PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 tane syrian


tes1907
10-19-2015, 05:26 PM
Merhaba arkadaşlar. Dün gece syrian hamster alma kararı alıp petshopta gittim. 80 liralık ortalama bi kafesle birlikte bi tane de hamster aldım. Petshop sahibi yalnız başına büyümesin 2 tane olsunlar zaten kardeşler diyerek 2. hamsterı da verdi bana ücretsiz. Ama yenice okuduğum bilgilere göre suriye hamsterları tek başına yaşamayı seviyomuş aksi halde kavga ediyomuş.

Şu an hamsterlar 1 aylık gözleri açılalı 1-1buçuk hafta olmuş. İkisi de şimdiden çekirdeği sevdiği için elime gelmeye başladı bana alıştı. Ama şu kavga olup olmayacağı konusu gerçekten canımı sıkıyo. Bugün arada sırada birbirleriyle uğraşıp ciyakladıkları zaman oldu, borunun içinde oldukları için erişemediğimden deliklerden hafifçe üflediğimde haliyle durdular. Bi kaç kez daha olduğunda yine aynı şekilde delikten üflediğimde durduklarını gördüm. Ama bu durum kavga mı oyun mu pek anlamıyorum çok şiddetli durmuyo yaptıkları şeyler çünkü.

Sizce ne yapmalıyım? Bi tanesini tekrar petshopa mı götüreyim yoksa bi süre kavga edip etmeyeceklerini gözlemlemeli miyim? Çünkü açıkcası ikisini de bırakmak istemiyorum. Cinsiyetlerini de şu an bilmiyorum. Dediğim gibi ne yapmamı önerirsiniz?

BAMBİNO
10-19-2015, 11:08 PM
cinsiyetlerini biran önce öğrenmelisin çiftleştirmek istemiyosan her türlü birini ver ama çiftleştirmeyi düşünüyosan cinsiyetlerini öğren eğer ikiside kızsa yada ikiside erkekse birini ver biri kız biri erkekse çifleştir

HANNA
10-20-2015, 10:00 PM
Bence bir az bekleyin.hemen petşopa geri götürmeyin.çünki bazı arkadaşlar hiç kavqa falan çıkmıyor diyorlar,bazıları da ölüm dirim kavqası yapıyorlar diyorlar.internet sitelerinin çohunda kavqa ediyorlar yazıyo.bence bir az bekleyin.
Canım pamuğumun dediyi gibi cinsiyyetlerini büyüdüklerinde öğrenmelisiniz yoksa çiftleşe bilirler.çiftleştirmek isteseniz bile 6-8 aylıklarını geçmeleri lazım.erken çiftleşme yavrunun ölümüyle sonuçlana bilir