PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gonzale yavrularımı nası beslerim ?

qnr
09-07-2009, 09:02 PM
arkadaşlar bir takım sorularım oluıcak..yavrular 15 günden sonra ek besin olarak ne verebilirim büyümelerine yardımcı ? kafesi ne zaman temizlemeliyim yavrular kaç günlük olunca ve yavrulara ne zaman dokunmalıyım ?:D

hamsteradmin
09-07-2009, 09:35 PM
Yavrulara annenin yaklaşımı olumluysa 15-20 günden itibaren dokunabilirsin diye düşünüyorum, bu konuda elmyra da fikrini yazarsa sevinirim :) Kafesi de o tarihten itibaren temizleyebilirsin. Kuru yem yemeye başladıkları zaman, peynir, haşlanmış yumurta sarısı ve beyazıyla, haşlanmış ve çiğ olarak çeşitli sebzeler verebilirsin. Beslenme bölümümüzde bilgiler var. :)

qnr
09-07-2009, 09:49 PM
teşekürler admin.bugünle birlikte 6 günlük oldular tüyleri hafif belli ama görünmüyor.10 günlükken elime almayo denesem bir problemle karşılaşabilirmiyim ?:d

hamsteradmin
09-07-2009, 09:52 PM
bilmiyorum iç sesine güven hamsterını sen tanıyorsun :)

qnr
09-07-2009, 09:53 PM
ya şöle anlatayım hamsterım biraz çok hareketli arada ısırmaya kalkıyor beni.kafesini açıpta salarsam ısırmıo :D öle bişi :D

hamsteradmin
09-07-2009, 09:57 PM
Kuru yem yiyip gözleri açık yürüdükleri zaman dokunmaya başlamanı tavsiye ederim, ideali.

qnr
09-07-2009, 09:59 PM
kafes etmizligi yapmam gerekio adminnnn :D çok kötü içerisi ne varsa saklamış kızım :D o zaman en az 20 gün den önce elleyemem :D

elmyra
09-08-2009, 12:40 AM
Yavrular hala küçükse temizlik yapmamanı öneririm. Birde annenin yemekleri depoladığını düşürsek çabuk bayatlamayacak şeyler ver ki, zehirlenmesinler. Yavruları ele almanın en ideal zamanının kendi başlarına yuvadan çıkmaya başlayıp kafesi keşfettikleri zaman olduğunu düşünüyorum. O zaman annenin de onlara zarar verme ihtimali çok düşük oluyor. İstediğin gibi eline alıp istediğin kadar sevebiliyorsun. Ek besinler olarak adminin de söylediği gibi haşlanmış yumurta, haşlanmış sebzeler ( mesela havuç veya patates çok az zeytinyağıyla da verilebilir), brokoli, marul, salatalık.. gibi gıdalar. Yoğurt, fındık, ceviz, laktozsuz süt veya mesela süte batırılmış biskuvi. Sevdikleri şeyler.

hamsteradmin
09-08-2009, 12:55 AM
Evet ceviz omega 3 içerdiği için balığa eşdeğer bir besin, iyi bir tercih olur.