PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster ile ilgili sorular

Hinki
27.04.16, 09:44 AM
Merhaba :) Ben bir hamster almak istiyorum ama aklımda bazı sorular var.1 tanesini bile cevaplayabilirseniz çok mutlu olurum:)
-Hamster kafesi çok koku yapar mı? Kaç günde bir temizlersem koku olmaz?
-Koku giderici spreyler varmış onlar işe yarar mı yoksa hamstere zarar mı verir
-Bunu sitede konulara bakarken görmüştüm.Hamsteri topun içine koyunca talaşta koymalımıyım tuvaletini yaparsa falan diye
-Isırınca çok acıtır mı?
-Hagen adlı markanın sarı plastik çarkını buldum kullanan varmı çok mu küçük?

BAMBİNO
27.04.16, 03:58 PM
- çok fazla kokusuolmaz 1-2 ayda bir temizleyin ayda bir temizlerseniz daha iyi olur
-bir bilgim yok ama ihtiyacınız olduğunu sanmıyorum
-sakın koyma hamsterin hareketini engeller rahat koşamaması ölümüne sebep olabilir
-az acıtır ama kanatır da nasıl olduğunu hala anlamadım acımıyo ama kanıyo
-kullanmadım ama benim kafesimin kafese bağlı topu var istediğimde çıkartıyorum evde geziyo isterseniz resmini gönderirim

Hinki
27.04.16, 07:42 PM
Teşekkür ederim cevapladığınız için

BAMBİNO
28.04.16, 01:06 PM
Teşekkür ederim cevapladığınız için

rica ederim

Ziro
28.04.16, 05:54 PM
●pek fazla koku yapmaz. Ayda 1-2 kez temizleyin.
☆hamsterlar parfüm oda spreyi vb. Seylere karşı çok hassastırlar bence kullanma. Duzenli temizlediginiz surece cok koku olmaz.
♡hamsterini topun içine koydugun zaman topun icine talaş koyma hareket etmesini zorlastirir tuvaletini yaparsa sonradan topu temizlersin.
■hamsterim beni 1 kere ısırmıştı biraz acir ama onlar sadece korktuklari vb.zaman isirirlar.
●o markayi bilmiyorum eğer internetten alicaksan çarkı genellikle boyları yaziyor.

HANNA
30.04.16, 07:07 AM
Merhaba :) Ben bir hamster almak istiyorum ama aklımda bazı sorular var.1 tanesini bile cevaplayabilirseniz çok mutlu olurum:)
-Hamster kafesi çok koku yapar mı? Kaç günde bir temizlersem koku olmaz?
-Koku giderici spreyler varmış onlar işe yarar mı yoksa hamstere zarar mı verir
-Bunu sitede konulara bakarken görmüştüm.Hamsteri topun içine koyunca talaşta koymalımıyım tuvaletini yaparsa falan diye
-Isırınca çok acıtır mı?
-Hagen adlı markanın sarı plastik çarkını buldum kullanan varmı çok mu küçük?

merhaba
1.hamster kafesi yazda çok koku yapar.yazda sık-sık haftada 2 defa,kışda 1 defa temizlerseniz yeterli olur.
2.koku spreylerinden kullanmadım.hiç bi şey diyemem.
3.ben topin içine hiç bi şey koymuyordum.topda fazla tutunca idrarını da içine yapıyordu bazen.30 dakikadan bir kafese bırakmak lazım.
3.ısırınca hiç bi şey olmuyor.canavar değil herhalde:):)ama insanın ödü kopuyor korkudan.çünki aniden yapıyor.
4.kullanmadım bilmiyorum.çarklar hamsterin türüne göre değişir.

HANNA
30.04.16, 07:13 AM
Arkadaşlar ne diyorsunuz ayda bir hamster kafesi mi temizlenir?kokudan eve girilmez.siz öğle yapıyorsanızsa çok yalnış yapıyorsunuz.siz kendi evinizi ayda bir mi temizliyorsunuz?bazı mikroplar özellikle de mantarlar bi çok hastalıklara sebep olur.bu da hamsterin hastalanmasıba bazen de ölümüne sebep olur.

BAMBİNO
04.05.16, 12:55 PM
doğrusu ben koku yapmaya başladığında temizliyorum hanna senin hamsterinin cinsi suriye diye biliyordum benimki gonzales aralarında büyüklük farkı çok fazla bu etki ediyor olabilir mi benmki yaklaşık aya kadar kokmuyo

HANNA
06.05.16, 07:50 PM
Vay be ne güzel.benimki suriye idi evet.çok koku yapıyordu.hmmm demek gonzalesler çok koku yapmıyor.ne güzel.

Hinki
08.05.16, 03:04 PM
Acaba kokusu yazın çok dayanılmazmı oluyor herşey tamam ama koku konusunda tedirgin kaldım

HANNA
08.05.16, 05:34 PM
Yok ya her zaman temiz tutularsa çok da koku yapmaz.yazda sadece kafesin etrafı koku yapar

Ziro
09.05.16, 12:41 AM
Benim hamsterimda suriye hamsteri ayda 1 veya 2 kez temizliyorum ben . Cok koku yapmiyor. Ama hamsterdan hamstera değişir mesela kuzenimin hamsteri cok koku yapiyor ama benimki cok az bi koku yapiyor.
Yazin cok koku yapmaz bence duzenli temizledigin sürece.

irem165
19.05.16, 01:00 PM
1. sorum konu başlatamıyorum nasıl başlatıcam

2.sorum benim iki tane gonzalesim var
bir tanesini tutarken zorluk çıkardı
sanırım canı yandığı için bağırdı
birkaç gün sonra kolumda dururken bir anda yaklaşık 1 metre aşağıya düştü
sonra 5-10 santimden düştü
koltuğun altı çok dardı onun altına girdi

korkuyorum canı yanmışmıdır

3.sorum ölmez dimi

nolur yorumumu cevaplayın

BAMBİNO
11.12.16, 12:05 PM
1-konu başlatacığan bölüme gir seçeneklerden konu aça girip yapabilirsin
2-hiç bir sıkıntı olmaz benimkide düştü bir şey olmadı ve hamsterler farelerin yaptığı gibi incelebilir
3-düştüğü içinse ölmez

Kusura bakma geç kaldım

HANNA
12.12.16, 06:01 AM
Benim hamsterim 3 metrelik tavandan düşmüştü.hiç bi şey olmaz merak etmeyin.ama düşmese daha iyi olur.