PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : masrafsız tünel(boru) size

cıtır&kıtır
13.03.09, 12:52 PM
arkadaşlar bi tünel bizim burda 5 tl..bende hamsterlarımı yeni aldığımdan kafesindeki aksesuarları tam olarak tamamlayamadım yavaş yavaş olacak ama idareten şöyle birşey buldum mutfakta kullanılan bitmiş kağıt havlu rulolarını kafes içinde tünel olarak kullanabilirsiniz..ama kemirirler derseniz ne güzel işte hem dişleri törpülenir hemde içine girer,yatar,oynar :) o eskiyince sonra diğerine geçersiniz..ben büyük kafesime kağıt havlu rulosu küçük kafesime ise sığmadığı için tuvalet kağıt rulosu koydum ve kullanıyorlar şuanlık kemirme yok bir iki diş izi var..
inşallah yardımcı olabilmişimdir sevgilerle...
:)

Trgy
13.03.09, 08:07 PM
Güzel fikir :) deneyeceğim bende üst kata çıkmak için bir kaydırağı var orayı çok seviyor ama belki bu tünel işinide beğenir. Teşekkürler :)

hamsteradmin
13.03.09, 10:29 PM
Boya vb malzeme satan yerlerde de plastik borular oluyor, onlara da minik delikler açıp kullananlar var, piyasada 15 e satılan borular yerine metresini 1 milyondan almak gayet uygun oluyor :)

Angelica
13.03.09, 10:44 PM
Gerçekten akıllıca..Teşekkür ederiz :)

missarch
21.03.09, 01:10 PM
kamuş sıkıştı sanırım:eek:
şaka biyana yeni bi oyuncak görmek çok hoşuna gitmiş gibi görünüyordu, teşekkürlerr:)

cıtır&kıtır
21.03.09, 03:21 PM
beğendiğinize ve işinize yaradığına sevindim Arkadaşlar coklu tünel yapabilirsiniz kafesiniz geniş ise..ben yaptım kenarlarından oval bir şekilde kesin diğer bir ruloyu içine sokun L şekline benzeyecek anlatabilmişimdir umarım pazartesi fotosunu eklerim şuan müsait değilim..:)

sevgilerle:p

missarch
25.03.09, 03:16 PM
L şeklinde olanı değil ama oyuncağın nasıl birşey olduğunu gösteren bir fotoğraf buldum ve sizlerle paylaşmak istedim, benim kamuş da aynen böyleydi:D

34

MoLLy_OsCaR
10.06.09, 11:43 PM
Küçük, 0.5 litrelik bir pet şişenin alt ve üst kısımlarını kesip, kenarlarını törpüleyerek de yapılabilir...

Mustafa96
16.07.09, 01:36 PM
iyi fikir cok tesekkurler knk bnde kartopu icin denerm
cekuda var tabii

osmanalbayrak
16.07.09, 02:04 PM
cok saol kardes bunu mustafa 96 la yapmayıı denerizz cakall icinn guzel bir eglence

osmanalbayrak
16.07.09, 03:05 PM
cıtır&kıtır bisi sorcam hamsterin tırmanması icin uygun bi fikrin varmı

Seg
16.07.09, 04:18 PM
Benim Pırtık'ta dün tanıştı rulosuyla...

İçine yem koydum sürüne sürüne geçti,ayağı sakat olmasına rağmen :(

Şimdi dönen bir biçimde yaptım,kafası karıştı hayvanın kafesin kapısından giriyor,kafesin kapısına geri çıkıyor :D

İşte benim Pırtık tüneline ilk girdiği anlar :)

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

uğur11
16.07.09, 04:51 PM
güzel fikir ben de bir fikir sunmak istedim vede sunayım

arkadaşlar şimdi kavonozu alıyoruz kağağını açıyoruz ondan sonra canm boyası ile dışını boyuyoruz sonra içine annenize söleyip küçük yastıklar diktirin sonra içene çok az talaş doldurun ve sonra hemsterımız onu yuva yaparak kullanacak

VE BEN ÖYLE YAPTIM İŞE YARIYOR

hamsteradmin
16.07.09, 05:17 PM
Paylaşımlar için teşekkürler arkadaşlar :)

buraq
20.07.09, 02:47 AM
bende yaptım ancak benimki hep onun içinde durup iyice yabanileşti bende kaldırdım :) fotoğrafını koyacağım :) hemde baya ugraştım :D

buraq
20.07.09, 02:53 AM
buda yapışkan renkli kağıtlarla yaptığım rulo :) ama kafesinde değil artık...

kemirebilceği bir yer bırakmadım ve yapıştırıcı kullanmadım :) + 3 tanede hava deliği yaptım...

hamsteradmin
20.07.09, 08:14 PM
burakçım süper olmuş iyi yaptın foto koymakla :)

Mustafa96
23.08.09, 01:26 AM
Arkadaşlar Bende Aliminyumforyo Rulosu Koydum Kafasını Soktu VE 15 dk Hamsterimi Kurtarmakla Uğraştım Hamster ÇOK KOrktu Bence EN iyisi PEt Şişelerden yapmak :D

thisrock41
27.08.09, 04:43 AM
masrafsız 1 metresı 2.5 lıra spiral boru :)

ecm92
16.09.09, 07:31 PM
vay canıa bu çok hoş kafesinde çok hoşuma gitti :)

beste_tuana
14.07.10, 07:55 PM
bende çok beğendim en kısa zamanda bu borulardan alim :) çok hoş gözüküyor

merve19
04.06.13, 08:55 PM
Arkadaşlar ben denedim ama kafesime sığmadığı için balkonda bir parkur yaptım. :) Öncelikle nalburdan pet şişelerin sığabileceği büyüklükte bir kaç tane dirsek alıyoruz. Daha sonra pet şişelerin arka ve ön kısımlarını kesiyoruz. Ve pet şişelerin keskin tarafı dışarı gelecek şekilde yani dirsekleri petlerin içine sokuyoruz. Uzunluk için petleri birbirine sokmadan önce keskin kısımları yakmayı unutmayın yakmak derken keskinliğinin giderilmesinden bahsediyorum. Bağlantı noktalarını bantlayın güvenli olması açısından. İşlem bittikten sonra matkapla dirseklere pet şişelere delik açmayı unutmayın. İsterseniz T borular alıp (T boru çoğu nalburda bulunmuyor) geçiş noktaları yapabilirsiniz T borularının bitirmek istediğiniz pet şişenin arka kısmını kesmeyiniz. :) Ve ayrıca kafes içinde kısa tüneller yapmak istiyorsanız da şöyle bir şey yapabilirsiniz.
PVC ler. ( hani şu plastik defter kapağı ) bunları rulo şeklinde yapıp zımbalarsanız. kullanabilirsiniz. İstediğiniz boyutta yapabilirsiniz. PVC leri biraz kalın bulabilirseniz hamişiniz doğum yaptığında erkeği ayırmak için kafesi pvc ile bölebilirsiniz. :) İyi foruuumlar. :)

23furkan
29.07.13, 05:56 PM
Molly oscar tam ben dicektim