PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım edin çok önemli hamster ım doğurdu

mkaanalp
09-06-2009, 08:59 PM
YARDIM EDİN ÇOK ÖNEMLİ HAMSTER IM DOĞURDU ve ne yapmam gerektiyini hiç bilmiyorum lütfen yardım edin.... ne konuda olrsa en küçük detayına kadar lütfen

Çiko
09-06-2009, 10:12 PM
Öncelikle sakin ol ve daha önce hamsterına nasıl bakıyorsan öyle bak yanlız artık biraz daha sesiz ol ve rahatsız etme, zaten yavrulara kendisi bakacak ve hatta kafese sadece su,yem degiştirmek için uğra.:)Daha başka + bir şey yapmana gerek yok.(Sakin)

mkaanalp
09-06-2009, 10:16 PM
teşekkür ederim bide 5 tane yavrı doğurdu yavrulaerdan 2 tanesi anneye tutunurken anne döndü onlarda uzaklaştı anneden 3 tane yavru annenin altında 2 tanesi dışarda görmüo bide anne işn bişi olmaz olumu acaba ???

Hamster_fun
09-06-2009, 10:40 PM
Beslenmesine çok dikkat et. Peynir, haşlanmış yumurta, mercimek gibi proteince zengin besinleri eksik etme. Çok fazla değil tabi. Forumda birçok kişi beslenme yetersizliğinden dolayı annelerin yavrularını yemesine şahit oldu. Doğumdan önce ve sonra annenin beslenmesine (protein bakımından zengin besinler öncelikli) ihtimam gösterirsen yavrularında sağlıklı olur.

Kızımız 7 şirin yavru dünyaya getirdi ve hepsi de şükür çok sağlıklı. Hergün dediğim takviyeleri yapıyoruz

mkaanalp
09-07-2009, 11:50 PM
teşekkür ederim benim kızımında 5tane yavrusu oldu :D şindilik iyi gidiyolar inş bi sorun çıkmaz ee bide kulağınıza gelen felan güzel isimler varsa :D:D

elmyra
09-08-2009, 12:04 AM
Cinsiyet-doğum ve üreme kısmına yeni bir başlık eklenmiştir. Doğum ve yavru bakımı diye. Orayıda incelerseniz yardımı olacaktır.