PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yemek ve tuvalet aynı yerde ..


Hinsa
05-08-2016, 07:56 PM
Merhabalar ,

Gofret sanırım 2 aylık olacak , 1 - 1,5 aydır benimle birlikte yaşıyor .
Gofrete içinde birçok şey hazır yer alan bir kafes aldım, kafeste çark, küçük bir ev, suluk, yemek kabı ve tüneller var .

Her şey güzel gidiyor fakat Gofret uyuduğu evin içine yemeklerini saklıyor ve tuvaletini yapıyor . Öncelerde sadece dışkısını yapıyordu fakat şimdi her sabah evine baktığımda idrarını yaptığını görüyorum .

İdrarı da bayağı kokuyor ve temizlemek zorunda kalıyorum, temizlediğimde de bir süre huysuzlaşıyor .

Sizce ne yapmalıyım ?

Normalde yemek kabını sonuna kadar doldurup kafesine bırakıyorum , onu azaltmalı mıyım veya başka bir tavsiyeniz varsa bekliyorum , şimdiden teşekkürler :)

- Bu arada Gofret sanırım gonzales ve beyaz renkli bir dişi . Çarkında döndüğünü şu güne kadar hiç görmedim .

HANNA
05-08-2016, 10:28 PM
Merhaba.hamsterinizde olan bu problem benim hamsterimde de vardı.bu problemi çözmek için çok çalışdım ama olmadı.yine yapacağını yapıyordu.sonda anladım ki evi ve kafesi ona çok küçük.esas da evi küçük olduğundan idrarını oraya yapıyordu.sonralar hamsterime yeni bi büyük kafes ve büyük ev aldım.bi daha hiç bi zaman evine idrarını yapmadı.
Yemekleri evine toplaması normal bi hal.bu hep böyle devam edecek.yemek kabını hep yiyeceği kadar doldurun.hatta bir az fazla koyun.gerisini kendi bilir.
Çarkında dönmemesinin bi problemi ola bilir,o da çarkın küçük olması.ya da çarkın iyi dönmemesi.

Ziro
05-08-2016, 11:24 PM
Benim hamsterimda oyle yapiyor evinde yemeklerini sakliyo ve dışkısını yapiyor. İdrarini evin içine yapmasi Hanna nin da dediği gibi kafesinin küçük gelmesidir . Çarkinda donmemeside büyük ihtimal carkin küçük gelmesidir bende şuan aynı problemi yasiyorum hamsterim carkinda donemiyor ve büyük bir cark bulamiyorum. Ve bence yemini azaltma bende çok koyuyorum yeterince yer o nede olsa hamsterlar doyduklarini anlayan hayvanlar 🐹💜💛