PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 hamster günde ne kadar yemek yer?

Crazy Solitude
01-20-2015, 06:55 PM
Merhaba arkadaşlar

2 yavru hamsterım vardı ve 3 haftada baya büyüdüler maaşallah, ee iyi yiyorlar tabi :)

ışte sorum hamsterler ne kadar yer? bendekkı iki yavru hamster normal dolu bi avuç yemi ~1,5 günde bıtırıyolar normalmı? biraz daha küçükken az di şimdi iyi yemeleri.

yani bir sorun varmı yokmu bu durum normalmı?

HANNA
01-21-2015, 09:50 AM
evet bu normal bi hal.mesela benim hamsterim 1 haftaya bu kabı bitiriyor.siz bundan 2 tane koyun.
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Crazy Solitude
01-21-2015, 11:00 AM
Normalmiş demek bilgileriniz için teşekkürler.
Elinizde ki kabı görünce şaşırdım :) Yani iyice büyüseler beni bile yerler demek ki :D

mojj
01-21-2015, 04:53 PM
Evcil kemirgenlere, kuru yemlerinin dışında haftada bir veya iki kez doğal protein takviyeleri verebilirsiniz.(yağlı , tuzlu, baharatlı,şekerli olmamak şartı ile)
Yumurtanın akı, oda sıcaklığında minicik bir et parçası gibi..
Brokoli,marul,havuç gibi doğal ortamlarında yiyebildikleri besinleride verirseniz iyi olur.
Zaten hamsterlar fazlaca yiyip kendilerini patlatmazlar biz insanlar gibi ^^ Korkmayın:)
Kakalarında sıvılık görürseniz çok az çiğ patates koyun kafeslerine giderecektir ^^

Crazy Solitude
01-21-2015, 07:15 PM
Tabi tabi harici onlardanda verıyorum, bilgiler için teşekkürler.

HANNA
01-21-2015, 07:19 PM
Normalmiş demek bilgileriniz için teşekkürler.
Elinizde ki kabı görünce şaşırdım :) Yani iyice büyüseler beni bile yerler demek ki :D

evet doğru söylüyorsunuz.:D:D:D:D
rica ederim:):):):)
sizinkiler daha yavru.benimki artık 1 yaş 3 aylık:p:p:p:p

Crazy Solitude
01-21-2015, 07:40 PM
Hazır yem bitiyo yavaştan ve kendime yeni bir liste hazırladım internetten araştırıp eve geçince unutmazsam paylasırım yani yemlerını kendim hazırlıyacagım bundan sonra :) listede eksik varmı yokmu diye teyit etmek istıyorumda :D

BAMBİNO
01-21-2015, 08:13 PM
standart yem kaplarının tam dolusunu birisi bir haftada yiyorsa sorun yok

HANNA
01-22-2015, 09:37 AM
Hazır yem bitiyo yavaştan ve kendime yeni bir liste hazırladım internetten araştırıp eve geçince unutmazsam paylasırım yani yemlerını kendim hazırlıyacagım bundan sonra :) listede eksik varmı yokmu diye teyit etmek istıyorumda :D
en iyisi kendinizin hazırlaması.ben hiç hamster yemi almadım ki.:D:D:D

BAMBİNO
01-22-2015, 10:59 AM
Ben ne kadr deneemde benim yemimim tmamını yemiyo denemediğim marka kalmadı en iyisi benede artık kendi yemimi yapıyım

HANNA
01-22-2015, 02:12 PM
benimki de artık bitmek üzere yeniden yapmalıyım.
hiç masraf yapmıyor ki.3 ay falan gidiyor.

Crazy Solitude
01-22-2015, 06:55 PM
Evet buyrun hamsterımın yemek listesi :)
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Aslında hazır yem almazdımda tecrubesızlıgıme geldi ama bitmek üzere bu listeden hazırlıyacagım :)

Bu arada listede yuvarlak içinde kırmızı rakamlar hamsterın iyiliği için püf noktaları acıklayan dipnot numaralarıdır :D eğer isterseniz sayfanın tamamını çekip paylasabılırım :)

HANNA
01-23-2015, 09:02 AM
bence çiğ makarna vermeyin.haşlanmış olsun.midesine zarar gelir falan.çiy hamur yemek kötü bi şey.

Crazy Solitude
01-23-2015, 02:20 PM
Çiğ makarna dişlerini törpülemesi açısından iyi yazdığı için listeye ekledim(Zaten açıklaması var 5 nolu :) ), eğer sıkıntılı besin ise hiç vermeyeyim.

HANNA
01-23-2015, 04:53 PM
diş törpülemesi bakımından listeye eklediğiniz qidalar makarnadan daha iyi.makarna öyle de sert bu şey diyil diş için.kafese bi plastik kapak falan atsanız da törpüleyecek.diş taşı alın isterseniz.ya da bi parça tahta.(ama gözüne ve ya başka yerine zarar vere bilecek tahta kullanmayın)

BAMBİNO
01-23-2015, 11:41 PM
makarnayı biraz haşlayıp kullanmalısınız diş için bu kadar sert gerekmez

Crazy Solitude
01-24-2015, 11:03 AM
Bilgileriniz için teşekkürler.

BAMBİNO
01-24-2015, 11:41 AM
bir şey değil