PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ne yapmalıyım ?

SpeedyGonzi
09-06-2009, 03:02 AM
Selam arkadaşlar, sorumu sormak için en uygun burayı buldum.
4 gün önce Speedy' yi aldım yaklaşık bir aylık. Kafesin dışından elimi uzattığım zaman bazen ısırmaya çalışıyor, kafesin içine elimi soktuğum zaman parmağımı yine bazen ısırmaya çalışıyor bir keresinde kanattıda. Elimle yemeği verdiğim zaman yiyo fakat ısıracak diye şuanlık elime almaya korkuyorum. İlk iki gün hiç ilgilenmedim bıraktım biraz alışsın diye. Gonzaleslerin de ilgi görmedikçe yabanileştiklerini duymuştum. Alışmadığı için olabilir mi ? Ne yapmalıyım ?
Şimdiden teşekkür ederim..

murat
09-06-2009, 03:41 PM
Daha alışmamıştır ondan ısırıyordur,sen avucuna yem koy,elini kafestn içeri uzat,korkma yem dururken elini ısırmaz,yemi yemek için avucuna çıkmasını bekle karışma kendi çıksın,sonra o avcuna çıkıp yemeğe daldığında elini kafesten çıkar,o yemek yerken yavaşca sev,bunu ilk günler yap kokuna alışır.Benim hamsterim da ilk gün hep ısırıyordu parmağımı hemen ısırıyordu,şimdi parmağımı kafes tellerinden içeri uzatıyorum kokluyor ısırmıyor.

toLqa
09-06-2009, 04:11 PM
Mrb :) murat senin dediğini bn denemiştim hamişi ilk aldıqımda yemi elime koyup elimide kafesten içeri uzatıyordum fakat önce parmaqımı ısırıp sonra yeme yönelmeyi tercih ediyordu :D gerçi zmnla alıştı ısırma sorunumuz kalmamıştı fakat doğum yaptı bende eskisi gibi yakın ilgilenmedim şuan ısırıyor elimi malsef :)

SpeedyGonzi
09-06-2009, 11:33 PM
Teşekkür ederim murat. Bende elimden yemek verdiğim zaman önce yemeğin tadına bakıyor sonra parmağıma yöneliyor:D