PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hiç umudum kalmadı...:S

dream
09-05-2009, 01:34 AM
arkadaşlar benim hamster zaten ürkekti şimdi ne olcak bilmiyorum..
dün ben evde değiken leve annemin arkadaşları gelmiş ve onların eşkiya çocukları..annem almış kafesi benim odama koymış oynamasınlar diye..tabi bu o canvarları durdurmaya yeter mi.annemlere farkettirmeden girmişler benim odaya yapmadıklarını bırakmamışlar yemler dökülmüş.kafes halıda hamster ortalarda yok ev geldiğimde bi baktım bağırıp çağırmaya başladım tabi ben heme,n annem ne oldu bilmiyor .hamsterım ortalarda yok neyse en sonunda buldum komidinin arkasındaymış alırken iyi bi ısırdı bu tabi o anda sinirle kanadığını bile fark etmedim..
anneme sordum ne oldu diye bunlar bi anda ortadan koybolmuş sokağa iniyoruz diye eşkiyaların kim olduğunu örenince ben hemen düştüm sokağa..
gittim kapıyı yumrukluyorum sinirden..kadın açtı o sırdane söylemedim ki ben kadın hala haklıymış gibi senin faren ölse ne olur benim çocuğumu ısırmış üstelik diyor..tuttum kendimi ve geldim kafesini filan toparladım..sonra havuç veriyim dedim çok seviyor diye yok çıkmıyor evinden eviv içinde hareketsiz oturuyor yem almaya indiğinde yaklaştım yanına son sürat evine koştu sinirlerim çok bozuk...:s

jnR Cech
09-05-2009, 01:38 AM
valla ne diyeyim iyi dayanmışsın ben orda kız mız dinlemem çarpardım suratına tokatı :( nede olsa o benim kızım kimse kızıma laf edemz
valla çok geçmiş olsun hiç bir fikrim yok ama inş. zaman herşeyin ilacı olduğu gibi bununda ilacı olur tabi arada yiyeceklerle motive etmelisin

dream
09-05-2009, 01:45 AM
hiç evden çıkmadı bugünde..:S dövücem yarın o çocukları..kadın bir de anneme sitem yapıyor yaa..inanamıyorum belki ısırmasaydı delilah daha neler yaparlardı..neyse teşekkür ederim iyi dileklerin için..

elmyra
09-05-2009, 01:45 AM
Hayvan baya eziyet görmüş gibi korkması ve kendini korumaya çalışması ( ısırmak, saklanmak) çok normal.Bnece bir süre rahat bırak dinlensin. Sessiz bir ortamda tut. Yemek verirken yumuşak bir ses tonuyla konuş. Yeni almışsın gibi sana alışmasını sağla. Bir süre sonra yavaş yavaş çıkar yuvasından diye düşünüyorum. Eline almaya çalışma, kafesin çok yerini değiştirme ki sarsılmasın ( kafes yerdeydi diyorsun, düşürmüşler) Bir süre sabırlı ve özenli olman gerek. Arada ödüllendir en sevdiği yiyeceklerden ver. Çok korkmuş zavallıcık yazık. Sessiz sakin bir ortamda bulundur bir süre.

dream
09-05-2009, 01:52 AM
delilah'la çok aşamalı bir ilişki bizimkisi hamsterım zaten çok ürkekti bazen depresyona giriyordu sanırım tüm aileyi ısırıyordu ısırmasında değilimde düzelse keşke...

jnR Cech
09-05-2009, 01:57 AM
zaman herşeyin ilacıdır inş. düzelecek.Tüm sevginle ona yaklaştığını biliyorum böyle devam et hiç sıkılmadan sıkılmayacağınada eminim :).Dediğim gibi onun huyuna gitmeye çalış sevdiği yiyeceklerle motive et.Başkada aklıma birşey gelmiyor çok ürkmüş hayvancağız :(.İst. da olsaydın bende çekerdim o zibidilerin kulaklarını aslında :@ neyse benim yerime sen çekersin yoksa ben burda deliye dönecem.Üstüne bide kızım doğum yaptı sinirlerim bu olayla birlikte sınıra ulaştı bana dokunan yandı...

dream
09-05-2009, 02:06 AM
korklarından dışarı çıkarlar mı bilmiyorum 1 tanesini daha önce dövmüşlüğüm var biliyo beni..sinirlendiğimde canavara dönüşürümde..:pherşey hamsim için..;)

jnR Cech
09-05-2009, 02:10 AM
korklarından dışarı çıkarlar mı bilmiyorum 1 tanesini daha önce dövmüşlüğüm var biliyo beni..sinirlendiğimde canavara dönüşürümde..:pherşey hamsim için..;)

Bu mesaj nedeniyle 1 uyarı aldınız.

.panpon.
09-05-2009, 02:12 AM
konun hepsini okuyamadım acaba kaç tane hamişin var :confused:
dövülen hamiş biraz sana soğukkanlı davranıyorsa aranızı düzeltmenin yolunun tek çözümü yem :rolleyes:
bir parça sebze al elinle yedir yavaş yavaş sıcakkanlı olur :o

hamişlerin kalbi midesinden geçermiş :D

toLqa
09-05-2009, 02:13 AM
Çok geçmiş olsun Bunun bir benzeri de bnm başıma qeldi çocuklar parmaklarını sokuyolarmış kafes tellerinin arasından bnm hammy de ısırınca (kanatmış tabi :D) hepsi korkmuşlar gitmemişler ynına dha eve geldiqimde öğrendim :D

jnR Cech
09-05-2009, 02:14 AM
konun hepsini okuyamadım acaba kaç tane hamişin var
dövülen hamiş biraz sana soğukkanlı davranıyorsa aranızı düzeltmenin yolunun tek çözümü yem
bir parça sebze al elinle yedir yavaş yavaş sıcakkanlı olur :o

hamişlerin kalbi midesinden geçermiş :D

birde erkeklerin :p bir tane hamişi var bu arada ztn öncedende birazcık ürküyomuş ztn :(

dream
09-05-2009, 02:19 AM
bende sinirden gülüyorum şu an ewt tipik bir anneden onları dövdüğünde hamsterın sana geri alışmaz böle bi laf beklenir ama ben anneme dövücem o çocuğu diyince annem döv tabi de evlerinin önünde dövme sakın o kadın gelirde sana dokunursa kıyamet kopar dedi...annemi bile çok sarstı bu olay nefret eder çünkü hamsterımdan..zaten vicdanı olan her insan üzülür böle birşeye..

dream
09-05-2009, 02:23 AM
panpon 1 tane hamsterım var..keşke konuyu okuyup cevaplasaydın:o
tolga sen ucuz atlatmışsın hamsterın zarar görmemiş..:)

jnR Cech
09-05-2009, 02:26 AM
Bu mesaj nedeniyle 1 uyarı aldınız. Kurallarımızı okuyunuz.
ne yazdığımı hatırlasam :D

köfte
09-05-2009, 04:20 AM
benzeri olaylar benim kuşların başına çok geliyor malesef,köşe bucak çocuklardan saklıyorum onları,ama bi gördülermi tamam-zır zır istiyorlar falan:(
öncedne baktığım muhabbet kuşlarından birine yine böyle misafir gelmişti,misafirin çocuğu ağladı zırladı,çıkarın oynayacam dedi,ben yok etmeye çalışıyorum,çocuğun annesi çıkarın şu kuşu kafasını koparıcakmış dedi,şok oldum ben -o bir kuş ne kafa koparması dedim, amaan ne olcak sanki çocuk koparsa altı üstü kuş dedi. böyle insanlarda var.anne böyle derse o çocuk yarın büyür senin kafanı koparır. hasta diyecem artık bu tip insanlar,oyuncak gibi oynanıp kırılıp atılıcak bir şey olarak görüyorlar hayvanları

-ErgünCan-
02-10-2010, 08:45 PM
Bencede ii dayanmışın ..

Hmstr
02-23-2010, 04:42 PM
bence takımı topla evi basın.yada sen adresi ver bana(tabi son dediğim şaka.ama ben olsam şimdi o çocuklar yaşamıyordu!!!)

Basakolin
02-23-2010, 08:19 PM
Bend eçok sinirlenirim böyle şeylere ( hayvanlara eziyet edilmesine ) Ben varya bütün okulu toplar tenhada döverdim bi güzel sinirlendimm :@

-ErgünCan-
02-23-2010, 08:37 PM
Bunn gibisine beyzbol sopası ile gircen salak çocuk ..

dwarf
02-23-2010, 09:25 PM
ben olsam birde gıcık olduğum bir çocuksa o anki sinirle kapıya kırma gibi bir durum söz konusu olabilir.sonra çocuk dışarıdaysa kar maskesini takarım arkadaşın dediği gibi beyzbol sopasını önce geçiririm çocuk dengesizleştiğinde çocuğun üstüne şlapp...diye tokatı yapıştırırdım.sonra:
bu hayvanlar için
bu hamsterlar için
bu da sinirim için deyip çocuğu tokat delisi ederdim :D

Red Eye
02-23-2010, 09:31 PM
öff sinirimden ölürdüm ben. o çocuklar kim olursa olsun ister komşu ister tanıdık olsun hele bir de öyle bi anneleri varsa alırım elime sopayı çocukları sıraya geçirtip felç ederdim:mad:

alptanju
02-23-2010, 09:37 PM
Öncelikle geçmiş olsun. Aslında suç annelerinde. Kardeşim sen misafirliğe gitmişsin çocuklarınla ilgilensene. İlgilenmezsen olucağı budur. Benden sana tavsiye öyle dövücem vs bunları aklından çıkar. Annene söyle o konuşsun.

Saygılar

omletveoralet
03-01-2010, 12:31 AM
gercekten coksinir bozucu bi olay daha bnim bi sey demem gerek yok aslinda en guzel sozde hamsinin kalbine giden yol migdesinden gecer :) bncede en mantiklisi o.:) bnmde hamsterim bi ara oyle yuvasina kapandi ama muz dilimiyle 1-2kere kandirip cikarabildim sonra kendiside alisti :) dene bi bunu

dwarf
03-01-2010, 03:14 PM
hamsterin erkekse bir dişi al ***** :D

Bu mesaj nedeniyle 1 uyarı aldınız.