onlardan buyuk gibi suriyeye gorede kucuk duruyor çok ısırıyor baskalarinin kafesini icindeki oyuncaklari gorunce çok gariban kaliyor bu arada bendeki hamsterin adı reno abimlerde honda diye kedi vardi arabalarinin isimlerini koymuslardi bende reno koydum adını dün carkini duzeltiyim derken carki dustu ustune kaldirdim sonra carki yerinde bulamayinca bi telaslandi kafese tirmaniyo kafesi disliyor cildiriodu az daha carki taktimda hemen bindi carka.hayvani yanlismi besliyoruz bilmiyorum hayvan cok şişti geleli 1 hafta oldu carkta rahat donuyodu simdi zor sigior carka çarkta donusunu seyretmek cok zevkli oluyo acaba kabuklu camfistigi yada kabuklu findik falan koysam dis tasi yerine gecermi

BAMBİNO
25.01.17, 10:57 PM
Hamster eşyalarını internetten sipariş verebilirsiniz. Eyer hamsteriniz fotoğrafını koyarsanız boyutu ve cinsi hakkında daha iyi bilgi verebilirim. Kabuklu gıdalar işe yarar elinize çalıştırmakla ilgili forumda birçok konu var. Onlara göz atabilirsiniz.

reno
26.01.17, 01:39 AM

BAMBİNO
26.01.17, 02:11 PM
Hamsterin boyutu ideal cinsi tam olarak anlayamadım

gmzckrc
25.07.17, 12:44 AM
Bu kafesler çok küçük ve hamsterlar için stres kaynağı resmen. Kafesin boyu minimum (en az) 50 cm olmalı. İnternetten bakarak kafesi elde kendinizde yapabilirsiniz. Anlattığınıza göre hamsterınız gonzales türü. Kafeste içine rahatça girip beli bükülmeden koşabileceği bir çark olması gerekiyor. Yoksa hamsterınız sırt ve bel ağrıları çeker. Mama olarak vitakraft hamster yemini öneriyorum. Zaten kafes küçük birde yanına ikinci hamster almayın derim ben. Büyük bir kafese geçtikten sonra belki. Kafesine çeştli merdivenler, hamaklar ve oyuncaklar alabilirsiniz. İnternetten kapıda ödemeli çalışan online petshoplar var. Türkiye nin her yerine kapınıza kadar getiriyorlar. Çevrenizde yoksa oradan alabilirsiniz.