PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster Ilk Deneyim

kafein
10-05-2014, 05:47 PM
Merhaba, akvaryum ve kusun yaninda son olarak hamster almaya karar verdim ve butce ayarlayarak hepsini sonunda alabildim.

Diger konulari inceledim kendi gozlemlerimden sonra gonzales cinsi olarak tahmin ettigim hamsterimin cinsini sormak istiyorum. Fotograflari en alta ekleyecegim...

Bunun yaninda ilk hafta cok koku olmasindan dolayi, cam kokulu talas, koku giderici sprey ve tuvaleti icin ozel kum almam sayesinde bu sorunu cozmus oldum. Bu forum gercekten cok yararli oldu.

Tesekkur ediyorum cevaplarinizi bekliyorum.

teodorrr
10-05-2014, 08:03 PM
hamsterinin sırtında arka tarafına doğru uzanan bir çizgi yok sanırım yoksa gonzales değildir. albino olma ihtimali var ama albinolar sadece beyaz diye biliyorum (senin hamsterinin kulakları kahverengi

kafein
10-05-2014, 08:12 PM
hamsterinin sırtında arka tarafına doğru uzanan bir çizgi yok sanırım yoksa gonzales değildir. albino olma ihtimali var ama albinolar sadece beyaz diye biliyorum (senin hamsterinin kulakları kahverengi

Evet sirtinda bir cizgi felan yok, yardiminiz icin tesekkur ederim.

HANNA
10-06-2014, 10:27 AM
hamsteriniz çok şirin.hem de yavru.bu şirin suriye cinsi.iyiki suriye aldınız.suriyeler gonzaleslerden daha iyi.bi de bu kokulu talaşlar hamsterde alerji yarata bilir.buna dikkat edin.hamsterin sık-sık hapşırmasından bunu anlaya bilirsiniz.bi de hamsterin kafesi kokmasın diye parfüm falan sıkmayın kafese.hamstere çok zararlı.alerji yaratıyor.yanında dururkən də hiç sıkmayın.

kafein
10-12-2014, 02:27 AM
hamsteriniz çok şirin.hem de yavru.bu şirin suriye cinsi.iyiki suriye aldınız.suriyeler gonzaleslerden daha iyi.bi de bu kokulu talaşlar hamsterde alerji yarata bilir.buna dikkat edin.hamsterin sık-sık hapşırmasından bunu anlaya bilirsiniz.bi de hamsterin kafesi kokmasın diye parfüm falan sıkmayın kafese.hamstere çok zararlı.alerji yaratıyor.yanında dururkən də hiç sıkmayın.

Yorumunuz icin cok tesekkur ederim. Sonunda hamsterimin cinsini ogrenmis oldum :) Kucuk bir goz enfeksiyonu kapmis ama hemen veterinere goturdum ve gozunun iyi oldugunu, verdigi ilaclari kullanmami soyledi. Bununla ilgili deneyimlerimi yaziyorum, size de cevaplariniz ve bilgilendirmeniz icin cok tesekkur ediyorum.

Goz problemi icin surada bilgileri paylasiyorum, pazartesi kontrolu var.
[Only Registered Users Can See Links]

HANNA
10-12-2014, 10:49 AM
bilgi için teşekkürler