PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karamel çişini kafesin dışına yapıyor

Cann
31.01.15, 02:24 PM
1 / 1.5 aylık cinsini tam bilmediğim hamstera sahibim.. Gözleri siyah avuç içinden biraz büyük orta kiloda kısa tüylü beyaz ve karamel renkte.

Çiş bölgesini kolluyor ellerini ağzına sürüp birbirine sürüyor bazen ordan talaşları çekip öyle yapıyor. Kafesin altlığınına sağ ve sol ayaklarını koyarak poposunu yukarı kaldırıyor tellerden dışarı yapmaya çalışıyor bende köşelere şeffaf bant çektim en azından etrafa sıçramıyor fakat yaptığı çiş kafesin altlığında tellerin oturduğu bölgede yayılıyor.

sezqincavdar
31.01.15, 11:15 PM
Dişi hamsterlar genelde hep öyle çişini yapıyor benimkilerde aynı yeri kirletiyor
Fotoğraf Paylaşırsanız cinsini anlayabiliriz :)

Cann
31.01.15, 11:23 PM
Dişi olduğunu sanmıyordum hemen resim paylaşayım. :) Kafes dışına yapmasını nasıl engelleyeceğim bilmiyorum. :)

[Only Registered Users Can See Links]

sezqincavdar
01.02.15, 10:23 AM
Hamsterin dişi suriye cinsi Dışarı işemesini engelleyemezsin Benimkiside dışarı işiyor onun için kafesin alt tarafını bişeylerle kapatmalısın

Cann
01.02.15, 01:41 PM
Yalnız cinsel organına baktığımızda erkek olarak yorumlamıştık, neden çişini böyle yapıyor anlamış değilim.

HANNA
01.02.15, 01:46 PM
hamsterinizin cinsel bölgesini daha iyi fotoğrafa çekib koyun.bence erkek olmalı.
belki de kafes kirli onun için böyle yapıyor.mesala kafes kirli olduğunda kakalarını dışarıya atıyor.kefesin temiz olduğundan eminmisiniz?

Cann
01.02.15, 01:56 PM
Sevgili HANNA resim ekleyeceğim, kafesini 5 günde bir temizliyorum. Tuvalet bölgesini unutmasın diye ilk başlarda o bölgeye eski talaşından koyuyordum artık yapmıyorum. Talaşın miktarını azalttığım zaman pek fark olmuyor şuan orta seviyede talaşları köşeden alıyor yükselerek çişini yapıyor.

HANNA
01.02.15, 05:48 PM
bu şikayeti sitemizdeki bi arkadaş da etmişdi.çiş yaptığı yeri her gün peçete ile silin.bunu her kese öneririm.ben her gün yapıyorum.yapmazsam kokusu çok kötü oluyor.hem de mikroplar yayılıyor.temizlersek bunların hiç biri olmaz..
biliyormusunuz ne yapın.çiş yaptığı yere uzun bi kap koyun.(yukarıya doğru uzun olsun kap).sonra içine bir az çiş yaptığı talaştan koyun.bakın nolucak.

Cann
01.02.15, 07:16 PM
Sevgili HANNA,
Tavsiyenize uyucam doğal bir tuvalet yaratmayı düşünüyorum. Hijyen konusunda evcil hayvanlarimizin hassasiyetine uygun ürünler mevcut onlardan kullanıyorum maddi olarak pahali olsayda bir cana bakıyoruz eğlence aracı değil onlarda birer can, bu ürünleri evcil hayvanlarınız sağlığı icin öneririm.